Speeltuin Souburgt zit in de problemen door vandalen Veere op zoek naar nieuwe manager 6 Uitbreidingen mogelijk teruggedraaid De 56 minicampings kregen jaren geleden van de gemeente onthef fing omdat ze voldoen aan een reeks voorwaarden. De Raad van State besliste echter in maart 2018 dat de gemeente ten onrechte de uitbreiding toestaat. Daarop besloot de gemeente via een algemeen be sluit toch toestemming te geven voor die 25 eenheden zodat de on dernemers zonder problemen hun extra gasten kunnen ontvangen. Juridisch-adviseur Bram van Leeuwen vocht gisteren in de rechtbank dat algemeen besluit aan. Het bedrijf van zijn zus, De Heksenketel bij Veere, wil ook uit breiden maar mag dat niet terwijl het volgens Van Leeuwen wel aan de voorwaarden voldoet. Hij voert al jaren procedures tegen de ge meente zodat het bedrijf van zijn zus ook extra gasten kan ontvan gen. Een aantal procedures won hij waarna wel een twintigtal andere minicampings kon uitbreiden. Maar niet De Heksenketel. Van Leeuwen vindt nu dat de gemeente ervoor moet zorgen dat al die 56 campings teruggaan naar maximaal We hebben nu al heel veel reserveringen voor het komende seizoen 15 eenheden. ,,Om zo ervoor te zor gen dat iedereen weer een gelijk speelveld heeft." Tijdens de rechtszaak toonde de voorzitter van de rechtbank zich zeer kritisch over de manier waarop de gemeente reageerde na de beslis sing van de Raad van State. Vooral omdat de 56 minicampings na maart 2018 geen afzonderlijke aan vragen moesten indienen om toch weer 25 eenheden te mogen plaat sen. Volgens de voorzitter is het maar de vraag of die oplossing juri disch houdbaar is. Als dat niet zo is, dan moet de gemeente de vergun ningen voor het plaatsen van 25 eenheden intrekken. En dan moet de gemeente ook actief in actie ko men tegen alle minicampings die te veel gasten hebben, vervolgde hij. Hij liet zelfs doorschemeren dat de rechtbank, in een dergelijk geval, de gemeente kan verplichten om dat te doen. Jan Lampert van minicamping Biggekerke reageerde verontwaar digd. Hij was een van de vele onder nemers die de zitting volgde. Vol gens hem is het de bezoekers van de minicampings niet uit te leggen dat ze straks misschien niet welkom zijn ondanks dat de bedrijven vol doen aan de regels van de ge meente. ,,Het is idioot dat er ge handhaafd wordt op iets wat zo ge accepteerd is. Adrie Boogaard van minicam- ping Boogaard in Zoutelande volgde gisteren ook de zitting van de bestuursrechter. ,,We hebben nu al heel veel reserveringen voor het komende seizoen en die mensen hebben allemaal al vooruit betaald. Die kunnen we niet teleurstellen. Daar komt nog eens bij dat wij als ondernemers heel veel geld hebben geïnvesteerd in de uitbreidingen van onze bedrijven van 15 naar 25 eenheden." IN DE REGIO Bingo in De Herberg Wandeling Veerse bos Paasdiner RestoRank Eind februari, onder s dekking van de duisternis, klom men vandalen over het hek en leef den zich uit op het speelterrein. Ze ker twintig tuinstoelen werden vernield en hingen tot bovenin de vlaggenmast en het klimrek. De grote trampoline werd gescheurd. Een hek werd gesloopt. ,,We hebben de trampoline met spoed laten maken. Zonder tram poline kun je niet als speeltuin. En Koningsdag komt er alweer aan'', vertelt bestuurslid Anja Vorstman. Het is al vier keer gebeurd in vier jaar tijd." De verzekering vergoedt echter niet bij vanda lisme. De speeltuin in Oost-Souburg, waar ruim honderd fami lies lid van zijn, is kwetsbaar. Omgeven door groen maar met te lage hekken om on gewenst bezoek bui ten te houden. Ho gere afrastering is te duur voor het geplaagde bestuur. De reparaties deden al een forse aanslag op 'ons potje', zoals Vorst man het kleine budget van de ver eniging noemt. Het streven is be scheiden: 750 euro. Daar is nu 403 euro van bij elkaar. Doneren kan via de Facebookpa- gina van speeltuin De Souburgt en via de website Doneeractie.nl. Iets afgeven bij de speeltuin kan ook. MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 11 april 2019 WA Spannende weken voor minicampings De eigenaren van een groot aan tal Veerse minicampings verlie ten gisteren enigszins bezorgd de Middelburgse rechtbank. De toekomst van hun 56 recreatie- bedrijven staat op het spel. De bestuursrechter beslist namelijk over zes weken of de gemeente al dan niet terecht toestaat dat op hun terreinen 25 kampeer- eenheden staan terwijl 15 de norm is. Emile Calon Middelburg Adrie Boogaard - Adrie Boogaard, minicamping VLISSINGEN De Herberg in Vlis- singen houdt van daag een bingo. De bingo begint om 14.00 uur. Het pro gramma duurt on geveer een uur. Mensen die enkel een praatje willen maken of zin heb ben in koffie of thee zijn ook van harte welkom. VEERE Vandaag neemt de boswachter wande laars mee het Veerse bos in. De wandeling duurt on geveer anderhalf uur en de boswach ter geeft onderweg tekst en uitleg. Zaken als blessen, verjonging, biodi versiteit, dunnen, herplant, maar ook vraag naar hout en essentaksterfte komen daarbij aan de orde. De gratis excursie begint om 14.00 uur vanaf na- tuurcamping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg. Vooraf aanmelden via de mail is ver plicht en kan via k.leeftink@ staatsbosbeheer.nl. Info: boswachter Karel Leeftink, 06 10943647. OOST-SOUBURG RestoRank houdt morgen een paas- diner in Oost-Sou burg. Belangstel lenden kunnen el kaar ontmoeten en er wordt een maal tijd geserveerd. Geïnteresseerden zijn om 18.00 uur welkom in De Rank, de zaal achter De Wijngaard-kerk in de Kanaalstraat 8 in Oost-Souburg. Deelname kost 2,50 euro per per soon en opgeven kan via info@ de-wijngaard.nl of 0118-465978 of 0118-465132. PEER SLUIT CLUBTOUR AF MIDDELBURG De band PEER sluit morgen in thuisstad Middelburg de clubtour af waarmee het debuutalbum is ge lanceerd. Het concert 's avonds in De Spot wordt nog voor afgegaan door een gratis middagshow in De Drvkkery. PEER bracht begin februari de plaat Laughing about it is far more exciting uit en trapte de clubtour af in Paradiso in Am sterdam. Daarna volgde een rondje Nederland dat thuis moet eindigen. Het concert in De Spot begint om 20.00 uur, met als voorprogramma de Vlaamse band The Lighthouse. Het optreden in De Drvkkery begint om 15.00 uur. VEERE De gemeente Veere moet op zoek naar een nieuwe ondernemers manager. Dick van der Velde (foto) heeft na tien jaar zijn ont slag inge diend. Hij vertrekt 1 juni. In een verklaring zegt hij dat zijn besluit is geno men in goed overleg met de Federatie Onderne mersverenigingen Veere en de gemeente. Die betalen elk de helft van de kosten van de ondernemersmana ger. Van der Velde zegt dat zijn besluit 'los staat van persoonlijke ambities'. Van der Velde is kandidaat-ge deputeerde voor de VVD in een nieuw te vormen pro vinciebestuur. De beheerders van speeltuin De Sou- burgt in Oost-Sou burg maken zich zorgen. Voor de vierde keer in vier jaar deden vanda len hun sloopwerk in de speeltuin. De schade was aan zienlijk. Claudia Sondervan Oost-Souburg BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerkplein, 09.30 12.00 uur: Inloopochtend GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30-11.30 uur: Handwerkclub; 10.00-11.00 uur: Klik Tik MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 09.30 11.30 uur: Koersbal MIDDELBURG Marktplein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00 12.30 uur: Gratis inloopspree kuur Budgetcoach Zeeland; Galerie T, 11.00-16.00 uur: Foto-expositie 'Grote mees ters, klein begonnen'; Kruitmo- len, 14.00-16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'Doubles Vies'; Klo veniersdoelen, 16.00 uur: Net werkbijeenkomst Department Zeeland; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden van De Eddy Zoey Band NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater De Wegwijzer, 20.30 uur: Optreden The Henry Girls OOSTKAPELLE Kantine Voetbalvereniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat' VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliën tenraad; Wijkcentrum De Bur gerij, 11.00-12.00 uur: Sport en spelactiviteit voor 50+; De Herberg, 14.00 uur: Bingo; Gymzaal De Houttuijn, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Museumcafé Polderhuis, 13.30 uur: Workshop 'Voorjaarskaar ten maken'; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00 20.00 uur: Expositie Adri Kar man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34