Ophef over oester op Koningsdag Verdachten steekpartij Vlissingen blijven zeker tot maandag vastzitten 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN SEXIT W Column Hij staat boven aan de trap, in zijn onderbroek. Net uit de douche. Complimenteus slaglicht valt op zijn jonge lijf. je bent net een jonge Johnny Weismuller", roep ik naar boven. ik de trap op loop. Meer hoef ik hem niet uit te leggen. Hij kent zijn klassieken. Van de enige, echte Robin Hood, met Errol Flynn (1938) tot Pulp Fiction. Als ik jaloers naar zijn volle golvende haardos kijk, hoef ik hem ook niet meer uit te leggen wat ik bedoel met dat aanstellerige Superman krulletje van hem. Een perfecte curve op zijn voor hoofd. Christopher Reeve moest moeite doen voor dat quasi-non- chalante lokje. Hij stapt er mee on- der de douche vandaan. 'Lul', zeg ik en ros eens door zijn haar. je dat zeggen. We kijken samen films en hij legt zijn bos haar zo af en toe nog op mijn borst. Samen worden we steeds ergere nerds. We spreken een taal die alleen wij begrijpen, grapjes die niemand an ders snapt. Terwijl ik onder de douche sta, roept hij iets onver staanbaars tegen de badkamer deur. ,,I have to tell you about the future", versta ik uiteindelijk. Een quote uit Back to the Future I. hem niet te begrijpen. Belangrij ker is dat ik de grap snap. Ik lach met een tandenborstel in de mond. Pas waarschuwde ik hem dat de filmcitaten die bij ons wor den gebruikt, lang niet door ieder een begrepen worden. ,,Jongen, je kunt kiezen. Óf vloeiend film quote spreken, óf je voortplanten. Je kunt niet beide hebben." Ik kijk nog eens naar hem. Kop telefoon op zijn wonderkrullen, gamend op bed. Het zal wel loslo pen. Het is er gewoon eentje voor de echte fijnproever. Net als zijn ouders. Ik ga hem niet uitleggen, belangrijker is dat ik de grapsnap DE STELLING Vandaag: Marathons lopen kan nooit gezond voor je zijn Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WEER UITSTEL Reizigers geven busvervoer een 7,5 Het Paar van Jan Haas is in reparatie PHILIPPINE Line-up Rock on the Kiosk compleet SP-Kamerlid Renske Leijten heeft vragen gesteld aan minister Stef Blok (VVD) van Buitenlandse Za ken. Ze wil opheldering over de be trokkenheid van het Saoedi-Arabi- sche bedrijf Sabic bij de konings- dagborrel in de ambassade in Brus sel. Volgens Leijten is dat bedrijf grotendeels in handen van de Saoe- dische overheid. ,,Vindt u het inte ger een borrel van de Nederlandse Staat te laten sponsoren door een Saoedisch bedrijf, zeker na de inter nationale positie van het kabinet na de moord op de journalist Khas- hoggi?" De journalist Jamal Khashoggi werd vorig jaar doodgemarteld in het Saoedische consulaat in het Turkse Istanboel. Daardoor be koelde de relatie tussen Nederland en Saoedi-Arabië. Leijten heeft niet alleen moeite met sponsoring door de oliestaat uit het Midden-Oosten, ze hekelt ook de bijdragen van be drijven als ING en Shell. Ze vindt dat die zo 'toegang kopen tot de Ne derlandse overheid'. In het lijstje sponsoren dat Leij- ten opsomt, staan ook de provincie Zeeland en de Oesterij uit Yerseke. Een woordvoerder van de provincie bevestigt dat zowel Zeeland als de Oesterij 650 euro steekt in het eve nement. Daarvoor worden duizend Vindt u het integer een borrel te laten sponsoren door een Saoedisch bedrijf oesters geleverd en twee medewer kers die ze ter plekke open steken. Dat draagt bij aan de zichtbaarheid van Zeeland. ,,Als de ambassade ons vraagt mee te doen, gaan wij niet vragen wie er nog meer sponso ren", zegt de woordvoerder. Het is niet aan de provincie een mening te geven over de betrokkenheid van Saoedi-Arabië, geeft hij aan, maar aan het ministerie. Precies waar de SP de vraag heeft neergelegd. De drie worden verdacht van 'straf rechtelijke betrokkenheid bij de doodslag' op de 28-jarige Vlissinger Abdul Dhubow in de vroege mor gen van tweede kerstdag vorig jaar. Twee van de drie verdachten ston den gisteren voor de rechters in Middelburg tijdens een pro-forma- ziting. De derde, minderjarige, ver dachte kwam niet opdagen; zijn zaak wordt maandag besproken. Tijdens de zitting werd duidelijk dat Dhubow om het leven kwam na een aanvankelijk 'gezellige' bijeen komst in de woning van een 22-ja- rige vrouw aan de Kasteelstraat. Be halve Dhubow en de bewoonster waren ook een 17-jarige Vlissinger en een (toen nog) 24-jarige Goese- naar aanwezig. De sfeer sloeg plotse ling om, waarna aanwezigen onder ling ruzie met elkaar kregen. Dhu- bow wierp zich minstens twee keer op als vredestichter, maar hij moest dat met de dood bekopen. Ernst De fatale messteken werden hem toegediend door de minderjarige Vlissinger, verklaarden zowel de vrouw als de Goesenaar. Hun beider advocaten vroegen de rechters hun cliënten daarom op vrije voeten te stellen tot de strafzaak inhoudelijk wordt behandeld. Officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk is er wel van overtuigd dat de Goesenaar niet met het mes had gestoken - de vrouw had het mes in eerste instantie ge pakt - maar hij vond dat de ernst van het 'levensdelict' en de vele vragen rondom de precieze toedracht lan ger verblijf in de cel rechtvaardigen. Rechter Gerard Nomes laat maan dagmiddag weten ofhij en twee col lega's het met de officier eens zijn of de wens van één of beide advocaten in vervulling laten gaan. 4 dagen top beoordeeld hotel aan de Maas nabij Nijmegen vrijdag 12 april 2019 Hij lacht. 'Wie?' ,,De ouwe Tarzan", zeg ik, terwijl In ons mannenhuishouden kun Ik ga hem niet uitleggen. U hoeft Reageer op pzc.nl Gisteren: Meiden en tech niek zijn een prima combinatie 627 reacties MIDDELBURG Het openbaar vervoer in Zeeland in 2018 krijgt van reizigers het rapportcijfer 7,5. Dat blijkt uit de OV- Klantenbarometer. Een jaar eerder kreeg vervoersmaatschappij Connexxion in Zeeland nog een 7,4. De Zeeuwse reizigers zijn het meest te spreken over de reisinfor matie in de bus en het gebruiksgemak van de ov-chipkaart. De informa tie tijdens vertragingen en andere storingen wordt daarentegen lager beoordeeld dan in 2017. Dit onderdeel is volgens de reizigers het grootste verbeterpunt. Connex- xion belooft beterschap. VLISSINGEN Kunstwerk Het Paar op de hoge stoelen in het park aan de Van Woelde- renlaan in Vlissingen is tijdelijk weggehaald. Vol gens de gemeente Vlis- singen is er schade aan het bronzen beeld ge meld. Het kunstwerk van de eind vorig jaar overle den kunstenaar Jan Haas wordt hersteld. Daarna komt het kunstwerk 'zo snel mogelijk' terug op de vertrouwde plek. Het Paar, één van de elf beelden die Jan Haas in Vlissingen heeft staan, is in 1984 geplaatst aan de rand van het park West duin. Het is twee meter hoog. Met twee finalisten van muziekwedstrijd Steen worp is de line-up van festival Rock on the Kiosk in Philippine com pleet. Nameless en Gin Juice treden op. Het festival in Philippine viert het tienjarig be staan op zaterdag 8 en zondag 9 juni en pakt groots uit. Wulf, Hand some Poets en Fresku zijn de grootste namen op het affiche en het voetbalveld is dit jaar de festivallocatie. Op zon dag is het thema Reünie op de Kiosk, er spelen oude bekenden van het festival. Kaartjes via rockonthekiosk.nl. Zeeland sponsort de konings- dagborrel in Brussel met dui zend oesters. De bijeenkomst is omstreden, omdat ook Saoedi- Arabië een duit in het zakje doet. Ernst Jan Rozendaal Brussel - Renske Leijten, SP Alle drie de verdachten van be trokkenheid bij een fatale steek partij in de Vlissingse Kasteel straat eind vorig jaar blijven ten minste tot maandagmiddag 15 april in hechtenis. René Hoonhorst Middelburg Hotel Restaurant Hoogeerd 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V 1 x welkomstpakket en bittergarnituur V Op Zoover beoordeeld met een 8,2 V Goede fiets- en wandelomgeving Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2