W Ajax gelooft dat het Juventus Meer nog dan voor NAC Breda is voor Emmen 26 De degradatiestrijd barst vanavond echt los, als traditieclub NAC in Breda debutant Emmen treft. De frisse debutant uit Drenthe heeft niks te verliezen, zou je zeggen. Maar dat ligt toch even anders. Kort Neymar sluit aan bij PSG De rentree van Neymar (27, foto) is aan staande. De Braziliaanse aanvaller van Paris Saint-Germain sloot gisteren weer aan bij de groepstraining. Neymar staat al sinds eind januari aan de kant met een voetbles sure. De duurste voetballer ter wereld brak in de bekerwedstrijd tegen Strasbourg weer een middenvoetsbeentje in de voet die hij vorig jaar ook al blesseerde. Dijkstra gaat SCHC coachen Marieke Dijkstra heeft vanaf volgend sei zoen de hockeyers van SCHC onder haar hoede. De oud-international van Oranje volgt in Bilthoven Michiel van der Struijk op als hoofdcoach. Van der Struijk is bezig aan zijn derde seizoen bij 'Stichtsche', dat tegen degradatie uit de hoofdklasse vecht. Dijkstra (40) volgde begin dit jaar Van der Struijk ook al als bondscoach van de Nederlandse zaalhockeyers op. Mulder door bij Reggeborgh Ronald Mulder (foto) gaat een jaar langer door bij Team Reggeborgh, de schaatsploeg van coach Gerard van Velde. De 33-jarige sprinter heeft het idee dat er nog progressie in zit voor komend seizoen. ,,Mensen zeg gen dat je oud wordt, maar zo voel ik dat niet." Afgelopen schaatsseizoen veroverde de Zwollenaar de Nederlandse titel op de 500 meter. Ook werd hij wereldkampioen op de teamsprint. Flitsen Quote van de dag Pistons Rood Iconen Ja, FC Emmen geniet elke week van de eredivisie en afgelopen zondag, na de welkome overwinning op Heerenveen, deed het dat nog een beetje meer. De nieuwigheid is er acht maanden na dato nog steeds niet helemaal van af aan de Oude Meerdijk. Nu al staat vast dat het een sei zoen is dat ruim beschreven zal worden in de geschiedenis van de Drentse club. Met heroïsche over winningen, een punt tegen PSV, blessureleed, een plaatselijke held op doel die beroemd is geworden en het collectieve leed om het over lijden van broer Jorg van die keeper, Kjell Scherpen. En nu, vijf wedstrij den voor het einde, het perspectief om ook volgend seizoen nog een eredivisieclub te zijn. Maar die handhaving is nog niet zeker en dus is Emmen-voorzitter Ronald Lubbers vlak voor de degra datiekraker tegen NAC gespannen. ,,Het is anders dan vorig jaar. Het zijn nog vijf finales.'' Lubbers behoedde de club twee keer voor een faillissement. Hij is er in Emmen voor het grote plaatje. Allemaal leuk en aardig, weet hij, die mooie woorden van de buiten wacht voor de sympathieke club. En heel fraai, die positieve speelstijl van de goede trainer Dick Lukkien. Maar aan het einde van de rit is handhaving ook voor Emmen een vereiste om door te groeien, zegt Lubbers. ,,Van handhaving hangt bijna al les af. Veel beslissingen die op sta pel staan, wachten op één ding: handhaving in de eredivisie. Het verlengen van contracten van spe lers, stadionplannen, een nieuwe directeur en de eventuele komst van natuurgras. Handhaven we ons niet, dan lopen die plannen vertra ging op. Na handhaving kan Em- men pas echt doorgroeien." Dat is volgens Lubbers ook een verschil met een club als NAC. ,,Dat is al verder ontwikkeld. Voor ons NAC is al verder ontwikkeld. Voor ons geldt: wij moeten die ontwikkeling nog maken Na die meeslepende Europese avonden van Ajax, zo ook weer dinsdag tegen Juventus, loont het de moeite om over de grens te kij ken welke superlatieven er nu weer van stal zijn gehaald in de buiten landse media. De Belgen vinden Ajax 'hartverwarmend spelen en charmeren'. De Duitsers vinden Ajax 'einfach eine geile Truppe', ge woonweg een geweldig team. Om maar aan te geven welke enorme waarde deze tocht van Ajax door Europa heeft. Naam, faam, status, aanzien. Alles wat er zo ontbrak de laatste jaren. Het optimisme is terecht. Een plek in de kwartfinale is niet alleen bewonderenswaardig, maar ook verdiend. Nu de kruitdampen van weer een opwindende voetbal avond voorzichtig zijn gaan liggen, rijst de vraag: welke houvast biedt die 1-1 in Turijn. Dinsdag alweer raast de volgende opdracht voorbij. In het compacte stadion van Juve, de zoveelste voetbaltempel waar Ajax dit seizoen langskomt. Voor de goede orde: chagrijnig zullen staf en spelers van Juventus niet zijn geworden van het gelijk spel in een kolkende Johan Cruijff Arena. Uitdoelpuntje gepakt, niks aan de hand, zullen ze denken. Op pole voor de halve finale. Hard op weg naar de finale om eindelijk weer eens de Champions League te winnen. De reden dat Juventus meer dan honderd miljoen neer legde voor 'Mister Champions League' Cristiano Ronaldo. Statistisch gezien is de uitgangs positie van Ajax ongunstig. Maar dit Ajax valt dit seizoen niet te plaatsen in hokjes van gangbare en verwachte ontwikkelingen. Die ab surde 1-4 zege bij Real Madrid van zelfsprekend als meest treffende 'Ik weet niet zeker of ik nog voor Bayern kan spelen' vrijdag 12 april 2019 GO VOETBAL HOCKEY SCHAATSEN De Belgische basketballer Elias Lasisi mag voor lange tijd niet meer in actie komen van wege een flinke schorsing. De speler van Oostende vloerde de scheidsrechter tegen Luik in de EuroMillions Basket League. Hij kreeg een boete van 2500 euro en is uitge sloten van wedstrijden tot 10 september. Robbert Schilder moet op zoek naar een nieuwe club. De technische leiding van SC Cambuur heeft besloten om de aanvoerder (32) geen nieuw contract aan te bieden. 211 Detroit Pistons staat voor het eerst sinds 2016 in de play-offs van de NBA. De basketballers uit Detroit gre pen het ticket door de laatste reguliere com- petitiewed strijd, bij New York Knicks, met 115-89 te winnen. I Diego Costa (foto) is voor acht duels ge schorst. De 30-jarige spits van Atlético Madrid krijgt de straf na zijn rode kaart tegen Barce lona. Costa schold de arbi ter uit. 2 De NBA heeft afscheid geno men van twee iconen. De laatste speel dag van de re guliere compe titie markeerde het einde van Dirk Nowitzki en Dwyane Wade Drenthe tussen hoop en vrees Nik Kok Rotterdam Fans van FC Emmen leven tussen hoop en vrees. FOTO BSR/SOCCRATES -Ronald Lubbers (FC Emmen) o a 0) Weer werd Ajax na de 1-1 tegen Juventus bedolven onder de complimenten vanuit heel Eu ropa. Terecht natuurlijk, maar hoeveel is het gelijkspel écht waard met het oog op de return in Turijn dinsdag. ,,Wij creëren kansen, altijd en overal.'' Daniël Dwarswaard Amsterdam —De geblesseerde Arjen Robben (35) speelde mogelijk al zijn laatste duel voor de Duitsers, waar hij na dit seizoen vertrekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26