TWee leden 'inbrekersfamilie' vrij Vlissings paar voor bijna een ton opgelicht Bankje voor chirurg Rinsema: Leuker dan een ziekenhuisgang Rapper Lo-Bo wordt niet 'geplukt' door OM 4 Vader pleit schuldig en blijft vastzitten voor diefstallen uit auto's en campers Het gaat om de moeder (41) en de zoon (20) van het gezin, dat afkom stig is uit Montenegro. De vader, die alle schuld op zich neemt, blijft wel vastzitten. De familieleden werden in au gustus vorig jaar opgepakt. Ze wor den verdacht van zo'n 160 auto-in braken, afgelopen zomer. Het gezin struinde in een camper met daarin ook vier kinderen de Zeeuwse kust af, braken auto's en campers open en namen alles mee wat ze konden vinden. Een deel van de buit werd in de camper van het gezin aange troffen. Het besluit is een gevoelige tik voor het Openbaar Ministerie. Dat zette juist hoog in en verweet de fa milieleden gezamenlijk een 'crimi nele organisatie' te vormen. Uitbuiting Omdat ook de kinderen een rol ge speeld zouden hebben bij de dief stallen, wordt de ouders ook uitbui ting van hun kinderen ten laste ge legd. De strafeisen waren hoog: vo- rige week eiste de officier van justi tie 3,5 jaar cel tegen de vader, 3 jaar tegen de moeder en 2,5 jaar tegen de zoon. Tegen een schoondochter, die eerder al voorlopig vrij kwam, werd 2 jaar cel geëist. Uitspraak De rechtbank doet op 9 mei uit spraak, maar laat daarop vooruitlo pend de moeder en zoon dus voor lopig vrij. Dat zegt genoeg, vindt advocaat Alfons Bals. Hij staat de zoon van de familie bij. ,,Dit verbaast me niks. Het was me al duidelijk dat de eis van het Openbaar Ministerie veel te hoog is." Volgens Bals heeft het OM zich teveel gericht op de 'grote' aan klachten als 'criminele organisatie' en 'uitbuiting'. ,,Ik denk dat er beter energie gestoken was in het onder zoek zelf. Dat is gewoon niet in orde. Er wordt gezegd: we vonden Het was me al duidelijk dat de eis van het OM veel te hoog is gestolen spullen in de camper, dus die mensen zijn allemaal schuldig. Maar welke spullen precies? Waar lagen die? In welke tas zaten welke spullen? Dat moet je wel weten om ieders rol uit te kunnen zoeken. Bo vendien zegt de officier: er zijn een stuk of tien zaken bewezen, dus zullen ze die andere 150 inbraken ook wel gepleegd hebben. Maar zo werkt het niet. Ik denk dat de recht bank daar straks korte metten mee maakt." Overwegingen Ook de advocaat van de moeder, Jos Wauters, ziet wel welke kant het nu op gaat. ,,Die drie jaar die het OM heeft geëist, gaat er bij lange na niet komen." De rechtbank in Middelburg be vestigt de uitspraak, maar kan nog geen verdere toelichting geven op de precieze overwegingen die ge maakt zijn. MIDDELBURG Als iets te mooi is om waar te zijn, dat is dat meestal ook zo. En zo, mede door de gladde en mooie babbels van de 51-jarige M. G., werd een Vlissings echtpaar voor 89.250 euro opge licht. Gisteren diende voor de Middelburgse rechtbank, een zo geheten pro-formazitting. G. was niet verschenen en zijn advocate liet na een telefoontje weten dat het in Amsterdam ge bruikelijk was om niet naar een dergelijke zitting te komen. Dat even melden was ook niet te doen gebruikelijk. G. liet de Vlissingers geloven dat hij geld nodig had voor een hart operatie, dat hij een kerk kon ko pen en dat hij een vermogend man was, maar helaas even niet bij zijn geld kon komen omdat hij on der toezicht van de reclassering stond. Het was niet de eerste keer dat de praatjes van G. hem veel geld opleverden. In 2006 werd een echtpaar uit Koudekerke voor 500.000 euro getild. Een ander De verdachte liet de Vlissingers geloven dat hij geld nodig had voor een hartoperatie echtpaar ging voor 70.000 euro het schip in. Daarvoor werd hij veroordeeld tot 2,5 jaar cel. In 2011 kreeg hij drie jaar cel waarvan een jaar voorwaardelijk. Ook toen werden er diverse mensen opge licht voor een dikke 70.000 euro. Geen bankje voor in de eigen ach tertuin. Nee, het Willem-Rinsema- bankje staat sinds gisteren op een prachtige plek aan de Kleine Kade in Goes en biedt een al even schit terend uitzicht over de stadshaven. Rinsema (65) werkte dertig jaar als algemeen chirurg in ziekenhuis Adrz (voorheen het Oosterschelde- ziekenhuis). Per 1 april is hij met pensioen gegaan, maar helemaal weg is hij nog niet. Zo blijft hij schildklieroperaties uitvoeren tot er een vervanger is gevonden en neemt hij zitting in een commissie die overlijdens van mensen in het ziekenhuis onder de loep neemt. Het bankje dat de graag geziene chirurg gisteren mocht onthullen, kreeg hij cadeau van de verpleeg kundigen, dokters-assistentes en secretaresses waar hij jarenlang mee samenwerkte Zij konden zich nog herinneren dat Rinsema ooit had gezegd dat hij de bankjes met namen erop, die hij her en der wel eens zag staan, zo leuk vond. Nu heeft hij zelf zo'n bankje. „Eigenlijk had ik liever gezien dat ze de nieuwe afslag van de A58 naar me hadden vernoemd'', zei Rinsema gisteren, uiteraard met een vette knipoog. ,,Het leek me wel leuk om tijdens de fileberichten op de radio te horen dat er een file zou staat bij de Afslag Rinsema.'' Maar zonder gekheid: de goed lachse chirurg toonde zich verguld met het cadeau van zijn collega's. Het bankje, op luttele meters af stand van zijn woning, zit volgens hem nog heel comfortabel ook. ,,Ik denk dat ik hier vaak zal zitten. Ho pelijk gaan veel andere mensen ook genieten van het prachtige uit zicht.'' MIDDELBURG Een 'kleine virtu ele financiële meevaller' voor de 29-jarige F. I. uit Sas van Gent, be ter bekend als de rapper Lo-Bo. Het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg is niet van plan hem voor 35.112 euro te 'plukken'. Dat geld zou hij hebben verdiend met het prostitueren van een 18-jarige meisje. In hoger beroep besliste het Hof in Den Bosch dat I. zijn slachtoffer in totaal 41.742 euro schadever goeding moest betalen, waarvan ze 35.112 euro zelf zou hebben ver diend. Omdat schadevergoeding boven ontnemen gaat, wordt F. niet meer geplukt door het OM. I. leerde de vrouw kennen na een van zijn optredens. Vanwege problemen thuis zocht de jonge vrouw onderdak en I. bood haar die. De vrouw was smoorverliefd op hem en deed alles om hem maar niet te verliezen. En zo be landde zij in het Belgische Gent in het 'Glazen straatje' en in diverse clubs. Toen ze negen maanden la ter met een SOA niet meer in de clubs kon werken, deed ze een tijdje webcamseks. In juni 2012 deed ze aangifte en kwam de zaak aan het rollen. De man kreeg in hoger beroep negen maanden cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk, een taakstraf van 240 uur en het beta len van een schadevergoeding. vrijdag 12 april 2019 GO Twee van de drie leden van de 'inbrekersfamilie' die afgelopen week terecht stonden in Middel burg, zijn voorlopig vrijgelaten. De rechtbank vermoedt dat hun straffen uiteindelijk niet hoger worden dan de acht maanden die ze nu vastzitten. Martijn de Koning Middelburg - Alfons Bals, advocaat De zaak tegen G. wordt 4 juli inhoudelijk behandeld. Willem Rinsema met vrouw Ineke op zijn eigen bankje aan de Goese stadshaven. foto marcelle davidse Hij wilde geen gang in het zie kenhuis naar zich vernoemd hebben. Liever iets in de buiten lucht. Daarom kreeg de onlangs gestopte chirurg Willem Rin- sema uit Goes een bankje ca deau van zijn collega's. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40