Natuurorganisaties mogen meepraten over Waterpark sanidirect Middelburg Korting 7 Voortbestaan discotheek onzeker De Hooizolder in Westkapelle moet weer een feestschuur worden waarin iedereen zich thuis voelt. TOEKOMST De nieuwe eigenaar André ter Weijden wil van discotheek De Hooizolder weer een leuke uitgaans plek maken, samen met zijn com pagnon Mark Bosschaart. Aan staande zaterdag barst het sei zoen los met een Try-Out Party. Ter Weijden voert het beleid met zijn vadersinstinct. Hij is va der van een gehandicapte zoon Max. Hij moet het boegbeeld van De Hooizolder worden. ,,Als ik denk dat iemand in de club niet goed met mijn zoontje overweg zou kunnen, wil ik diegene niet in De Hooizolder hebben. Ieder een moet zich hier thuis kunnen voelen, dat begint al bij de ou ders", zegt Ter Weijden. Ouders krijgen een belangrijke rol in de feestschuur. Vaders en moeders die hun kinderen bij De Hooizolder afzetten, worden ver welkomd met een gratis bakje thee of koffie. Speciaal voor hen komt er een klein barretje bij de ingang. Zo moet de sfeer gemoe delijker worden. ,,Als vader vind ik het belangrijk dat ouders hun kind met een gerust hart naar De Hooizolder kunnen brengen. Niet veel uitgaansgelegenheden zijn tegenwoordig nog echt veilig voor jongeren. De Hooizolder be staat al vijftig jaar. Iedereen kent Wij willen geen club zijn die jongeren stimuleert om veel en zwaar te drinken het, ouders dus ook. Wie heeft hier niet zijn meisje leren ken nen?" Rotte appels zijn niet meer welkom. Wanneer jongeren mer ken dat iemand zich niet gedraagt of buiten de groep valt, kunnen ze dat aangeven. De beveiliging haalt diegene dan weg. ,,Het is zaak dat je niet een bepaald soort groep uitsluit of weghaalt bij een club. Het belangrijkste is dat je de individuen die het voor de ande- cren verpesten weghaalt. Wij hebben hier zo veel goede voor zieningen: een grote parkeer plaats, goed eten wat niet te duur is en een goede beveiliging. Alles om dit tot een veilige omgeving te maken." ,,Wij willen geen club zijn die jongeren stimuleert om veel en zwaar te drinken. Een heleboel sterke drank wordt uit het assor timent gehaald. Ook komt er een tap met alcoholvrij bier. Ik zou ook niet willen dat mijn kind gaat drinken, dus dan ga ik jongeren daar ook niet toe stimuleren. Wij willen ook meer alcoholvrije feestjes gaan geven voor tieners." De lijst van mensen en organisaties die iets te zeggen krijgen over Wa terpark Veerse Meer wordt steeds langer. De buurgemeenten Veere, Noord-Beveland, Goes en Borsele, de provincie en het waterschap hadden al een rol gekregen van wege het verkeer. De bezoekers van het recreatiepark komen immers van alle kanten aanrijden en komen over wegen die eigendom zijn van verschillende overheden. Ook de inwoners van Arnemuiden en Le- wedorp mogen hierover hun zegje doen. Vergeten Aan de lijst worden nu Rijkswater staat en een reeks natuur- en mi lieu-organisaties toegevoegd: ZMf, Natuurmonumenten, Staatsbosbe heer en Het Zeeuwse Landschap. En daar blijft het mogelijk niet bij, meldt het Middelburgse college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad: 'Voortdurend wordt de lijst nagelopen en aange vuld om te voorkomen dat er stap pen worden overgeslagen of belan gen worden vergeten'. Dit gebeurt overigens op uit drukkelijk verzoek van de gemeen teraad. Die heeft ingestemd met de komst van Waterpark Veerse Meer, maar weet ook dat er bij omwonen- Omwonenden hebben grote zorgen over de toename van het aantal auto's den grote zorgen zijn over de ver keersdrukte en het landschap. Het park gaat uiteindelijk bestaan uit achthonderd vakantiehuizen. Dat betekent dat recreatiebedrijf Driestar veel ruimte nodig heeft en dat er veel auto's in de buurt gaan rijden. Maar het financiële be lang voor de gemeente is ook groot: omdat Driestar het failliete park overneemt en toch aanlegt, voor komt Middelburg een miljoenen- verlies. Gratis WAAROM KIEZEN VOOR SANIDIRECT? donderdag 11 april 2019 André ter Weijden, de nieuwe eigenaar van De Hooizolder. foto dirkjan gjeltema 'De Hooi wordt veilige plek om uit te gaan' Volgens eigenaar André ter Weijden van De Hooizolder heeft een andere partij plannen om begin volgend jaar op de locatie van 'De Hooi' een hotel te gaan bouwen. Dit zou betekenen dat de discotheek ver dwijnt. ,,Ik heb het overgenomen in de hoop dat het langer kan blijven bestaan. Het zou zo mooi zijn als de ge meente een andere locatie weet te vin den voor het hotel. De Hooizolder is een begrip en ik wil de jongeren nog zo lang mogelijk de tijd van hun leven geven. De ge meente Veere moet inzien dat het niet weg kan. Toen De Hooizolder een paar jaar geleden gesloten was, was er veel overlast en waren er veel inbra ken op het strand. Jongeren gaan zich vervelen zonder De Hooi. Daar spelen wij op in. Wij kun nen het publiek beter monitoren dan een hotel." De gemeente Veere bevestigt dat er een aanvraag ligt om op dit terrein te kun nen bouwen. Het plan moet nog goedgekeurd wor den door het col lege. De gemeente kan niet aangeven dat dit om een hotel gaat. Koen Florusse Westkapelle - André ter Weijden Niet alleen voor het verkeer in en rond Arnemuiden heeft het nieuwe recreatiepark Water park Veerse Meer grote gevol gen. Dat geldt ook voor het landschap. Daarom mogen ook daarover allerlei organisaties meepraten. Maurits Sep Arnemuiden -» DIRECT WAT JE ZOEKT 4 DIRECT DE LAAGSTE PRIJS Ik help je graag bij alle sanitair vragen! -» Ga naar de winkel of kijk op sanidirect.nl voor alle badkamers op badkamers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35