Klik tussen O O) CD O 12 ZEELAND Zweistra en Osse meteen in de prijzen Eckel en Van Gey t: NK's zonder elkaar Bij de start in Terneuzen jagen wielerfans op handtekeningen van bekende coureurs. Wethouder Begijn is trots op wat er in de stad én de rest van Zeeland gerealiseerd is. Dressuuramazone Lynne Maas uit Schiedam won gisteren op de openingsdag van Zeeland Outdoor International het eerste onderdeel. Met de merrie Fantastique bleef ze in de Prix Sint George de Zeeuwse rijdsters Thamar Zweistra en Maxime Osse voor. Maas liep in Nieuw- en Sint Joosland met de los door het lijf bewegende Vivaldi-dochter met de score van 71,529 procent naar de over winning. Zweistra, afkomstig uit Schore, kwam met Erina dichtbij: 70,583 procent. Osse liep met Esteban naar het brons. De score van de amazone uit Heinkenszand was 70,176 pro cent. In de U25 Intermediate II stalen Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen en Jeanine Nieuwen- huis uit Serooskerke de show. Met een fraai uitgevoerde proef was De Koeyer met de mer rie Esperanza nipt beter; het verschil bedroeg slechts 0,323 procent. Het winnende resultaat was 73,147 procent. De biljarters Sylvia Eckel en Ronald van Geyt, partners van elkaar, wacht komend week einde een bijzondere ervaring. Beiden spelen een Nederlands kampioenschap, maar niet op dezelfde plaats. Ze moeten het dus doen zon der elkaars support. Eckel komt in Heukelum uit op het NK band stoten vierde klasse, terwijl Van Geyt in Ma- rienberg aantreedt bij het NK driebanden groot eerste klasse. Al jaren reizen ze samen de wereld rond om toernooien te spelen. Eckel: ,,We hebben een dubbel gevoel. We vinden het leuk dat we tegelijkertijd een NK spelen. Waarschijnlijk komt zoiets nooit meer voor. Het is wel raar dat we elkaar niet kunnen steunen. Ronald hoopt de eerste kwalificatie dag te overleven, al lijkt dat een hele klus. Lukt dat niet, dan komt hij naar mij toe." Eckel is zelf als tweede geplaatst en dus wordt veel van haar verwacht. Ze gaat voor de titel. Van der Lijke Arnemuiden Al vroeg op de dag stonden de Zeeuwse wielerfans massaal bij de bussen te wachten op het Stadhuisplein in Terneuzen. Een handtekening of foto scoren van topsprinters als André Greipel, Fa- bio Jakobsen en Marcel Kittel was voor velen het doel, maar natuur lijk kon ook thuisrijder Brian van Goethem uit Philippine op vol doende aandacht rekenen. Het duurde echter even voordat de wielerfans daadwerkelijk de renners te zien kregen. Dat had al les te maken met de kou. ,,Er stond inderdaad een gure wind op het Stadhuisplein", merkte ook de Terneuzense sportwethouder Jack Begijn op. ,,Toen de renners een maal naar buiten kwamen, namen ze echter op de Markt alsnog uit gebreid de tijd om met iedereen op de foto te gaan. Het was dus voor iedereen het wachten waard." Het was allemaal weer mogelijk na een geslaagde testcase in Ter- neuzen vorig jaar. Begijn: ,,Toen we in contact kwamen met het wielercomité van Schoten, was de sfeer meteen enorm gemoedelijk. We besloten uiteindelijk om in dit project te stappen en dat is erg goed bevallen. We hebben het daarom al snel een vervolg gege ven en niets aan de succesformule veranderd." Dat bleek een goede zet te zijn. ,,Vorig jaar waren er zo'n 5000 toeschouwers, maar dat aantal is volgens mij ruim verbroken. Dat is enorm waardevol voor Terneu- zen. We hebben een goede sport infrastructuur, de juiste sport- voorzieningen, maar zo'n groot schalig sportevenement maakt START pröS^imus v ij MSE donderdag 11 april 2019 DRESSUUR De winnende combinatie: Jasmien de Koeyer met Esperanza. foto jan kok BILJARTEN Dimitri Kaijser (49) uit Vlissingen zal vol gende week als Pro Tour Stringer actief zijn tij dens het Masters toernooi in Monte Carlo. Samen met vier anderen mag de professional alle rackets bespannen. Rafael Nadal won vorig jaar het toernooi. De Spanjaard doet nu weer mee, net als Novak Djokovic, Alexander Zverev en Kei Nishikori. Kaijser was eerder ook al bij het ATP-toernooi van Rotterdam bespan- ner. In Goes is zondag een scootersprint. Het is één van de zes wedstrijden die meetellen voor het NK. Er wordt gereden op de Scott- weg, over een lengte van 150 meter. De finales zijn tussen 17.00 en 18.00 uur. GO 31 De Middel burgse wielren ner Nick van der Lijke is in de tweede etappe van het Circuit Cycliste Sarthe 31ste geworden. Na 172 kilometer had hij dezelfde tijd als de win naar. De Room pot-renner staat nu 37ste in het klasse ment, op 14 se conden. Er volgen nog twee etappes. Deze gaan, in tegenstelling tot die van gis teren, over ge accidenteerd terrein. I In Arnemuiden is morgen avond de acht ste editie van de Oranjemui- denloop. Op de Markt gaan om 19.30 uur de at leten van start. Zij kunnen kie zen uit 4,6 of 9,2 kilometer. De Oranjever eniging van Ar- nemuiden zet de wedstrijd samen met at letiekvereniging Dynamica op. cheldeprijs Job de Feijter Terneuzen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40