Walcheren neemt eerder afscheid van trainersduo KAA Gent vervangt Galatasaray in Breskens II ZEELAND 13 uit twaalf duels. Na de winterstop volgden twee overwinningen, maar daarna kwam de klad erin. Walcheren verloor vijf keer op rij en zakte van de eerste naar de vierde plaats. De titel is definitief uit zicht; die gaat naar Luctor Heinkenszand of 's-Heer Arends- kerke. Walcheren kan zich op de nacompetitie richten, maar wel zonder Hollander en Jacobs. Mick Vujovic is inmiddels aan gesteld als interim-trainer. Hij staat in de resterende vijf compe titiewedstrijden aan het roer bij ,,We hebben gelukkig goede con tacten'', reageerde organisator Johnny van den Berg. De Belgi sche profclub nam in 2009 en 2017 ook al deel aan het hoog aange schreven jeugdtoernooi in Bres- kens, dat is vernoemd naar de in 2004 overleden talentvolle voet baller Esad Osmanovski. Ondanks de afmelding van Ga- latasaray kent de dertiende editie met de Argentijnse topclub Boca Juniors, het Spaanse Espanyol, Nottingham Forest uit Engeland en de Belgische toppers Club Brugge, Royal Antwerp FC en KAA Gent (als vervanger van Ga latasaray) nog alijd een mooie af fiche. Sparta en NAC, waar enkele jonge Zeeuwse talenten voetbal len, zorgen voor de Nederlandse inbreng. De loting is zaterdag om 22.00 uur in de kantine van de voetbal vereniging Breskens. Voorafgaand wordt om 19.00 uur een wedstrijd tussen FC De Rebellen (een team van oud-profvoetballers) en het personeel van supermarkt Jumbo gespeeld. Na afloop verrichten en kele oud-profs de loting. Het toer nooi wordt op 25 en 26 mei ge speeld. het echt af. Dit past perfect bij Terneuzen", aldus de wethouder. Toen de renners na de neutrali satie de Westerscheldetunnel ver lieten, barstte de koers meteen los. Windkracht 4 zorgde voor ver schillende waaiers en een specta culair koersverloop op Zeeuwse bodem. Bovendien liet Brian van Goethem zich veelvuldig vooraan zien. Sterker nog, hij deed zijn bij naam 'Breakaway Brian' eer aan door de aanval te kiezen. Hoewel de aanvalspoging van korte duur was, maakte dat het Zeeuwse wielerfeest volgens Be gijn compleet. ,,Het is natuurlijk fantastisch dat hij als sportambas- sadeur van Terneuzen dit kan la ten zien. Enerzijds tonen we met de start in Terneuzen aan dat de Schelde eveneens een belangrijk deel van onze gemeente is. Dat we anderzijds met Brian in de koers meedoen, is natuurlijk heel bij zonder." Na het spektakel op Zeeuwse bodem stevende het peloton toch traditiegetrouw op een massa sprint af. Daarin maakte Fabio Ja- kobsen zijn favorietenrol waar, waardoor hij zijn overwinning van vorig jaar prolongeerde. Van Goe- them finishte op zeventien secon den achterstand als vijftigste. Op die manier kreeg het Zeeuwse wielerfeest ook een win naar met een Zeeuwse achter grond. Hij heeft nog steeds familie in Zeeland wonen. Bovendien neemt de 22-jarige renner van De- Ik vermoed dat we eind dit jaar al met de organisatie om de tafel gaan zitten ceuninck-Quickstep nog regelma tig de Zeelandbrug en Neeltje Jans mee tijdens zijn trainingen. Nu twee geslaagde edities achter de rug zijn, is de kans aannemelijk dat Zeeland ook op lange termijn in beeld blijft bij de Scheldeprijs. ,,We zijn daarvoor ook afhankelijk van de financiële steun vanuit de provincie", legde Jack Begijn uit. ,,Sportgedeputeerde Jo-Annes de Bat heeft me bij de start vergezeld en die was gelukkig net zo en thousiast als ik. We hebben welis waar nog een lopend contract voor een volgende editie, maar ik ver moed dat we eind dit jaar al met de organisatie om tafel gaan zitten voor een langere samenwerking. Het zou mooi zijn als we dan ook de Zeeuwse bedrijven nog wat warmer kunnen maken voor deze koers. Dit is namelijk een schitte rend sportevenement voor de hele provincie Zeeland en dat moeten we koesteren." Hollander en Jacobs zijn volgend seizoen samen werkzaam bij buurman VC Vlissingen. Ze vroe gen twee spelers van Walcheren, topscorer Gino Zupelli en Jeremy Spelier, om ook de overstap naar de zondag-hoofdklasser te maken. Dat was tegen het zere been van het bestuur van Walcheren, dat eerder meewerkte aan de over gang van Hollander en Jacobs. De dertigjarige hoofdtrainer had namelijk al voor een jaar bij getekend bij Walcheren, toen VC Vlissingen zich meldde. De club waar hij opgroeide gunde hem de kans om een stap hogerop te zetten, maar wel met het verzoek geen spelers van Walche ren te benaderen om mee te gaan naar VC Vlissin gen. Dat gebeurde toch, waarna de club besloot hem samen met Jaocbs op non-actief te stellen. Walcheren begon flitsend aan dit seizoen, met acht over winningen op rij. Daarmee sleepte het meteen de eerste-pe- riodetitel binnen. Na twaalf duels stond het boven aan, met 29 punten Mick Vujovic maakt bij Walcheren het seizoen af als interim-trainer de Vlissingse club en gaat daarna dus de nacompetitie in met Wal cheren. Vujovic debuteert zater dag met een thuiswedstrijd tegen Zaamslag. Hij was al trainer bij onder meer Zeeland Sport, De Noorman nen, Seroos- kerke en Luc- tor'88 en staat ko mend sei zoen aan het roer bij Nieuw- dorp. donderdag 11 april 2019 Het bestuur van SV Walcheren heeft dinsdagavond afscheid genomen van hoofdtrainer Kevin Hollander en diens assis tent Renaldo Jacobs. De Vlis- singse ploeg leek voor de win terstop de belangrijkste titel kandidaat in de derde klasse zaterdag, maar de afgelopen maanden pakte Walcheren weinig punten. Dat is echter niet de reden voor het ontslag. Barry van der Hooft Vlissingen De organisatie van de Esad Os- manovski Memorial Cup kreeg dinsdag met de afzegging van Galatasaray te maken. De jeugdploeg uit Istanbul heeft op zaterdag 25 mei nog com petitieverplichtingen in Turkije. Met KAA Gent werd echter snel een vervanger gevonden. Aector Dooms Breskens Vanwege de windkracht 4 werden de renners gedwongen in waaiers te rijden. Brian van Goethem (rechterfoto, met opgestoken hand) slaagde erin om voorin te koersen en zelfs te ontsnappen. FOTO'S PETER NICOLAI EN BELGA - sportwethouder Jack Begijn Kevin Hollander. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41