UIT THUIS 3 Gevangenis Denise Jannah zingt Mahalia Jackson Dansen uit escape room Ode aan Robert Long Hilarisch, geraffineerd, actueel Milstein, Niek KleinJan en Lidy Blij- dorp en dit jaar is trompettist Floris Onstwedder verantwoordelijk voor de trompetsolo. „Dirigent Sander Teepen belde mij op met de vraag of ik samen wilde spelen met het Nesko", vertelt Onstwedder. ,,Ik speel een hoop programma's door el kaar, dus moest eerst kijken of het paste in mijn schema. Na een blik op mijn agenda zei ik met veel plezier en volmondig ja." De veelgevraagde trompettist rondde begin dit jaar de opleiding Master Solo Performance af aan de University of Arts in Zwitserland. Zijn talent wordt ook buiten Neder land opgemerkt, hij geeft veelvuldig concerten in binnen- en buitenland. Ook verzorgde Onstwedder solo-op tredens bij de 65e verjaardag van Joop van den Ende en verwelkomde hij toenmalig koningin Beatrix tijdens het Hofvijverconcert in Den Haag, beide voor livetelevisie. ,,Ik ben niet zo van het terugkijken, liever richt ik mijn blik op de toekomst. Ik heb dro men genoeg. Mijn moeder is fluitiste in Het Zeeuws Orkest en het lijkt me bijzonder om een keer een concert reeks als solist mee te spelen met dat orkest." Eerst maar eens de optredens afronden met het Nesko, Onstwed- der is vol lof over het studentenor kest. ,,Er zijn veel studenten en jon- geren die hun tijd totaal anders be steden. Erg knap hoe deze groep een groot feest bouwt en tegelijk zoiets moois neerzet. Meedoen aan een ini tiatief als het Nesko lijkt me ontzet tend motiverend en leerzaam. Je kunt op je kamer studeren, maar in een groep musiceren geeft een enorme boost en helpt in je ontwik keling." Dit jaar is door het Nesko gekozen voor het project 'Van de Kaart', waarin het orkest vier verschillende stukken speelt. Eén van de vier is Lof der Zotheid, waarbij Onstwedder de trompetsolo vertolkt. ,,Deze compo sitie is speciaal geschreven voor het Nesko door Tijmen van Tol. Het stuk heeft als leidraad 'het ondergaan van een onmogelijk verlangen naar iets abstracts'. Ik speel op mijn trompet het hoofdpersonage. Het klinkt wel licht als een triest verhaal, maar het personage haalt veel geluk uit de weg naar de teleurstelling. Soms is de weg ergens naar toe mooier dan het resul taat, al ga ik er bij ons concert van uit dat beide een succes zullen zijn." m Nesko Floris Onstwedder: morgen, Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur. EXTRA CONCERT Gospel Ballet Eerbetoon Hl Cabaret donderdag 11 april 2019 Het Nederlands Studenten Ka merorkest (Nesko) tijdens een optreden vorig jaar in de Zeeuwse Con certzaal. FOTO MILAGRO ELSTAK Naast het avondconcert in de Zeeuwse Concertzaal geeft het Nederlands Studenten Kamer orkest morgen een lunchcon cert dat verzorgd wordt door een deel van het orkest. Het extra optreden vindt plaats op een bijzondere locatie: gevange nis Torentijd in Middelburg. Het concert is bedoeld om muziek bij mensen te brengen die niet snel in de gelegenheid komen om een concertzaal te bezoeken. Vorig jaar speelde het Nesko ook al in de Middelburgse gevangenis. Vi olist Leon Bartelsman herinnert het zich nog als de dag van gis teren. „Optreden voor gedeti neerden was een speciale erva ring. Dat er veel bewakers rond liepen zorgde eerst voor een aparte sfeer, maar toen we een maal begonnen veranderden voor mij de gedetineerden in nor male concertbezoekers. Ze ge noten van de muziek en dat gaf ons extra energie. Ik voel alweer de positieve spanning als ik denk aan het optreden van morgen." Het is alweer bijna vijftig jaar geleden dat Mahalia Jackson overleed. De muziek van 'The Queen of Gospel' wordt ech ter nog steeds breed gewaar deerd. De Surinaams-Neder- landse zangeres Denise Jannah is hier een perfect voorbeeld van. De winnares van twee Edisons treedt momenteel op met de beste nummers van Jackson. Als geen ander weet Jannah de ontroering in de muziek van Jackson op het publiek over te brengen. Zaterdag brengt ze een bezoek aan Podium Reimerswaal. Onmis baar voor de liefhebbers van gospel. Zaterdag, Podium Reimerswaal, 20.00 uur Direct na het betre den van een escape room dient de eerste uitdaging zich aan om meteen gevolgd te worden voor een tweede en vele an dere. Een geheime missie zorgt voor een groot en spannend avontuur. De dansers weten nooit wat er achter de volgende deur weer op hen te wachten staat. Wie het volgende raadsel kan oplossen, kan verder. De leerlingen van Balletstudio Fee gaan de uitdaging aan Morgen 19.30 uur, zaterdag 14.00 en 19.30 uur en zondag 14.00 uur, De Mythe, Goes. Onder de titel 'De dag dat ik Robert Long ontmoette, brengen Roberto de Groot, Julia Herfst, Wil van der Meer en Maaike Widdersho- ven een eerbetoon aan Robert Long, de meester liedjes schrijver en zanger die nu 75 jaar zou zijn geworden als zijn dood in 2006 hem dat niet had belet. Het ensemble brengt een mix van Longs bekende en onbekende liedjes. Tevens vertelt elk van hen hoe zij Robert Long ooit hebben ontmoet en over de indruk die hij toen op hen heeft ge maakt. Morgen, CCXL Vlissingen, 20.15 uur. Alle prijzen winnen op het Leids- en Groninger Cabaret Festival, dan ben je gegarandeerd leuk. Stand-up als 'harde leer school'. Fijn talent voor kwadratisch overdrijven. Dat bewees Martijn Kardol in zijn debuut, 'Bang'. Waar een mens allemaal niet bang voor kan zijn. Vond hij zelf ook wel. Dus in zijn tweede heet hij alles en iedereen 'Wel kom'. Dat is ook weer overdreven. Maar wel hilarisch, geraffineerd, met zelfspot! Actueel en geestig. 'Welkom', vandaag in Fizi Zierikzee, morgen in De Verwachting Ritthem, beide om 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47