stroom informatie niet aan 'Doorgaans is mijn uurprijs 130 euro' 19 Hoeveel verdien je? 4500 Verdient Audrey genoeg? Maak je hoofd leeg Je hersenen kunnen veel informatie verwerken als ze het ook maar weer los kunnen laten, zegt Tigchelaar. Hij adviseert daarom taken als het ware uit je hoofd te halen en elders te par keren. ,,Dat kan door ze op te schrijven in een notitieboek of agenda, maar ook met een app. Ik gebruik zelf Brain- toss. Je kunt ook mailtjes naar jezelf sturen. Ik ken iemand die bij zichzelf een voicemailbericht inspreekt. Als het voor jou maar werkt." Meegdes neemt af en toe pauze om zijn hoofd leeg te maken. ,,Als ik merk dat ik de informatie niet meer op kan nemen, stap ik even weg van mijn scherm. Ik haal koffie, maak een praatje met een collega en dan voelt het al anders. Als ik dan weer zit, kan ik verder met een frisse blik." Om rust te vinden, damt De Clercq de informatiestroom bewust in. ,,De pushmeldingen voor mail en van nieuwssites heb ik op mijn telefoon en computer uitgezet. In het begin voelde het als afkicken. Om niets te missen, nam ik mijn telefoon zelfs mee naar het toilet. Dat doe ik niet meer. En als ik een bespreking of iets anders belangrijks heb, doe ik niets meer met mijn telefoon. Alleen voor mijn vrouw en kinderen ben ik altijd te bereiken." Neem de regie in eigen hand afkomt mag dan oneindig zijn, de hoeveelheid tijd die je ervoor hebt is dat niet, zegt Rick Pastoor, manager bij Blendle en auteur van het hand boek GRIP. ,,Tijd is net als geld, je kunt het maar één keer uitgeven. Gelijk doen wat er op je afkomt, is daarom een slechte werkstrategie. Voor je het weet, zit je 's avonds nog aan je werk omdat je het niet af krijgt.'' Houd de regie in eigen hand, advi seert hij. ,,Bepaal voor jezelf wat die week echt af moet en zet dat in je agenda. Past het niet meer, dan heb je een hulpmiddel om aan je baas te laten zien dat de rest echt moet wachten.'' Beginnen met kleine stapjes werkt volgens Pastoor het beste. ,,Gooi niet gelijk je hele agenda vol, dat is nog steeds overweldigend. Plan eerst een uur op de dag of zelfs in de week in en kijk hoe dat bevalt. Daarna kun je verder uitbouwen.'' Breng structuur aan je omgaat met inkomende informa tie. Meegdes: ,,'s Ochtends wandel ik als eerste door mijn mailbox en be kijk ik welke mailtjes ik snel kan be antwoorden. Bij ingewikkelde din- 'Ik heb een aparte inbox voor mailtjes waarin ik in de cc sta. Die zijn vaak alleen ter info' gen stuur ik alvast 'ik kom erop te rug', waarna ik tijd inplan om ervoor te zitten. Dan ga ik verder met mijn projecten. Na de lunch doe ik het zelfde." De Clercq ordent de informatie stroom voordat hij begint met lezen. ,,Met ons bedrijf maken we een sys teem waarmee je dat makkelijk kunt doen. Berichten van alle platformen komen binnen in één inbox en wor den gesorteerd op de tijd waarbinnen je verwacht wordt antwoord te ge ven. Een mailtje kan meestal langer wachten dan een appje. Zo is het makkelijker eerst de zaken te doen die op dat moment nodig zijn.'' Ook zijn e-mails worden voorge sorteerd. ,,Je kan in de meeste mail systemen aparte inboxen maken. Ik heb een aparte inbox voor mailtjes waarin ik in de cc sta. Die zijn vaak alleen ter info en kan ik later bekij ken.'' m Samen kom je verder Anders omgaan met informatie kan even wennen zijn, constateert Pas toor. Zoek daarom een maatje om dit proces mee in gang te zetten, zegt hij. ,,Zo kan je met elkaar overleggen. Kijk wat werkt bij elkaar en leer daar van.'' Meegdes en zijn collega's helpen elkaar een handje om de constante informatiestroom te overwinnen. ,,Om de zoveel tijd is er iemand die roept: 'Nu even van het werk af, allemaal aan de koffie'. Zo letten we op elkaar.'' ,,50.000 tot 60.000 euro per jaar. Dat is ongeveer 4500 euro per maand. Bruto. Het verschilt. De ene maand verdien ik 10.000 euro en de andere maand niks. Dat hoort erbij. Dat vind ik niet erg." Blij mee? „Superblij. Ik heb vijftien jaar bij ING gewerkt als humanresourcesmanager. Op een gegeven mo ment werd mijn afdeling tijdens een reorganisa tie opgeheven. Na mijn ontslag heb ik een jaar gereisd. Toen ik 2011 terugkwam, was het nog steeds crisis. Het was lastig om een baan te vin den én ik had mijn kans op een uitkering ver speeld. Ook hadden mijn partner en ik besloten te scheiden. Terwijl ik midden in een verhuizing zat, vroeg iemand mij als vertrouwenspersoon binnen een groot bedrijf. Ik heb de klus aangenomen, het beviel en twee maanden later heb ik me inge schreven bij de Kamer van Koophandel. Sindsdien ga ik van project naar project en tussendoor reis ik veel. Ik heb het zo naar m'n zin. Toch zit ik op een tweesprong. Wil ik door als zelfstandige of wil ik weer in dienst, met het voordeel dat ik pensioen opbouw?'' ,,Sinds kort doe ik dat. Ik zit bij BrightPensioen. Hier kun je beleggen en/of sparen.'' ,,Het ligt aan het project en of ik voor een bedrijf of particulier werk. Doorgaans is mijn uurprijs 130 euro, maar ik kan bij een bedrijf ook trainin gen geven voor een pakketprijs. Ik weet wat ik lever, ik vind mezelf dat waard.'' ,,Zeker. Ik zit bij een intervisiegroep. Ik hanteer volgens mij het laagste tarief, maar dat komt ook door de doelgroep waarmee ik werk. Iemand uit de groep werkt met juristen en kan een hogere prijs vragen. Ik wil ook huisvrouwen kunnen coachen, dan zit ik lager dan die 130 euro. En weet je, als ik er mijn boterham en de huur niet van hoefde te betalen, zou ik het gratis doen.'' donderdag 11 april 2019 GO De hoeveelheid informatie die op je M Erik Meegdes heeft de lading informatie die op hem afkomt zien groeien. foto koen verheijden Er valt veel terrein te winnen in hoe -LUCAS DE CLERCQ Vandaag: humanresour- cesmanager Audrey (52). Sinds 2011 werkt ze als zelfstandige. Naast haar werk als hr-manager is ze loopbaanadviseur, trainer, spreker en schrijver. Wat verdien je? Zet je nu niks voor je pensioen opzij? Wat is je tarief? Hou je bij wat je vakgenoten vragen? BABETTE RIJKHOFF Opleidingsniveauhbo Functiehr-manager Werkervaring: 25 jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor Audrey's functie 4356 euro. ,,Ik bepaal mijn eigen prijs. Het belangrijkste is een fijn leven. In januari was mijn inkomen ongeveer 7000 euro, dat is helaas niet elke maand zo." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19