12 ZEELAND Groene Ster sluit thuis competitie af Jasmien de Koeyer wint titanenstrijd Nieuwe navigator voor rallyrijder Hoondert Acht etappes, 2600 kilometer Trainer Verkerke weg bij HC Zeeland 'Soms denk je: wat moet je nog meer doen?' Voor de zaalvoetballers van Groene Ster Vlis- singen staat vanavond het laatste competitie- tuel in de eredivisie op het programma. De Zeeuwen nemen het in eigen huis op tegen ASV Lebo. Groene Ster staat zesde, de Amsterdammers vijfde. Daar komt ook geen verandering meer in. Lebo heeft drie punten meer, maar het doelsaldo is zo veel beter, dat de Vlissingers er niet meer overheen kunnen. Na de wedstrijd van vanavond zit het seizoen er voor Groene Ster nog niet op. Volgende week vrijdag spelen de Vlissingers in Rotter dam de bekerfinale tegen FC Eindhoven, de koploper van de eredivisie. PAARDENSPORT Amazone Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen besliste gisteren tijdens Zeeland Outdoor In ternational andermaal de titanenstrijd met de nummer één van de U-25 wereldranglijst, Jea- nine Nieuwenhuis uit Serooskerke, op over tuigende wijze in haar voordeel. Nieuwenhuis stuurde in de Grand Prix U-25 de met veel afdruk mooi bergopwaarts galop perende en fijn schakelende Jazz-zoon naar een score van 71,513 procent. Daarmee zette ze haar trainingsmaatje De Koeyer onder druk, maar het mocht niet baten. De Koeijer scoorde met Desperados-dochter Esperanza de me gascore van 73,821 en pakte de winst. ^4 Klassement Clubcross Hoondert, de DAF-chauffeur uit Hoedekenskerke, deed viermaal mee aan de Dakar Rally in Zuid- Amerika en was één keer actief tij dens de Africa Eco Race. Elke keer werd er hartje winter gereden. Nu waagt de Bevelander zijn kansen in de Morocco Desert Challenge, in het voorjaar. Voor De Vos is het de vijfde keer dat hij deel uitmaakt van de crew van Hoondert. Bij de laatste drie edities van de Dakar Rally en tij dens het enige optreden in de Africa Eco Race was hij mee als on- derhoudsman en zat hij in de ser vicetruck. ,,Nadat Adwin één keer naar de Dakar Rally was geweest, kwamen twee van zijn monteurs inlichtingen bijmijinwinnen", vertelt de Bevelander, die bij de Sa- gro in Heinkenszand werkt en alles van vrachtwagens afweet. ,,Ze vroegen toen iets heel specialis tisch. Ik zei toen: 'Ik kom wel even kijken'. Dat resulteerde erin dat ik de volgende keer gelijk mee mocht naar Zuid-Amerika." Avontuur In de servicetruck reed De Vos - sa men met een aantal anderen - via de gewone weg van bivak naar bi vak. Als Hoondert na een etappe bij zo'n halteplaats arriveerde, kon het oplappen van de truck weer begin nen. „Tijdens zo'n rally is slapen bijzaak", vertelt hij. ,,Je zit soms twintig uur achtereen in de wagen en vervolgens moet je aan het werk voor het team. Aan rust kom j e nau welijks toe. Maar het is allemaal mooi om te doen. Ik houd wel van het avontuur en het met z'n allen door de woestijn trekken." Bij de Morocco Desert Challenge zit De Vos niet in de volgwagen, maar in de racetruck. Als navigator KORTE DAGEN Ik houd wel van het avontuur en het met z'n allen door de woestijn trekken moet hij Hoondert dagelijks hon derden kilometers de weg wijzen, over duinen, door rivierbeddingen en langs ravijnen. Hij is de vervan ger van Jac Gillis, die recent vader is geworden en graag een jaartje wilde overslaan. ,,Ik had wel eens bij Adwin aan gegeven dat meegaan in de cabine me ook wel wat leek", legt De Vos uit. ,,Dus toen er een plaatsje vrij kwam, vroeg hij aan mij: wil je mee als monteur of navigator? Als ik voor de rol van monteur was ge gaan, had ik voor de makkelijke weg gekozen. Maar ik zag in het navige ren wel een uitdaging." Aan de hand van het roadbook zal De Vos aanwijzingen geven aan Hoondert, die zich nauwelijks in de route verdiept en volledig ver trouwt op zijn navigator. Hoe de sa menwerking precies gaat uitpak ken, weet niemand. Ze hebben nooit kunnen oefenen. De Vos: ,,Aan de ene kant wordt het dus spannend. Aan de andere kant denk ik: als anderen het navigeren heb ben kunnen leren, waarom zou ik dat dan ook niet kunnen?" Slag om de arm Als man in de cabine heeft De Vos wel een zekere luxe: als de truck na een uitputtende etappe in de bivak is, kan hij zijn rust gaan pakken. ,,Nou ja, in principe is dat zo", zegt hij, maar hij houdt wel een slag om de arm. ,,Het kan natuurlijk zo zijn dat de vrachtwagen heel veel on derhoud nodig heeft en dat het spannend wordt of-ie de volgende dag weer kan vertrekken. Dan ligt er ook gewoon voor mij een overall klaar en help ik natuurlijk mee. En zeg nou zelf: dat zijn toch de mooi ste momenten in een rally, als je het met z'n allen onder druk die wagen moet repareren en het ook nog lukt?" Jan Verkerke is niet langer trainer van de handbalsters van HC Zeeland. De oefenmees- ter heeft deze week besloten op te stappen. ,,Deze beslissing heb ik op gevoel genomen'', licht Verkerke zijn keuze toe. ,,Ik moet dit even verwerken, maar sta open voor iets nieuws. Ik zie wel wat er op mijn pad komt.'' Rob de Vos van de technische commissie van HC Zeeland hoopt Verkerke in een andere functie bij de club te houden. ,,Want Jan is een geweldige motivator en begeleider. Dat heeft hij bij het vrouwenteam wel weer bewezen.'' Hij geeft aan dat de klik er niet meer was tus sen trainer en speeslters. ,,Dat verraste ons.'' Quote van de dag vrijdag 12 april 2019 ZAALVOETBAL Wielrenner Nick van der Lijke (foto) heeft weer een sprongetje ge maakt in het klassement van de Franse rit tenkoers Cir cuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire. Hij eindigde giste ren op de 34ste plaats in de derde etappe en klom daardoor van plek 37 naar plaats 30 in de rangschikking. Vandaag staat de slotetappe op het pro gramma. 2 De Vos kiest niet de makkelijkste weg Erwin de Vos is nieuw in de ca bine van trucker Adwin Hoon dert. De 48-jarige inwoner van Heinkenszand maakt tijdens de Morocco Desert Challenge, die morgen begint, zijn debuut als navigator. ,,Ik heb niet voor de makkelijkste weg gekozen", zegt hij aan de vooravond van de Afri kaanse rally. ,,Ik had ook ge woon als monteur mee kunnen gaan." Roeland van Vliet Heinkenszand - Erwin de Vos De Morocco Desert Chal lenge bestaat uit acht etap pes. De eerste is morgen, de laatste op 20 april. De moto ren, buggy's en trucks rijden zo'n 2600 kilometer. Er zijn geen verbindingsstukken, zoals in bijvoorbeeld de Dakar Rally. Daardoor zijn de dagen relatief kort. Aan de rally doen 35 trucks mee, waarvan er veel uit Ne derland komen. Adwin Hoon- dert heeft niet de illusie mee te doen om de overwinning. Het doel is een plaats 'hoog in de middenmoot'. Op het RES- circuit aan de Lageweg in Axel staat mor gen de tweede van zes club crossen op het programma. Om 13.15 gaan de eerste wed strijden van start. De orga nisatie van de reeks clubcros sen in Axel is in handen van RES. Jasmien de Koeyer. foto lucien roelandt HANDBAL - Voetballer Bart Nieuwkoop stapte bij Andy van der Meijde in de auto. Op het YouTube-ka- naal van de oud-prof ver telt de Tholenaar over zijn situatie bij Feyenoord, waar hij dit seizoen niet veel aan spelen toe komt. Erwin de Vos op zijn nieuwe plek in de cabine van Adwin Hoonderts truck. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48