Zonderland naar finale met golferselleboog €45 €45 I I €49 €199 Sports Events Bezoek de Tour de France 'Zandvoort is een vet circuit' ZEELAND 29 m'i 1 veert hij. „Zolang we het probleem maar vinden. Ik denk niet dat er iets fundamenteel verkeerd zit.'' Zo verwacht hij dat Red Bull Ra cing, als ze de balans in de auto te rugvinden, in China alweer sterker voor de dag moet komen. Hij werd er al eens derde, in 2017, na een in haalrace vanuit het achterveld. Toen op een natte baan. Deze week is het echter opvallend mooi weer in de Chinese megastad met 25 mil joen inwoners. De zon komt er soms zelfs even door het dikke grijze wolkendek prikken. Geen ramp, want bidden om re gen heeft Verstappen met de nieu we Honda-motor in zijn bolide am- per nog nodig. Het vermogen is er nu wel om ook enige aanslui ting op de lange rechte stukken te behouden met Mercedes en Ferrari. Nu de balans van Melbourne terugvinden. ,,Zo veel is er niet aan de hand'', bezweert hij. ,,De auto moet nog wat voorspelbaar der worden, qua gevoel. Maar ik voel me nu al beter in deze auto dan in die van vorig jaar.'' Zonderland heeft de reputatie van een spektakelturner. Al dat stunt werk gaat vaak ten koste van de nauwkeurigheid. Voor zijn doen turnde de Fries gisteren in EK-stad Szczecin een nette oefening. Reden om met een brede grijns de mixed zone in de Netto Arena binnen te stappen. ,,Zo fit als hier heb ik me de afgelopen World Cups niet ge voeld", zegt hij. ,,Ik ben gewend dat mijn oefening in de kwalificatie stroever verloopt. Door de adrena line stijg je dan boven jezelf uit. Dit gevoel is ook wel eens lekker." De 32-jarige Fries was zeker niet het netste jongetje van de klas. Van de acht finalisten kreeg hij het laag ste cijfer voor de uitvoering (8.333). Toch klopte hij bijna het hele veld door de zwaarte van zijn exercitie. Alleen de Russische alleskunner Artur Dalaloyan, wereldkampioen op de meerkamp, bleef uit de greep van Zonderland (14.666 tegen 14.533). ,,Met vijf vluchtelementen, netjes uitgevoerd, is hij zeker een kandidaat. Ik weet niet of hij nog een combi achter de hand heeft." Zonderland wel. Met drie vlucht- elementen (Cassina en Kovacs ge combineerd, gevolgd door een losse Kolman) hield hij zich in. Hij wilde in de kwalificatie zijn hand niet overspelen met een tweede combi natie van vluchtelementen. De val tijdens de wereldbekerfinale twee ënhalve week geleden in Doha ligt nog vers in zijn geheugen. Tokio Bij wereldbekerwinst in Doha was hij zo goed als verzekerd van een olympisch startbewijs in 2020. Links- of rechtsom, Zonderland zal toch wel in Tokio komen. De ver schillende olympische kwalifica tiescenario's heeft hij voor deze EK even opzij gelegd. Hij is erop ge brand zijn wereldbekervorm om te zetten in een gouden EK-plak. Zonderland turnde met tape op zijn rechterarm en een extra bandje ter ondersteuning. Hij wordt ge plaagd door een 'golferselleboog'. ,,En ik golf niet eens. Door al die wereldbekerwedstrijden is de be lasting te groot geweest. Dat bandje zou de trekkracht op het bot moe ten verminderen. Richting de WK hoop ik die golferselleboog kwijt te raken." Ook voor Casimir Schmidt krijgt de EK nog een vervolg. Hij schaarde zich onder de 24 finalisten die mor gen een zeskamp af werken. De rol van de turners Michel Bletterman, Bram Louwije, Rick Jacobs en Lo- ran de Munck is uitgespeeld. 'i. - 7 J 11 fe-Vte? wêê Start Tour in Brussel in Brussel Ploegentijdrit Dagtrip Finish in Parijs Busreis Tour de France Sunweb Rides: Fiets zélf! J Vanaf €469 HAMILTON: Sunwebsportsevents.nl 08810 30 750 vrijdag 12 april 2019 GO Max Verstappen deelt in de pits in Sjanghai zijn ervaringen met Christian Horner, de teambaas van Red Bull Racing. foto ap Epke Zonderland woensdag in Szczecin. foto hh SJANGHAI De officiële aankondiging van de te rugkeer van de Neder landse Grand Prix mag van Lewis Hamilton wel komen. De vijf voudige we reldkampi oen van Merce des is fan van Ne derland en dan vooral van Amsterdam. Maar ook het asfalt van Zandvoort is niet onbekend voor de Brit. ,,Ik heb daar in de Formule 3 wel eens geracet en dat was geweldig. Een vet cir cuit'', weet Hamilton (34) nog. Op zijn twintigste won hij er in 2005 de prestigi euze Masters of Formula 3, gestart van poleposition. ,,Het was heel tof om daar te racen. Maar inhalen was lastig, weet ik nog wel'', zegt hij in China. ,,Ik weet niet hoe ze dat straks willen gaan doen. Misschien dat ze de baan aanpassen of zo? Maar of het inhalen dan beter gaat?'' In Doha stak Epke Zonderland triomfantelijk drie vingers in de lucht, voor elke wereldtitel een. Kan hij dat gebaar in de EK-fi- nale van zondag herhalen? Dan moet hij er wel een schepje bo venop doen. Marcel Luyckx Szczecin Sunweb RENSOH XCKSO» Jl nertsc 1-daagse busreis Zaterdag 6 juli Vervoer per luxe touringcar Beleefde start van de Tour de France 1-daagse busreis Zondag 7 juli Vervoer per luxe touringcar Spectaculaire ploegentijdrit 1-daagse busreis Zondag 28 juli Vervoer per luxe touringcar Ontknoping van dichtbij meemaken 3-daagse busreis Vrijdag 5 juli Incl. vervoer en hotel Bezoek etappe 1 én etappe 2 3-daagse busreis Woensdag 17 juli Incl. vervoer, hotel en ontbijt Fiets de Tour als een echte pro! tijdelijk ^^^■jlj|lajÉ|IÉ|jUbay tijdelijk Fouten voorbehouden. Exclusief reserve ring skosten en Calamiteitenfonds. 4S7Ï2/V gemonteerd'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29