uit naar weerzien met Stam II 21 Zeker na het doelpunt van Neres straalt heel Ajax dat uit. Het is be wonderenswaardig hoe vrij de Am sterdammers spelen op het hoogste niveau ter wereld. Alsof de impo sante Europese campagne die ach Een dodelijk moment. Je kunt er bij Ronaldo gewoon op wachten ter hen ligt ook op deze avond weer het vertrouwen geeft. Op jacht naar de winnende gaat Ajax. Maar toch ook altijd in het achterhoofd dat Ju- ventus elk moment weer dodelijk kan toeslaan. Het publiek zingt en schreeuwt Ajax naar voren. Er volgen schot kansen voor Ziyech, voor Veltman ook. Steeds hoger wordt het tempo, steeds feller de wedstrijd. Steeds krijgt Ajax het voor elkaar om de spelers van Juventus onder druk te zetten. O, wat is het aantrekkelijk om alle remmen los te gooien. Maar ja, die counters hè. Trainer Erik ten Hag verrast een brengt voor het laatste kwartier jonkie Jurgen Ekkelenkamp, pas een paar dagen negentien jaar, in het elftal op het middenveld. Hij is het die bijna nog de winnende maakt. Het is te mooi om waar te zijn. Aan de andere kant schiet Douglas Costa op de paal. Strijder Volgende week dinsdag in Turijn op bezoek bij Juventus wacht een zware opgave. Een strijd die gestre den moet worden zonder de groot ste strijder bovendien. Nicolas Ta- gliafico maakt net voor rust een on besuisde en ondoordachte overtre ding op Cancelo. De scheidsrechter heeft al in het voordeel van Ajax ge floten als de Argentijn alsnog zijn tackle inzet. Tegelijkertijd: Ajax lééft nog in de jacht naar een plek in de halve fi nale van het toernooi om de Cham pions League. De beste wedstrijden speelden de Amsterdammers dit spetterende Europese seizoen juist buiten de eigen Johan Cruijff Arena. Het geeft hoop voor de wed strijd in Turijn. Hoop op een nóg grotere stunt. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen weet ik niet. Dat was in die tijd de taak van Everse en Langeler. We gaan het snel genoeg meemaken.'' De Braziliaan heeft in de Kuip nog een contract dat één seizoen doorloopt. Wil Feyenoord hem ko mende zomer verkopen om nog iets te verdienen? Of laat de club hem bijtekenen? ,,Ik weet niet wat Dat Jaap Stam een verdediger was, betekent niet dat we defensief spelen er gaat gebeuren. Ik ben volop bezig met dit seizoen en nog niet in ge sprek met Feyenoord over mijn toe komst. Als je dertig bent, ben je voor de buitenwereld in Nederland opeens oud als voetballer. In Brazi lië, maar ook in Italië zoeken ze juist naar ervaren spelers. Neem Nesta, neem Maldini. Jongens op leeftijd die constant presteerden op het hoogste Italiaanse niveau. Hier ben je voor veel mensen sneller oud. Maar ik leef als een prof, eet ge zond, train hard. Ik wil nog wel een tijdje door.'' Blessure Zoals het er nu voorstaat, blijf ik bij Feyenoord. Maar het is april. Ik voel me topfit. Mijn knieblessure die ik opliep na de winterstop viel mee, ik was snel terug. Ja, natuurlijk veran dert dat iets voor mij. Als ik tot het einde van het seizoen geblesseerd had moeten toekijken, was het mis schien voor de club anders geweest. Nu kan ik mezelf laten zien. Al spe len we niet meer om de prijzen. Dat is wennen. Als je mijn periode bij FC Groningen meerekent, heb ik ja renlang een huldiging meege maakt. Bij Feyenoord drie seizoe nen met tweemaal de beker en een maal de titel. Bij FC Groningen won ik de beker en een jaar eerder de play-offs. Nu hebben we niks, al leen de Johan Cruijff Schaal afgelo pen zomer. Ik snap de kritiek van de fans. We moeten nog iets laten zien in de laatste vijf wedstrijden.'' donderdag 11 april 2019 GO Ajacied David Neres (rechts) bracht de thuisclub vlak na rust op 1-1. foto pim ras heid. Of het nu Ryan Koolwijk is die tegen hem staat of Cristiano Ronaldo. KWARTFINALES Dinsdag T ottenham H. - Man.City 1 -O Liverpool - FC Porto 2-O Returns op 17 april. Gisteren Ajax - Juventus 1-1 Man. United - Barcelona O-1 Returns op 16 april. - Eric Botteghin Eric Botteghin: 'Ik heb nog niet met Jaap Stam gesproken. Bij Zwolle-uit was niet het juiste moment. foto bsr/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21