Voorzitter Boonman is blij dat de marathon 14 ZEELAND MARATHON ZEEUWS-VLAANDEREN A Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke gaat morgen van start in de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Als een totaal ander mens dan bij vorige edities. uub van Noorden (30) gebruikte het hardlo pen jarenlang als 'me dicijn'. 's Avonds móest de atleet uit 's-Heer Abtskerke een blokje om, om in zijn hoofd weer rustig te worden. Sinds in 2018 adhd bij hem werd geconsta teerd en hij een écht rustbrengend medicijn voorgeschreven kreeg, kan hij meer ontspannen sporten. ,,Het heeft me heel erg veranderd", vertelt hij. ,,Ik heb het in mijn hoofd nu meer op orde." De Bevelander, in 2013 winnaar van de Kustmarathon, is bezig aan een zwaar trainingsblok. In de afgelopen vier weken deed hij al mee aan de Vuurtorentrail op Ameland (60 kilometer), de Crêtes de Spa (55 kilometer) en de Zestig van Texel (60 kilometer). Morgen sluit hij af met de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Het maakt niet langer uit hoe anderen naar mij kijken r= ,,Die is slechts 42 kilometer. Dat moet nog wel te doen zijn", zegt hij lachend. Maar dan serieus: ,,Ik herstel gelukkig goed van die lange afstan den. Dat komt onder meer door dat medicijn - Methylfenidaat. Ik kan mezelf daarmee beter onder controle houden, waardoor ik mezelf niet meer over de kop loop. Ik doseer tijdens wedstrijden mijn krach ten beter." Van Noorden was altijd al druk. Met zijn jonge gezin, zijn werk als fysiotherapeut, de verbouwing van zijn huis en het hardlopen. Sinds begin vorig jaar weet hij waarom hij steeds zo gehaast was; hij hoorde dat hij adhd heeft. „Tegen woordig krijgen mensen heel snel een sticker opgeplakt", zegt hij. ,,In mijn geval is dat goed geweest. Ik ben er zeker niet slechter van gewor den. Er zit een taboe op adhd en andere psychische aandoenin gen, veel mensen denken dan dat je een 'gekkie' bent. Ik ben in elk geval heel blij dat ik nu een lichte ondersteuning krijg met dat medicijn. Ik hoef nu niet meer per se hard te lopen om alle prikkels die mijn hersenen krijgen te verwerken. Ik loop nu wanneer ik er zin in heb. Tegen anderen kan ik nu alleen maar zeggen: als je ergens mee zit, wees dan niet bang om hulp te zoeken. Want de kwaliteit van je eigen leven en dat van de mensen om je heen verbetert erdoor." Doordat hij worstelde, kende Van Noorden op hardloopgebied wat moeilijke seizoenen. 2018 be schouwde hij weer als een ,,opstart- jaar". Hij ging met zichzelf aan het werk. In 2019 wil hij er echt weer staan. Mddr, zo benadrukt hij, niet om aan anderen te laten zien hoe goed hij is. ,,Dit jaar wil ik mijn zelf vertrouwen terugwinnen. Het maakt me niet langer uit hoe anderen naar prachtige marathon lijk niet op. Elders is de marathon een bijnummer van een halve ma rathon of een 10 kilometer, maar hier is het écht het hoofdnummer. En met de estafettemarathon, waarvoor 200 teams zich inge schreven hebben, hebben we nog eens 800 man op het parkoers." Boonman gelooft dat de Mara thon van Zeeuws- door de natuur", zegt de organisa tor. ,,We lopen door de bossen, langs de bloeiende bollenvelden en over de Staats-Spaanse Linies. We zullen de wedstrijd de komende jaren De Hulstenaar streefde naar een deelnemersaantal van 750. Met een benadering daarvan is hijnog steeds tevreden. ,,Bij ons is de wed strijd nog in balans", zegt hij. ,,We hebben namelijk nog ruimschoots meer deelnemers dan vrijwilligers, waarvan we er ongeveer 370 heb ben. Bij diverse andere marathons in Nederland zie je dat er meer vrij willigers zijn dan hardlopers.Tja, die kant wil je natuur- Vlaanderen ook op termijn op ni veau kan blijven. Het evenement leeft immers onder de eigen bevol king - alleen vanuit Zeeland doen er nu bijna 300 atleten mee en van uit Zeeuws-Vlaanderen zijn het er zo'n 175. ,,We hebben een vrijdag 12 april 2019 GO 'Ik hoef me niet meer in wedstrijden te profileren' Roeland van Vliet 's-Heer Abtskerke - Huub van Noorden "'fi Met bijna 700 inschrijvin gen is de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen één van de middelgrote wed strijden van 42,195 kilome ter in Nederland. ,,We staan hiermee op de vijfde a zesde plaats", zegt Arnold Boonman, voorzitter van het organisatiecomité. „Daarmee doen we het prima." Roeland van Vliet Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50