II Pijnlijk verlies voor handballers 28 ZEELAND Alaphilippe na val uit koers Gougeard wint in Sarthe FORMULE 1 GP VAN CHINA Met nieuwe hoop is Max Verstappen in China gearriveerd. De problemen die hij eerder ondervond in Bahrein zijn opgelost. ,,Zo veel is er niet aan de hand, er is niets fundamenteels mis.'' WIELRENNEN Julian Ala philippe is afgestapt in de Ronde van Baskenland. De Fransman heeft te veel last van de verwondingen die hij dinsdag opliep bij een massale valpartij. De ren ner van Quick Step wil rus tig herstellen. De Duitser Maximilian Schachmann Bora-hansgrohe won de vierde etappe. Kröger wint tweede etappe WIELRENNEN Mieke Krö ger (foto) heeft gisteren de tweede etappe gewonnen in de Healthy Ageing Tour. De 25-jarige wielrenster van Virtu-Cycling was na 134,4 kilometer in Surhuis- terveen de snelste in de massasprint. De Duitse bleef het aanstormende peloton met een succes volle solo nipt voor. WIELRENNEN Alexis Gou- geard heeft de derde etappe van het Circuit Cy- cliste Sarthe op zijn naam geschreven. De Fransman van AG2R kwam solo over de streep in Pré-en-Pail Saint Samson. De Frans man Quentin Pacher werd tweede, de Nederlander Oscar Riesebeek derde. UITSLAGEN Het grote Formule 1-jubileum in China, daar heeft Max Verstappen niet zoveel mee. De duizendste race in de Formule 1-historie wordt zon dag verreden in Sjanghai, met alle feestelijkheden en eerbetonen die erbij horen. De gigantische beton nen paddock hangt vol met oude race-overalls, historische foto's, oude trofeeën en portretten van kampioenen als James Hunt, Ayr- ton Senna en Nigel Mansell. ,,De duizendste race is het hier, hè. Tja, twee weken terug reden we de 999ste...'', zo haalt de 21-jarige Verstappen maar eens zijn schou ders op als enkele journalisten hem op het circuit van de grootste stad van China vragen naar zijn histo risch besef. ,,Voor mij maakt het al lemaal zo'n verschil niet, hoor. Ik ben blij dat ik er deel van uit mag maken. Maar voor mij heeft deze race geen speciale waarde.'' FORMULE 1 WK-stand En weer een verhaaltje ontkracht voor menig journalist, al helpt Ver stappen zijn gehoor nog wel op weg door te zeggen dat hij best eens in een auto uit de jaren negentig had willen rijden. Of eentje van de pe riode 2004-2008. ,,Die van daarvoor niet, veel te gevaarlijk.'' Veel interessanter vindt hij het heden. Wat zijn huidige bolide zondag kan op het 5,4 kilometer lange Shanghai International Cir cuit. Hoopgevend begon de Lim burger zijn vijfde seizoen met een podiumplaats in Australië, maar dat kon hij geen vervolg geven in Bah rein, waar hij vooral dankzij proble men bij Ferrari vierde werd. Hij mopperde zich een ongeluk in de winderige woestijn, vooral over de balans van zijn auto. Zo lek ker als de RB15 voelde in Mel bourne, zo onvoorspelbaar rea geerde zijn nieuwe speeltje in Bahrein. Wat bleek? Er was een heel logi sche reden voor. ,,Er bleek gewoon iets fout gemonteerd'', geeft Ver stappen zonder omwegen toe, al treedt hij niet enorm in details. ,,De voorvleugel? Nee, dat was het niet. Het was iets mechanisch, op beide auto's. Iets wat je op de fabriek monteert en waar je vervolgens het gehele raceweekend niet meer aan komt. En dan kan je wel alles aan de auto gaan veranderen, maar als er iets in de set-up verkeerd zit, gaat j e dat allemaal niet meer helpen.'' Fixen 's Avonds al na de Grand Prix van Bahrein ontdekten ze bij Red Bull Racing het probleem. ,,Wat we mis hadden gedaan, was eenmaal ont dekt heel simpel weer te fixen. Toen ik dinsdag de test reed, was het al weer verholpen. Daar voelde de De auto moet nog wat voorspelbaarder worden, maar ik voel me nu al beter in deze auto dan in die van vorig jaar auto al veel beter'', aldus Verstap pen, die toen de snelste testtijd van de dag klokte. Met een glimlach geeft hij in de met waterhuisjes opgefleurde exo tische paddock in China toe dat hij er hier al wel op heeft gehamerd dat de set-up nu goed is. ,,Even dubbel checken, ja. Dat heb ik wel even aangegeven. Om te lachen, natuur lijk. Het is ook geen enorme ramp, zo gaan die dingen soms'', zo relati- Ruim twee meter lang, imposante schouders en handen waarmee hij regelmatig nonchalant aan zijn vin gerbotjes trekt. Matic Suholeznik is misschien wel hét voorbeeld van het verschil tussen de Sloveense en Nederlandse handballers. In Al- mere speelde gisteravond de groot macht tegen de dwerg. De favoriet tegen de jonge, fysiek kleinere ploeg met dromen. Dromen die lange tijd waarheid leken te wor den, tot de reus in de laatste minuut toesloeg. Nederland hoopt deze maanden kwalificatie voor het EK in 2020 te realiseren. Door het verlies van gis teravond wordt dit doel niet een voudiger. Met nog drie wedstrijden te spelen staat Nederland op twee punten in de poule. Zondag wacht de return in en tegen Slovenië, in juni speelt Nederland nog tegen Estland en Letland. ,,Dit is echt verschrikkelijk", zei Oranje-international Luc Steins voor de camera van Ziggo. Dat Ne derland in Almere indruk maakte, tactisch goed en met hoog tempo speelde en het grootste deel van de wedstrijd geen moment de leiding uit handen gaf, doet er voor hem niet toe. ,,Leuk, maar daar kopen we geen klote voor." Nederland begon in Almere voortvarend. Na het eerste kwartier stond het 9-5 in Almere. Maar in het laatste deel van de eerste helft kwam Slovenië terug. Met 12-11 gin gen de handballers de rust in. Ook in de tweede helft liep Nederland weer uit. De Slovenen speelden in eerste instantie slordig. Steins: ,,Maar zij hebben natuurlijk veel er varing in de ploeg en de klasse om het aan het einde te beslissen. Wij moeten ook naar onszelf kijken, wij hebben in de laatste minuten niet ons beste handbal laten zien. Het had beter gemoeten vandaag." vrijdag 12 april 2019 Tennis Mannen Marrakesh, 2de ronde: Vesely (Tsj) - Londero (Arg) 6-3 6-4, Andujar- Alba (Spa) - Kohlschreiber (Dui) 7-6 6-4, Paire (Fra) - Herbert (Fra) 6-4 6-2. Houston, 2de ronde: Garin (Chl) - Chardy (Fra/2) 3-6 7-6 7-6, Ruud (Noo) - Opelka (VS/4) 4-6 6-4 6-4, Granollers (Spa) - Tomic (Aus) 6-1 6-2, Laaksonen (Zwi) - Harrison (VS) 6-4 7-5. Tennis Vrouwen Lugano, 2de ronde: Swiatek (Pol) - Koezmova (Slw/3) 6-3 3-6 6-2, Koedermetova (Rus) - Peterson (Zwe/7) 1-6 6-4 7-6, Lapko (wRu/8) - Rodina (Rus) 6-2 6-0, Vögele (Zwi) - Golubic (Zwi) 6-1 6-1, Koeznetsova (Rus) - Bacsinsky (Zwi) 5-7 6-3 6-4. Bogota, 2de ronde: Haddad (Bra) - Schmiedlova (Slw/4) 7-6 7-6, Anisi- mova (VS/6) - Lepchenko (VS) 6-4 6-4, Sorribes (Spa/7) - Bogdan (Roe) 6-4 4-6 6-4, Osorio (Col) - Ahn (VS) 6-4 6-7 6-3. Tunis (ITF), 2de ronde: Yerolymos (Fra) - Hogenkamp (Ned/1) 6-4 7-5. 'Er bleek iets fout Arjan Schouten Sjanghai 1. Valtteri Bottas (Fin/Mer) 44 pt 2. Lewis Hamilton (GBr/Mer) 43 pt 3. Max Verstappen (Ned/RB) 27 pt 4. Charles Leclerc (Mon/Fer) 26 pt 5. Sebastian Vettel (Dui/Fer) 22 pt 6. Kimi Raikkönen (Fin/AR) 10 pt 7. Lando Norris (GBr/McL) 8 pt 8. Kevin Magnussen (Den/Haa) 8 pt 9. Nico Hülkenberg (Dui/Ren) 6 pt 10. Pierre Gasly (Fra/RB) 4 pt 11. Lance Stroll (Can/RP) 2 pt, 12. Alex ander Albon (Tha/TR) 2 pt, 13. Daniil Kviat (Rus/tR) 1 pt, 14. Sergio Pérez (Mex/RP) 1 pt. Rest is puntloos. -Max Verstappen (21) Een pijnlijke nederlaag voor de Nederlandse handballers in de derde wedstrijd om EK-kwalifi- catie: na een spectaculaire wed strijd, waarin groepshoofd en grote favoriet Slovenië geen moment de leiding nam, draai den de Slovenen in de laatste minuut de rollen om. Het werd 26-27. Lisette van der Geest Rotterdam Luc Steins. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28