De Oostvogel promoot eigen methode op onderwijscongres 6 Huisvesting tijdelijk personeel in Sluis Tijdelijke werknemers mogen in de gemeente Sluis alleen binnen de bebouwde kom wonen. Burgemeester en wethouders van Sluis blijven erbij dat verblijf in voormalige boerderijen of op vakantieparken 'onwenselijk' is. Sluis Bij de gemeente Sluis ligt een aantal verzoeken om mee te werken aan het huisvesten van tijdelijk perso neel. Er is nog geen beleid voor huisvesting, dat is momenteel in de maak. De gemeenteraad mocht on langs reageren op een eerste aanzet van burgemeester en wethouders en was kritisch. B en W geven de voorkeur aan de bebouwde kom. De hoeveelheid ar beidsmigranten moet wel in ver houding zijn met het aantal inwo ners van een dorp of stad. Er wordt gedacht aan leegstaande gebouwen die omgebouwd kunnen worden tot groepswoningen. In een eenge zinswoning mogen maximaal vier bewoners komen. Het beleid is in grote lijnen hetzelfde als in de ge meenten Terneuzen en Hulst, geeft het college aan. Veel raadsleden vrezen echter voor overlast en we zen eerder op leegstaande boerde rijen en vakantieparken als alterna tieven. Daar gaan B en W niet in mee. Dat staat in de notitie die tijdens de commissievergadering van 16 april Veel raadsleden vrezen voor overlast in de bebouwde kom op de agenda staat. Alleen mensen die op een boerderij of vakantie park werken, mogen bij uitzonde ring en onder voorwaarden wonen waar ze werken. Voormalige boer derijen liggen op een te grote af stand van voorzieningen en er is onvoldoende toezicht in afgelegen gebieden. Bij vakantieparken wordt als argument gegeven dat arbeids migranten en seizoensarbeiders een ander levensritme hebben dan vakantiegangers. Raadsleden spraken onlangs ook hun zorgen uit over handhaving. Wat gebeurt er bijvoorbeeld bij overlast? Het college neemt die zor gen in de notitie niet weg, Sluis gaat het handhavingsbeleid 'minimaal richten' op overlast. Wel kunnen er nog zienswijzen worden ingediend en kan de manier van handhaven aan de hand daarvan verder worden uitgewerkt. Er moet een nachtre- gister worden bijgehouden, waarin staat wie zich in een woning be vindt. Daar kan op gehandhaafd worden en er wordt gekeken of de bestemmingsplannen worden na geleefd. Rustplekken Ook is er gekeken naar plekken waar vrachtwagenchauffeurs hun rusttijd kunnen nemen. Het college stelt verplaatsbare units voor, aan de rand van bedrijventerreinen. Dat zijn Vlasschaard bij Eede, Stampershoek bij Oostburg, het be drijventerrein bij IJzendijke en het terrein aan de Sint Annastraat in Sluis. Tegen het plan kunnen zes we ken lang zienswijzen worden inge diend, daarna wordt het voorgelegd aan de gemeenteraad. De Inspectie van het Onderwijs publiceert elk jaar 'De Staat van het Onderwijs', een overzicht van de belangrijkste trends en ontwikke lingen. De publicatie verschijnt op 10 april, tegelijk met het gelijkna mige congres in Utrecht. Ingrid van Engelshoven, minister van Onder wijs, is aanwezig en ook is er een programma met workshops waarin de bezoekers (leraren, leerlingen, schoolbestuurders en beleidsma kers) met elkaar in dialoog gaan over het onderwijs. Co-teaching De Oostvogel is in 2017 overgestapt op zijn eigen lesmethode PaletO, met daarin co-teaching, waarbij niet één, maar twee docenten tege lijk lesgeven. Jaargroepen bestaan niet meer, de leerlingen zijn ver deeld in onderbouw en boven- bouw. Personeel en leerlingen van De Oostvogel zijn zeer enthousiast over dit nieuwe onderwijssysteem. De Inspectie voor het Onderwijs is ook erg onder de indruk en nodigde Déze school is een van de redenen om naar Lamswaarde te moeten verhuizen het hele onderwijsteam uit om op het congres over co-teaching te ko men spreken. ,,We vinden het geweldig dat de leerkrachten naar Utrecht mogen", zegt Lonny de Schrijver, voorzitter van de dorpsraad. ,,Het is heel tof wat ze op De Oostvogel doen. Dat is ook goed voor ons dorp. Het zou een van de redenen moeten zijn waarom je naar Lamswaarde ver huist, zodat je kinderen juist naar déze school kunnen. Het is dat ik er al woon en de jongste net in de brugklas zit, anders wist ik het wel!" IN DE REGIO Peuters, kleuters en de media Expositie grondstoffen Bingomiddag in Het Trefpunt MIJN DORP, MIJN STAD CLINGE Malpertuus, 15.00 uur: KBO bijeenkomst over 'De gehei men van het weer'; woensdag 10 april 2019 VL Bebouwde kom heeft voorkeur Sophie Stockman Taart van de dorpsraad voor de onderwijzers van basisschool De Oostvogel uit Lamswaarde. De dorpsraad is trots op hen omdat ze vandaag op het lande lijke congres De Staat van het Onderwijs in Utrecht hun eigen lesmethode, PaletO mogen pro moten. Sheila van Doorsselaer Lamswaarde Lonny de Schrijver (r) trakteert taart aan vlnr juffen Fransien, Wendy, Ellen, Monique en meester Patrick. foto camile schelstraete Lonny de Schrijver, dorpsraad OOSTBURG Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt vandaag een Media-ukkies Info markt in Bibliotheek Oostburg. Tijdens dit evene ment leren de aan wezigen media ken nen die leuk en ge schikt zijn voor peu ters en kleuters. De allerkleinsten weten vaak feilloos hun favoriete film pjes of spelletjes te vinden op de tv, smartphone of ta blet. Vandaag zijn des kundigen aanwezig die vragen omtrent het mediagebruik van kinderen kun nen beantwoorden. Het evenement duurt van 09.30 tot 12.00 uur. Voor meer informa tie zie bibliotheek- zeeuwsvlaande- ren.nl. AXEL De expositie van Jennifer de Jonge, kunstenaar en vormgeefster uit Den Haag, loopt tot 18 oktober. Eerder werd op deze plaats vermeld dat dit 26 april zou zijn. De expositie is te zien in museum het Warenhuis te Axel. Tijdens de exposi tie laat De Jonge zien hoe materialen uiteindelijk produc ten worden. AXEL In Het Trefpunt in Axel wordt morgen een bingomiddag gehouden. De kosten per bingoplankje be dragen 1,50 euro. Koffie of thee kost 50 eurocent. De aanvang is om 13.45 uur. Iedereen is welkom vanaf 13.15 uur. ONLEESBAAR ■tra jUKgpl KRUISDORP Weer en wind hebben vat gekregen op het watersnoodmonument in Kruisdorp. De teksten op de pila ren zijn slecht leesbaar. De gemeente Hulst overweegt een opknapbeurt. Het monument, van Hulster kunstenaar Ronny Ivens, is in 2003 (vijftig jaar na de Ramp) onthuld. Op acht zuilen staan de namen van de slachtoffers en een gedicht van Chris Ferket. Bij de gemeente is echter de vraag binnen gekomen of het monument opgeknapt kan worden omdat de teksten niet goed meer leesbaar zijn. Hulst gaat de situatie bekijken. foto camile schelstraete AXEL Markt, 11.00 -17.00 uur: Streek museum Het Warenhuis; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Paasviering KBO; De Serre, 13.00 uur: Inloop middag; Steenstraat, 14.00 17.00 uur: Museum Hulst; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: opening tuinhuis met muziek van Jan van Waterschoot; KLOOSTERZANDE Hontenissehal, 13.30 -14.45 uur: Sportbuurtwerk voor kids; OOSTBURG Ledelplein en markt, 08.30 - 16.00 uur: Weekmarkt; Biblio theek, 09.30 uur: Media-uk- kies info markt; Ledeltheater, 20.15 uur: The Bluebettes met 'best of the sixties'; Jota, 13.15 uur: Naailes voor allochtone vrouwen; OSSENISSE 't Schallemaaj, 20.00 uur: Samen zingen in het koor Hoge Noo(d)t; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaar ten; Westkade, 12.30-17.00 uur: Industrieel museum Zee land; Wilhelminalaan 7, 10.00 - 12.00 uur en 13.30 -16.30 uur: Uitverkoop kleding tbv vasten actie; TERNEUZEN Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; Revalidatie centrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Markt, 08.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, 15.00 uur: Stoere kinderen, sterke verha len met Jaap Robben en Ben jamin Leroy; Ziekenhuis zorg- Saam, 14.30 uur: Voorlich tingsbijeenkomst Parkinson- net over vermoeidheid; Markt, 12.15 uur: Startschot Scheldeprijs wielerwedstrijd; Praktijkschool De Sprong, 16.00 -18.00 uur: Voorjaarsmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53