JOL Wow, wat een helden! EU-paspoort voor een miljoen RMfififfiHw Kabinet pleit al jaren voor vermindering, praktijk is weerbarstig Walcheren Vier heldhaftigen die niet afwachtten, maar ingrepen krijgen een medaille P8 Verkoop paspoort is gouden handel voor EU-landen »pio Kinderen zijn duur. Deze regelingen helpen je een handje. P20 Zeeland heeft huisartsen nodig. Zeker in de zomermaanden als de toeristen binnenstromen en onze eigen huisartsen ook van een welverdiende vakantie genieten. Dan zou het helpen als artsen elders uit het land hier een handje toestaken. Daarom staat bij wijze van proef dit vakantiehuisje in Vrouwenpolder VM'v gratis ter beschikking van de dokter y die op Walcheren een praktijk wil waarnemen. Werden in 2016 in Nederland nog 656 honden en 89 katten ingezet voor experimenten, in 2017 steeg dat tot 909 honden en 200 katten. Dat blijkt uit de meest recente cij fers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De stijging is opvallend, omdat het ka binet al jaren pleit voor minder dierproeven. Ook de komende ja ren zet het gebruik van de proef dieren door. In 2017 en 2018 zijn voor bijna vijfduizend honden en ruim tweeduizend katten langlo pende proefdiervergunningen af gegeven. ,,Er is brede consensus dat deze dierproeven onnodig zijn'', zegt Robert Molenaar van dierenrech tenorganisatie Animal Rights. ,,Daarom is het extra wrang dat nog meer honden en katten zullen sterven in pijnlijke experimenten.'' De helft van de proefhonden ging in 2017 dood. Een jaar eerder was dat nog 41 procent. Van de kat ten overleefde een op de drie dieren de experimenten niet, dat was in 2016 nog geen 12 procent. Een van de grootste gebruikers van honden en katten is het com- Er is brede consensus dat deze dierproeven onnodig zijn. Daarom is dit extra wrang merciële proefdiercentrum Charles River in Den Bosch. Dat centrum ontving eind 2017 nog een vergun ning om 2600 honden en 750 kat ten over een periode van vijf jaar te gebruiken in experimenten. In een verklaring laat Charles Ri ver - een Amerikaans bedrijf- we ten dat dierproeven een essentieel onderdeel zijn van het ontdekken van nieuwe medicijnen en thera pieën. Ook zijn de proeven vaak verplicht om nieuwe stoffen op de markt te brengen. ,,We willen het aantal gebruikte dieren verminde ren'', zegt een woordvoerder. Ook verantwoordelijk minister Carola Schouten onderstreept dat dier- proeven nog niet kunnen worden uitgebannen. Al in 2011 diende Animal Rights een burgerinitiatief met 57.000 handtekeningen in bij de Tweede Kamer om dierproeven met hon den en katten te verbieden. Een verbod bleek in Europa niet haal baar, maar de overheid werd wel geadviseerd het aantal proeven met honden en katten te minderen. Tweede Kamerlid Frank Wassen- berg van de Partij voor de Dieren noemt de nieuwe stijging 'onaan vaardbaar'. ,,Steeds vaker wordt duidelijk dat veruit de meeste dier proeven nooit leiden tot betere me dicijnen." P4 woensdag 10 april 2019 11°C Nieuwsmedia ZEELAND 2 .i .FÓTC;ZEÉUWSÈ fiU.ÏSARTSÈN-eÖDPÊR'ATlË .".-w-"5- 1 S' Honden en katten steeds vaker ingezet als proefdier In een jaar tijd is het aantal hon den en katten dat wordt ge bruikt in medische experimen ten, met bijna 50 procent geste gen. De dierproeven worden dodelijker: honderden honden en tientallen katten komen jaar lijks om het leven. Peter Winterman Den Haag Robert Molenaar, Animal Rights Veel zon, pzc.nl droog en Ook voor het laatste kouder. regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1