Waterwet Nog geen 'nieuwe Babijn' in zicht 8 ZEELAND Kennisgeving MUZEEUM CANONNETWERK Francois Babijn stapte vorige week donderdag op als wethouder van de gemeente Sluis. Hij hield de eer aan zichzelf nadat er een motie van wantrouwen tegen hem werd in gediend, die steun kreeg van alle fracties met uitzondering van zijn eigen Lijst Babijn. Die partij blijft de coalitie steunen en gaf aan op termijn weer een wethouder te willen leveren. Het overleg tussen de partijen gaat in goede harmo- nie, zegt fractievoorzitter Lia Flik- weert van Lijst Babijn. We willen een goede bestuurder." In de tus sentijd zijn de portefeuilles van Babijn herverdeeld. Zo krijgt wet houder Peter Ploegaert er kust- en Lijst Babijn blijft de coalitie steunen en levert op termijn weer een wethouder waterbeheer, mobiliteit en duur zaamheid bij, Chris van de Vijver krijgt verkeer en vervoer en Jack Werkman sociaal domein en sport. Het Zeeuws maritiem mu- ZEEum in Vlissingen treedt vandaag toe tot het Ca nonnetwerk van Nederlandse musea. Oud-premier Jan Peter Balkenende overhandigt het bij die status horende Canonschildje aan voor zitter Ane Nauta van het museumbestuur en di recteur Teus Eenkhoorn van het Nederlands Openluchtmuseum. Het Canonnetwerk is een club van momenteel ruim dertig Nederlandse musea en erfgoedinstel lingen die aan de hand van vijftig 'vensters' de geschiedenis van Neder land verbeelden. Het Ne derlands Openluchtmu seum in Arnhem nam in 2015 het initiatief. Vorig jaar werd het Waters noodmuseum in Ouwer- kerk in het netwerk opgenomen. Het muZEEum treedt nu als tweede museum in Zeeland toe. Met schilderijen, scheepsmodellen en uit een scheeps wrak opgedoken gebruiksvoorwerpen speelt het Vlissingse museum in op de vensters, waarin wordt verteld over Michiel de Ruyter, de Verenigde Oost- Indische Compagnie en de slavernij. Museumdirecteur Onno Bakker noemt deelname aan het Canon netwerk een mooie gelegen heid om het muZEEum meer lande lijke uit straling te geven. Boven dien is het 'Ca non-keurmerk' meteen het startschot voor de vernieuwing van het museum. De Bank Giro Loterij stelde al 400.000 euro beschikbaar. De totale verbouwing vraagt 1,6 miljoen euro. Daarvoor worden de komende tijd subsidieverstrekkers en sponsoren benaderd. De verbouwing zou vol gend jaar moeten beginnen. Het concept voor de nieuwe opstelling ligt klaar: bezoekers maken een zeereis door de maritieme geschiedenis aan de hand van verhalen van zeevaarders. donderdag 11 april 2019 Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Projectplan Compensatie Roggenplaat De Minister van Infrastructuur en Waterstaat heeft op grond van artikel 5.4 van de Waterwet het projectplan voor de Compensatie Roggenplaat vastgesteld. Het ontwerpbesluit heeft van 9 augustus 2018 zes weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding van de ingekomen zienswijzen is het projectplan op onderdelen aangepast. De strekking van het project plan is niet gewijzigd. In de Nota van beantwoording valt terug te lezen of en waar de zienswijze heeft geleid tot aanpassing van het projectplan. Inhoud Projectplan In 2014 zijn ter hoogte van Schelphoek, Buighsluis en Zierikzee (gelegen aan de Oosterschelde) vooroeververdedigingen aangebracht. Hiervoor is een Natuurbeschermingswetvergunning verleend door de Provincie Zeeland. Na de uitvoering van het werk door Rijkswaterstaat is tegen de vergunning beroep aangetekend bij de Raad van State. Dit heeft uiteindelijk geleid tot een vernietiging van de vergunning. Het gevolg hiervan is dat een nieuwe vergunning aangevraagd is bij de Provincie. Bovendien moet er natuurcompensatie uitgevoerd worden. Voor deze natuurcompensatie is Rijkswaterstaat voornemens om op de Roggenplaat in de Oosterschelde zand te suppleren. De compensatie maatregel Roggenplaat draagt tevens bij aan het tegen gaan van de zandhonger in de Oosterschelde, maar moet worden onderscheiden van het project suppletie Roggenplaat dat primair zandhonger als doel heeft. Terinzagelegging Het plan met bijbehorende stukken ligt vanaf 12 april 2019 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; - Gemeente Schouwen - Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 te Zierikzee; Beroep Tegen bovengenoemd besluit kan gedurende de periode van terinzagelegging beroep worden ingesteld bij de rechtbank sector Bestuursrecht door: - belanghebbenden die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Inwerkingtreding besluit Het besluit treedt in werking na bekendmaking. Op grond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet, tenzij een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzieningenrechter van de rechtbank sector Bestuursrecht (binnen het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepschrift zijn woonplaats heeft).Van de indiener van het beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, dient u contact op te nemen met de griffie van de voornoemde rechtbank. Crisis- en herstelwet Op de besluitvorming is afdeling 2 van hoofdstuk r van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Voor de beroepsprocedure betekent dit onder andere dat het voor beroepsgerechtigden niet mogelijk is een pro-forma beroepschrift in te dienen. Beroepsgerechtigden zijn gehouden om binnen de beroepstermijn de gronden van hun beroep in te dienen. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan tijdens kantooruren contact worden opgenomen met de heer mr. M. de Bruijne van Rijkswaterstaat Zee en Delta, bereikbaar onder telefoonnummer 06-31039703. Middelburg, it april 20t9 DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, directeur Netwerkontwikkeling Rijkswaterstaat Zee en Delta mevrouw drs. E.B. Alwayn Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. GO Hier ziet u een stuk Er is nog geen nieuwe wethou der in Sluis. De portefeuilles van voormalig wethouder Fran cois Babijn worden ondertus sen waargenomen door de drie zittende wethouders. Sluis Francois Babijn. Jan van Damme Portret van Michiel Adriaenszoon de Ruyter, geschil derd door Ferdinand Bol. De Ruyter wordt in de 17e eeuw 'redder van het vaderland' ge noemd door zijn beslissende rol bij zeege vechten tegen Engeland en Frankrijk. kens op het schilderij en pronklijst verwijzen naar zeevaart en ring. Vlissingen Hedendaags model van De Zeven Provinciën, het vlaggenschip van Michiel de Ruyter. Het linieschip met tachtig stuks geschut nam deel aan de Tocht naar Chatham in 1667, waarbij het Engelse vlaggen schip Royal Charles werd buitgemaakt. Dit model is gebouwd naar tekeningen van Willem van de Velde, maritiem schilder in de 17e eeuw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36