II Heinkenszand kijgt ZLM Tour op bezoek Aertssen verkiest Ajax boven Feyenoord ZEELAND 13 TERUG IN ZEELAND Zaalvoetballer genoot van het avontuur in Indonesïe, maar kijkt uit naar zijn terugkeer op het veld bij VC Vlissingen. Bouzambou sluit donderdag 18 april aan bij de Vlissingers en kan zondag 28 april zijn rentree maken in het thuisduel met IFC. Vlissin- gen-trainer Johan Schouten weet wat hij aan Bouzambou heeft en denkt hem goed te kunnen ge bruiken in de strijd om lijfsbe houd. ,,We hoeven niet in discus sie te gaan over zijn kwaliteiten'', laat de 58-jarige oefenmeester des gevraagd weten. ,,Die zijn bij ie dereen wel bekend.'' Voor een speler die zich de afge lopen weken in een achtbaan be vond, is Bouzambou behoorlijk Het is nog eventjes druk voor mij, maar ik ben het reizen inmiddels gewend energiek. ,,Weer lekker voetballen, lekker de dingen doen waar ik van hou'', zegt hij. Toch staat de Vlis- singer even stil bij alles wat hij en plaatsgenoot Khalid El Hattach de afgelopen maanden beleefden in Azië. Het is een hele mooie erva ring geweest.'' SKN FC Kebumen haalde zijn doel - een plek in de play-offs om de landstitel - en zowel Bouzam- bou als El Hattach genoot van het leven. ,,Khalid en ik zijn regelma tig, als we een weekendje vrij wa ren, naar Bali en andere mooie ei landen geweest. We hebben geno ten, maar ook heel hard getraind.'' Dat Bouzambou in de strafschop- penserie van de halve finale de be slissende penalty miste, deed wel even pijn. ,,Maar goed, dat is sport. Ik neem gewoon die verantwoor delijkheid. Tijdens de Aziatische Champions League nam ik ze ook en toen schoot ik ze erin. Nu niet.'' Zondag-hoofdklasser VC Vlissingen heeft nog zes duels om zich uit de gevarenzone te werken. Saïd Bouzam bou (29) zal naar alle waarschijn lijkheid snel aansluiten bij de se lectie. Hij vertrok midden in het seizoen om aan de slag te gaan bij de Indonesische zaalvoetbalclub SKN FC Kebumen, maar keerde gisteren terug in Nederland. Bouzambou is blij weer thuis te zijn. ,,Na drie maanden Indonesië ga je bepaalde dingen toch wel missen'', zegt hij. Bouzambou noemt uiteraard zijn familie en vrienden, maar haalt ook het veld- voetbal aan. ,,Kijk, zaalvoetballen doe ik heel graag'', vertelt hij. ,,Maar het veldvoetbal heb ik ook wel gemist. Daar kijk ik nu naar uit.'' Halverwege december kwam Bouzambou voor het laatst in actie namens Vlissingen. De ploete rende hoofdklasser ging toen op eigen veld met 6-0 onderuit tegen Nuenen. ,,Ik moet zeggen: de laat ste weken gaat het wel goed'', al dus Bouzambou. ,,Zes punten in twee wedstrijden. Vlissingen heeft slechtere tijden gekend, als ik het zo mag zeggen.'' Saïd Bouzambou keerde gisteren terug in 'zijn' Vlissingen. foto lex de meester Zondag treedt Vlissingen in Limburg aan tegen middenmoter SV Meerssen. Bouzambou is in ie der geval niet van de partij. ,,Ik moet me zaterdagavond melden in een hotel op Schiphol'', zegt hij. ,,We vliegen zondagochtend heel vroeg met het Nederlands team naar Moldavië, waar we twee oe fenwedstrijden gaan spelen. Woensdag vliegen we terug, dus het is nog eventjes druk voor mij. Maar ik ben dat reizen inmiddels wel gewend.'' Na de trip met Oranje hoopt Bouzambou snel aan te kunnen sluiten bij Vlissingen. ,,De kans is groot dat we nacompetitie gaan spelen'', weet de linksbenige mid denvelder. ,,Aan de ene kant denk ik: je moet het proberen te ontwij ken. Aan de andere kant, voor mij persoonlijk, denk ik: laat die wed strijden maar komen. Het veld- ,,Als sportgemeente zijn we erg blij met deze aankomst", meldt wet houder Marga van de Plasse van de gemeente Borsele. Daags na de proloog in Yerseke vertrekt het profpeloton vanuit het Belgische Bredene, waarna het koers zet richting Zeeland. De ren ners zullen om en nabij de 100 kilo meter afleggen in Zeeland, waar door de eerste rit in lijn dus voor het merendeel op Zeeuws grondge bied plaatsvindt. ,,Het is voor onze omgeving de uitgelezen mogelijk heid om aan een groot publiek te la ten zien dat het hier goed recreëren en dus fietsen is", meent wethou der Marga van de Plasse van de ge meente Borsele. Lange tijd was Zierikzee in de race als aankomstplaats, maar 20 juni valt op een Duitse feestdag. Bo vendien zou het dan weekmarkt op de beoogde finishlocatie het Ha venplein zijn, waardoor Zierikzee zich alsnog heeft afgemeld. Hein- kenszand is daarvoor in de plaats gekomen. De wedstrijd staat na een tussen jaar terug op de kalender en vindt van 19 t/m 23 juni plaats. De etappe koers leent zich traditiegetrouw voor de sprinters. ,,De ZLM Tour is de ideale voorbereidingskoers voor dergelijke renners", meent Cees Priem van het organiserende Li- béma Profcycling. ,,Ons etappe schema bestaat daarom opnieuw uit verschillende ritten, die kansen bieden voor sprinters. We willen van deze vernieuwde ZLM Tour een topevenement maken, waarbij wielerliefhebbers een groot aantal toprenners, die gaan deelnemen aan de Tour de France, in Neder land van dichtbij kunnen bewon deren." WOLPHAARTSDIJK Olivier Aertssen (14) uit Wolphaartsdijk voetbalt na de zomerstop bij Ajax. De centrale verdediger komt over van Sparta Rotterdam onder 15. „Bij het passen van de shirtjes liepen Ziyech en Hunterlaar voor bij." Aertssen maakt een stormachtige ontwikkeling door. De jongeling is be zig aan zijn eerste seizoen bij Sparta. Vo rig jaar droeg hij nog het shirt van Kloetinge en daar voor speelde hij bij Wolfaartsdijk. In dienst van de Rotterdam mers werd Aertssen - van origine middenvelder - omgeturnd tot verdediger. Hij wekte de interesse van Feyenoord. ,,Dat was al mooi natuurlijk.'' Later meldde ook Ajax zich. De puber trainde twee keer mee bij de Amsterdammers. Ook kwam hij in actie tijdens een oefenwed strijd tegen Sydney FC. Het was heel erg bij zonder om voor het eerst het Ajax-shirt te dragen.'' De eerste training verliep 'redelijk'. ,,In het begin dacht ik: de droom komt erg dichtbij. Ook had ik ze nuwen. Je moet natuurlijk wel goed spelen.'' Dat deed Aertssen. De jongeling hield zich rustig toen het verlos sende nieuws bekend werd. Met 'pretoogjes' hoorde hij zijn trainer aan. ,,Ik ben blij dat Sparta me de kans heeft gegeven.'' vrijdag 12 april 2019 Bouzambou heeft het gras gemist voetbal heb ik wel echt gemist.'' - Saïd Bouzambou Stefan Maas Vlissingen De wielerkaravaan heeft Zee land na de Scheldeprijs nog maar net verlaten als de Zeeuwse wielerfans zich alweer kunnen verheugen op een vol gend wielerevenement. Eerder was al bekendgemaakt dat de proloog van de ZLM Tour op 19 juni zou plaatsvinden in Yerseke, maar daags nadien zal ook de eerste rit in lijn finishen in Hein- kenszand. Job de Feijter Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49