WIM HOFMAN Zeeuws-Vlaanderen Negen eeuwelingen vieren samen feest 5 In een rolstoel, ondersteund door een rollator, of aan de arm komen ze aanlopen. De acht eeuwelingen van zorgcentrum Randhof.Niet eerder telde het zoveel honderdja rigen. ,,We hebben dit moment be wust nog even uitgesteld", zegt welzijnscoach Gwen van Dijke, die gistermiddag de touwtjes in han den heeft. „Jammer dat onze enige honderdjarige man er niet bij kan zijn." Het zijn stuk voor stuk dames. Acht in totaal. „Bijzonder hoor, zo veel honderdplussers", zegt Aaltje Paulusse (106). Wat het geheim is om deze respectabele leeftijd te be reiken? ,,Heel simpel, gewoon ge zond leven. Roken of drinken heb ik niet gedaan. En verder niet zoveel bijzonders. Je moet een beetje geluk hebben, dat wel. En blijven bewe gen. Dat laatste gaat moeilijker. Met de rollator kom ik nog een heel eind." Paulusse woont nu negen jaar in het zorgcentrum aan de rand van Goes. Ze geniet van de kleine din gen die ze nog kan, zoals lezen en televisie kijken. Dat is ook wat Ger- maine de Roo (101) doet. ,,We wo nen hier heel fijn. Vanuit mijn raam kijk ik op de Oranjeweg, zie ik de auto's rijden. Er is altijd wel iets te zien." Het nadeel van ouder wor- den is volgens De Roo dat familie en vrienden verdwijnen. „Gelukkig hebben we hier elkaar nog." De Ramp Jan Caans kijkt van een afstandje toe hoe zijn moeder geniet van alle aandacht die ze krijgt. ,,Moeder is nog altijd goed bij de tijd. Regelma tig praat ik met haar over vroeger. Zoals over de Ramp. Daar moet je echt naar vragen. Anders blijft het boek gesloten. Maar als ze praat, lijkt het alsof we even terug in de tijd zijn. En vertelt ze over hoe ze aardappels schilde en friet bakte, terwijl beneden het water tegen de muren klotste." Die verhalen van toen, gebruikt Caans nu als vrijwilliger in het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk. ,,Zelf was ik vijf jaar toen de dijken braken", zegt hij. ,,De verhalen die ik vertel aan bezoekers, komen gro tendeels van mijn moeder." Jan groeide op in Wolphaartsdijk, aan de Molenweg. Wat nu de Burge meester Hackstraat is. Zijn vader werkte destijds in machinefabriek de Schelde in Vlissingen. Moeder runde het huishouden, een gezin van vijf. Burgemeester Margo Mulder, die halverwege de middag een kijkje kwam nemen, geniet van de verha len die ze te horen krijgt. ,,Daar kun je echt nog iets van opsteken. Vooral van de lokale geschiedenis. Acht bij elkaar maakt het toch wel heel bijzonder." De gemeente Goes telt momen teel 19 honderdplussers. Zeven van 100, vijf van 101, vier van 102 en van 103, 104 en 106 jaar een. vrijdag 12 april 2019 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator si A'fÉ»-«"V CO Een man in Sint Anna ter Muiden Een man in Sint Anna ter Muiden Wilde voor geen goud meer naar bui ten. Regen stond hem tegen En de zon in, vond hij onzin. En uitgaan? Het idee vond hij stui tend. Er was eens een vent in Sas van Gent Er was eens een vent In Sas van Gent, Die zich uitgaf als beëdigd accoun tant. Zwart geld waste hij wit, Nam dit in bezit. Heel Sas vond zijn gedrag aanstoot gevend. Een angstvallige dame uit Zaam- slag Een angstvallige dame uit Zaamslag Verwachtte steeds weer een aanslag. Zij plaatste plaatstaal: Zwaar materiaal, Zodat zij niets meer door haar raam zag. Een arme antiquaar uit Axel Een arme handelaar uit Axel Werkt graag met lijm en met plaksel, Hij zet oren aan kopjes, Op deksels de knopjes, Nu werkt hij aan een gevallen gebak- stel. Feest in woonzorgcentrum Randhof in Goes. Het telt negen eeuwelingen. Waarvan Aaltje Paulusse met 106 jaar de oudste is. De enige man die de honderd heeft bereikt, moest plotseling naar het ziekenhuis. Timo van de Kasteele Goes In verzorgingshuis Randhof in Goes werden acht 100-jarigen in het zonnetje gezet. Achterste rij vlnr: mevr. Vette, mevr. Caan, mevr. De Mol, mevr. Wondergem en mevr. De Roo. voorste rij: mevr. Paulusse, mevr. Poortvliet en mevr. Traas. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41