FEESTBEESTEN FESTIVAL ZATERDAG 11 ZEELAND 3 'Uitgelezen kans om Zeeland te ontdekken' woensdag 10 april 2019 De vakantiedokter(s) worden in juli en augustus ingezet, in de ne gen weken dat het in Zeeland op zijn drukst is. „Willen huisartsen drie weken komen, dan hebben we er drie nodig, Maar als zich er vier of vijf melden hebben we voor hen ook zeker een plekje voor, al dan niet als vakantiedokter." Dat plekje is onder meer te vinden in Vrou wenpolder. Deze vakantiewoning heeft de huisartsencoöperatie bin nen haar eigen netwerk gevonden. Een appartement in de binnenstad van Middelburg is ook mogelijk. De vakantiedokter kan zijn of haar eigen praktijk natuurlijk niet meenemen naar Zeeland. De toe ristendokter gaat aan de slag in de huisartsenpraktijk De Getijden die geves- Deze woning tigd is bij het ziekenhuis ADRZ in is beschikbaar Vlissingen. De huisarts zelf is over- voor de vakan- dag druk aan het werk, terwijl part- tiedokter. ner en kinderen lekker vakantie kunnen vieren. ,,Maar in de week enden en in de avond is er nog ge noeg tijd om met elkaar te genieten van het verblijf in Zeeland", verze kert Hubrechsen-Verhage Om het project financieel moge lijk te maken, dragen de zorgverze keraar en de gemeenten een steentje bij. Wat betaling van de huisarts betreft, zijn er verschil lende mogelijkheden. Veel waar nemers werken als zzp'ers, maar volgens Hubrechsen-Verhage is ook loondienst een mogelijkheid. ,,Wij staan open voor verschillende vormen van inzet en vergoeding", aldus de huisartsencoöperatie. DOKTER RAMCHARAN-PLUIJMS Wanita Ramcharan-Pluijms, waarne mend huisarts in Eindhoven, is één van die huisartsen. Ze had al eens geïnfor meerd naar de mogelijkheden werk en va kantie in Zeeland te combineren. Nu doet de kans zich voor en als ze het praktisch geregeld krijgt, wil ze met man en twee jonge kinderen deze zomer twee tot drie weken in de praktijk in Vlissingen gaan werken. ,,Ik ben waarnemer en mijn man is zzp'er, dus dat geeft wel wat vrijheid om deze keuze te maken. We gaan nu in overleg met de huisartsencoöperatie om te kijken wat haalbaar is." Het is niet alleen de combinatie werk vakantie die haar aantrekt zich als va kantiedokter te melden, zegt ze. Ram charan-Pluijms weet dat Zeeland zit te springen om jonge huisartsen. ,,Het biedt ons een uitgelezen kans om een hele andere provincie te leren kennen." 25% KORTING PER TICKET De grootste FEESTBEESTEN bouwen samen het gezelligste feest! S1ADSBL0KKB4 .ARNHEM Bestel nu tickets op pzc.nl/feestbeest Gezocht: vakantiedokter. ,,Wij bieden zon, zee en een vakantiehuis of appartement waar ook partner en kinderen kunnen verblijven!" 'Wij' zijn de Zeeuwse Huisartsen Coöpe ratie. De ZHC heeft een bijzondere, tijdelijke vacature opengesteld voor huisartsen van buiten de provincie die tijdens de zomervakantie een aantal weken op Wal cheren willen werken. De vakantiedokter moet klaar staan voor de vele vakantiegan gers op het eiland en voor de toeristen die voor huisartsenhulp bij het ADRZ aankloppen in Vlissingen. En ter wijl deze dokter aan het werk is in de praktijk in Vlissingen, kunnen zijn of haar partner en kinderen lek ker vakantie vieren. Negen weken Walcheren is niet de enige regio in Zeeland waar het toerisme in het hoogseizoen een extra druk legt op de huisartenpraktijken. Het is de plek waar een proef met de vakan tiedokter praktisch gezien het best te regelen was, verklaart Cora Hu brechsen-Verhage, P&O-Adviseur van de ZHC de keuze voor Wal cheren. ,,De Walcherse huis artsen gaven aan dat ze graag ondersteuning wilden. Als het een succes is, willen we uiteraard kijken of we dit in heel Zeeland kun voor de vakantiedokter Theo Giele De Zeeuwse Huisartsen Coöperatie heeft huisartsen die eerder interesse toonden in Zeeland, rechtstreeks bena derd met de vraag of ze belangstelling hebben om als vakantiedokter aan de slag te gaan. *Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten. Zaterdag 11 mei, Stadsblokken Arhem I Tickets van 29j- voor 21?5* Er is maar 1 festival waar al de grote muziekhelden bij elkaar komen en samen met het publiek de beest gaan uithangen. Zaterdag 11 mei in Arnhem, geproduceerd door de gebroeders Hartkamp. Vergezeld van smartLap leeuwenkoning Ronnie Ruysdeal, feesttijgers Party Animals en veLe andere FEESTBEESTEN zoaLs John West, Het Feestteam, Jody Bernal, Django Wagner, Joey Hartkamp en Henk Dissel belooft dit festival beregezellig te worden. Hossen, lachen, drinken, springen, schreeuwen, lallen, zingen, eten het wordt beestachtig gezellig op dit geweldige nieuwe festival. De vakantiedokter gaat werken in De Getijden waar de Vlissingse huisarts E. van Russen Groen praktijk houdt. foto dirk-jan gjeltema nen doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35