Feyenoorder Botteghin kijkt 20 n Ajax mag nog altijd hopen op een plek in de halve finale van de Champions League. Zwaar wordt de klus in Turijn volgende week wel na de 1-1 tegen de Italiaanse koploper Juventus gisteravond. Een boeiende Europese avond weer in al zijn facetten. Kort Olde Riekerink ontslagen Heerenveen heeft coach Jan Olde Riekerink (foto) op non-actief gezet. Zijn assistent Johnny Jansen neemt zijn taken tot het einde van het seizoen over. Heerenveen ver loor onder Olde Riekerink drie van zijn laat ste vier wedstrijden. Luhukay trainer van St. Pauli J os Luhukay is de nieuwe trainer van St- Pauli, de nummer zes van de Duitse Tweede Bundesliga. De 55-jarige oefenmeester heeft als opdracht om met St. Pauli te promoveren naar de Bundesliga. Luhukay had geen club. Zonderland naar finale Epke Zonderland heeft zich bij de Europese kampioenschappen turnen in Polen als tweede geplaatst voor de finale op rekstok. De Fries hoefde in Szczecin alleen de Rus Artur Dalalojan voor zich te dulden: 14.666 om 14.533 punten. Sloetski één duel geschorst Trainer Leonid Sloetski (foto) van Vitesse is voor zijn verbale uithaal over scheidsrechter Serdar Gözübüyük voor één wedstrijd ge schorst. Sloetski ging afgelopen weekend tekeer na afloop van het thuisduel met PSV (3-3) over de arbiter. De coach mist het uit- duel van zijn ploeg bij FC Utrecht. Flitsen Quote van de dag 'Probleem van Schumacher was dat hij zijn grenzen niet kende'. Voetbal Rood Doping De naam van David Neres galmt aanstekelijk door de Johan Cruijff Arena. Op een vrolijk Braziliaans melodietje. De volumeknop in het stadion gaat omhoog na het werve lende begin van de tweede helft. Neres heeft net perfect geprofiteerd van een fout van Juve-verdediger Cancelo. Hij dribbelt en dribbelt en vindt met rechts de verre hoek. Een sprint precies in de richting van het publiek zoals hij dat ook deed na zijn doelpunt tegen PSV. Nu blijft het shirt wel aan tijdens het jui chen. Ajax herstelt zich van een men tale opdoffer van de eerste helft als het klassieke Italiaanse gerecht wordt geserveerd. Alles doen om het combinatiespel van Ajax te ver storen. Kleine overtredingen ma ken, kleine overtredingen uitlok- ken. Ajax het gevoel geven meester te zijn in de wedstrijd. En dan: pats. Alsof er een seintje wordt gegeven op het veld. Hup, het is bijna rust, we zetten één keer aan. Natuurlijk met Cristiano Ro- naldo als seingever. Hij zet de 0-1 van Juventus zelf op, trekt een machtige sprint, duikt de ruimte in die Daley Blind laat en kopt de per fecte voorzet van Cancelo binnen. Eén dodelijk moment, je kunt er bij Ronaldo op wachten. Scoren Ajax speelt daarvoor zoals is aange kondigd. Uitgaan van het eigen spel, waarmee de ploeg dit seizoen al zo toverde in de Champions League. Hakim Ziyech schiet een paar keer gevaarlijk op doel. Donny van de Beek moet scoren, maar mikt nét naast. Ajax toont heus wel lef. Je ziet ook het vertrouwen waarmee de meesten spelen. Zie bijvoorbeeld hoe weer Frenkie de Jong het spel naar zich toe wil trek ken. De achteloze balletjes als be wijs van een soort onverstoorbaar- Eric Botteghin werkte ooit al samen met Jaap Stam. Twee seizoenen bij PEC Zwolle. ,,Daar was hij assis tent-trainer'', knikt Botteghin. ,,Eerst een seizoen onder hoofdtrai ner Jan Everse en daarna een jaar onder Art Langeler. Die samenwer king met Stam beviel mij zeer.'' De Braziliaan was in Zwolle dol- blij dat hij aan de slag kon met een voormalig topverdediger. ,,Stam had de wereldtop bereikt als cen trumverdediger en dat merkte je. Het was goed voor mij om aan de tails te werken. Voorbeelden uit onze periode bij PEC? Het pure ver dedigen. Hoe moet je staan? Waar moet je staan? Altijd op de tenen en zo gedraaid dat je meteen kunt meebewegen met de aanvaller. De meest geschikte momenten kiezen om andere spelers te coachen. En ja, dan kon je zien dat hij op een onge looflijk hoog niveau had gespeeld, waar details het verschil maakten. Ik had veel respect voor alles wat hij had bereikt en luisterde goed.'' Feyenoord wil op plek drie finis hen. Stam zal dan als eerste op- dracht plaatsing voor de groepsfase van de Europa League krijgen. ,,De- tails kunnen Feyenoord verder brengen, daar geloof ik in. Maar niet alleen met het oog op verdedigen, ook als je puur naar het voetballen kijkt. Ik heb Jaap Stam niet gespro ken. Ook niet toen we verloren van PEC uit begin dit kalenderjaar. Toen was hij nog niet aangesteld als trainer van Feyenoord hoor. Ik viel in tegen Zwolle, maar na afloop was hij al naar de kleedkamer. Wij ver loren, het was geen moment voor een leuk praatje. Dat hij een verde diger was, betekent niet dat we straks bij Feyenoord opeens defen sief spelen. Ook bij Zwolle wil Stam nu zelf creëren. Hoe hij bij de tacti sche besprekingen is voor de groep, donderdag 11 april 2019 VOETBAL VOETBAL TURNEN VOETBAL Wielrenner Bryan Coquard won de tweede etappe van het Circuit de Sarthe. Hij nam de leiderstrui over van Mathieu van der Poel. Robin Haase is er niet in geslaagd om de kwartfinale te bereiken van het tennistoer nooi van Marrakech. De 32-jarige Hagenaar verloor van de Italiaan Lorenzo Sonego: 6-7, 3-6. Dylan Vente is twee duels geschorst. De spits van Feyenoord kreeg rood in het duel Jong Feyenoord-Jong Emmen. -Bernie Ecclestone oud-Formule 1- baas (88) Vivianne Mie- dema (22) heeft al hon derd keer ge scoord in het Oranje-shirt in alle selecties. Miedema maakte haar jubileumtreffer dinsdag in de oefeninterland tegen Chili: 7-0. 5 Fortuna Sittard leek zich zor genvrij te handhaven. Maar mede door 5 rode kaarten de laatste weken is de club van trainer René Eijer (foto) in de gevaren zone beland. I De Indiase ko gelstootster Manpreet Kaur, oud-Aziatisch kampioene, is voor vier jaar geschorst we gens doping. De 29-jarige atlete is in 2017 vier keer be trapt. Ajax houdt nog hoop op halve finale J Ajax Juventus Daniël Dwarswaard Ajax - Juventus Amsterdam 0-1 45. Ronaldo 46. Neres 1-1 Opstellingen Onana Szczesny Veltman Cancelo De Ligt Bonucci Blind Rugani Tagliafico Sandro Schöne Bentancur 75. Ekkelenkamp Pjanic Van de Beek Matuidi De Jong 75. Dybala Ziyech Bernardeschi Tadic 90+3. Khedira Neres Mandzukic 60. Costa Ronaldo Scheidsrechter: Del Cerro Grande (Spa) Bij Feyenoord tellen ze af. Nog vijf wedstrijden en dit mislukte seizoen is achter de rug. Einde lijk. Onder leiding van de nieuwe trainer Jaap Stam moeten de Rotterdammers volgend seizoen de weg naar boven weer inslaan. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20