0) \^m Verzekeraars worden vaker opgelicht 20 ECONOMIE Veel jonge vrouwen worstelen met combineren Het combineren van werk en privé is niet makkelijk voor jonge moeders. Het leidt tot uitval op de werkvloer en het kan carrières in de knop breken. Esther van Diepen probeert deze vrouwen verder te helpen. Kort Van Loon (Shell) toch bereid om naar Kamer te komen Marjan van Loon, de baas van Shell Neder land, zou nu toch bereid zijn om aan te schuiven bij een hoorzitting in de Tweede Kamer over belastingontwijking. Eerder hield ze de boot af. Daarmee haalde ze zich de woede van diverse Kamerleden op de hals. De Kamer wil Shell aan de tand voelen omdat de multinational in Nederland geen winstbelasting zou afdragen. 'Kippenboeren hebben f ipronilcrisis niet verwerkt' De pluimveesector gaat nog altijd gebukt onder de fipronilcrisis, aldus de Neder landse Vakbond voor Pluimveehouders. Me nig ondernemer zou er serieus over naden ken het bijltje erbij neer te gooien. In de zo mer van 2017 bleek dat in veel kippenstallen het verboden luizenbestrijdingsmiddel fi- pronil aanwezig was. De Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit zette daarop een blokkade op die stallen. ACM ONDERZOEKT 'VOORKEURSBELEID' Apple weerspreekt kritiek op posities in App Store Apple zegt dat alle ontwikkelaars 'gelijke kansen' hebben op succes in de App Store. Het bedrijf reageert daarmee op een onder zoek dat de ACM gisteren aangekondigde. De consumentenwaakhond kreeg volgens bestuurslid Henk Don 'signalen die erop wijzen' dat Apple zichzelf wel degelijk voor trekt. ABN Amro krijgt bezoek van Duitse justitie Duitsland heeft ABN Amro om informatie gevraagd in een groot onderzoek naar belas tingfraude. De informatieverzoeken bij een ABN-kantoor in Frankfurt zijn onderdeel van een groot onderzoek naar fraude met di videndbelasting. De constructies zouden de Duitse schatkist al miljarden hebben gekost. De autoriteiten wilden informatie over klanten van filialen van het voormalige For- tis, waarvan ABN Amro de opvolger is. Flitsen Randstad ING ASML Ahold Delhaize en drukke baan en een kind levert voor veel jonge moeders enorme worstelingen op. ,,Vrou- wen stellen vaak hun ambities naar beneden bij of zien af van een carrièrestap na de ge boorte van een kind'', weet Esther van Diepen, oprichter van She Performance. Via cursussen leert Van Diepen de jonge vrouwen de grootste valkuilen te omzeilen. Hoe hard dat nodig is, blijkt uit onderzoek van het CBS. 18 pro cent van de vrouwen van 25 tot 35 jaar heeft vaak te kampen met psy chische vermoeidheid door het werk. Jonge vrouwen Van Diepen geeft deze middag haar training bij Spirit, een jeugd- hulporganisatie in Amsterdam en omgeving. ,,In de zorg is de werk druk hoog, er werken veel (jonge) vrouwen en er is vaak sprake van een groot verloop'', aldus Deborah Knijnenburg, die de cursus initi eerde voor Spirit en collega's van De Bascule, met wie de organisatie gaat fuseren. „Bovendien moeten vrouwen zien te dealen met een veeleisend beroep. Wij vragen van mensen dat ze toch wel minimaal 28 tot 32 uur per week werken, om dat ze anders niet flexibel genoeg zijn naar de cliënten toe.'' Met andere woorden: een beetje hulp voor wie dagelijks werk en privé moet combineren, kan geen kwaad. Knijnenburg: ,,We bieden het aan, maar omdat we een zelf sturende organisatie zijn, kunnen vrouwen zelf beslissen of ze er ge bruik van maken. We zien het als een cadeautje aan de werkne mers.'' In de workshopruimte geeft Van Diepen de vrouwen ondertussen een opdracht: bedenk voor jezelf een doel. ,,Zo klein en concreet als mogelijk'', zegt ze. ,,Kijk hoe je het in je omgeving kan inbouwen om het voor jezelf makkelijker te ma ken en probeer te bedenken wat het je oplevert.'' Ook moeten ze nadenken over w^e hun aan spreekt als ze het niet lukt. De vrouwen schrijven hun stappen plan op, overleggen ondertussen met elkaar en vragen om hulp. ,,Ik wil dat de kinderen vroeger naar bed gaan, zegt Gabriëlla, die net als de andere deelnemers uit pri- vacyoverwegingen niet met haar achternaam genoemd wil worden. Ze gaat het met haar partner be spreken. ,,Het wordt steeds later en later. Ik wil dat ze om 19.00 uur naar boven gaan.'' Van Diepen vraagt 'wat het haar geeft'. ,,Meer rust en meer tijd'', antwoordt Ga- briëlla. Ervaring De methode van Van Diepen is ge baseerd op jarenlange ervaring. Als oprichter van 'Mom in Ba lance' hielp ze wereldwijd al 45.000 vrouwen om fit te blijven voor en na de bevalling. ,,Keer op keer bleek dat dezelfde thema's boven komen. Vrouwen voelen een grote verantwoordelijkheid om alles goed te doen en om alle ballen hoog te houden. Zowel op het werk als privé'', aldus Van Die pen. Ook ziet ze, bij gemengde cursussen die ze geeft, dat vrou wen daar meer last van hebben dan mannen. ,,Mannen kunnen het op een of andere manier mak kelijker afsluiten.'' Deelnemer Nina (39) heeft drie kinderen (9, 7 en 4 jaar): ,,We wil len het allemaal zo ongelooflijk graag goed doen. Soms vind ik dat we best iets milder mogen zijn voor onszelf, maar niets is zo moeilijk als het veranderen van gedrag. Hier krijgen we concrete handvatten.'' Belangrijk is voor veel vrouwen de zogenaamde 'hersteltijd' die ze 's avonds nodig hebben na een lange werkdag, die willen ze op Vooral de huisdierverzekering en opstalverzekering blijken populair bij fraudeurs. Het ging vooral om baasjes die opzettelijk verzwegen dat hun hond of kat al kampte met allerlei ziekteverschijnselen voor dat zij de verzekering afsloten. Op- De huisdierverzekering is fraudegevoelig. foto robin utrecht vallend was ook de stijging van het aantal fraudegevallen rond storm schade. In 2017 ging het om 34 valse claims op de opstalverzekering, vo rig jaar waren dat er bijna 80. Volgens het CBV maken verzeke raars - in hun strijd tegen fraudeurs - veel meer gebruik van sociale me dia dan in het verleden om na te gaan of claims al dan niet terecht zijn. Op deze manier wist een ver zekeraar bijvoorbeeld een automo bilist te ontmaskeren die beweerde dat zijn auto was bewerkt door 'vandalen'. De medewerkers achterhaalden echter een foto van de verkoopad vertentie van de auto waarop de deuk al duidelijk te zien was. De ei genaar werd ermee geconfronteerd, maar hield vol dat hij die opval lende deuk 'nooit eerder had ge zien', hoewel hij de auto al vier maanden had. De actie bespaarde de verzekeraar uiteindelijk 2100 euro. vrijdag 12 april 2019 GO HOORZITTING BELASTINGONTWIJKING ONDERNEMERS IN DE PUT ONDERZOEK NAAR BELASTINGFRAUDE Het Britse mediabedrijf Sky zou naar de diensten van KPN-topman Maximo Ibarra dingen. Het conglomeraat wil in Italië telefo- niediensten gaan aanbieden. Het aantal passagiers van Eindhoven Air port is het eerste kwartaal licht gestegen, met 3 procent naar 1,28 miljoen. De druk die president Trump uitoefent op de Federal Reserve kan gevaarlijke gevolgen hebben. Daarvoor waarschuwt het IMF. O De uitzender blonk uit in de AEX. De bank deed het gisteren goed, net als de meeste andere financiële instel lingen. De chipmachine maker was het middelpunt van een enorme rel met de Chinezen. Het supermarkt concern was de grootste daler bij de hoofdfondsen. o 'Soms denk ik weleens: houdt het dan nooit op?' Marloe van der Schrier Het oplichten van verzekeraars heeft een grote vlucht genomen in 2018. De verzekeringsmaat schappijen maakten het afgelo pen jaar 5742 keer melding van mogelijke fraude. Volgens het Centrum Bestrijding Verzeke- ringscriminaliteit (CBV) is dit een stijging van bijna 9 procent ten opzichte van 2017. Leo Roggeveen Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20