Scherpenisse krijgt een ruilpunt voor kinderkleding Postume expositie werk Frans Buissink 6 Supermarkteigenaar vreest omzetverlies Supermarkteigenaar André van der Hoofd en de COOP proberen de komende twee weken een oplossing te vinden voor de toekomst van de Emté-supermarkt in Serooskerke. De supermarktketen vindt dat die Emté een COOP moet worden. De eigenaar wil echter verder gaan als een Plus omdat hij vindt dat dit de beste formule is voor Serooskerke en omgeving. „Anders raak ik klan ten kwijt." De twee partijen zijn het al maanden oneens. Ze troffen elkaar gisterochtend in de Middel burgse rechtbank omdat de keten meent dat Van der Hoofd contrac tueel aan hen is gebonden. Emté verkocht vorig jaar immers zijn su permarkten aan Jumbo en COOP. Van der Hoofd heeft een contract met Emté en moet dus gewoon een COOP worden, aldus raadsman Victor Kruit. Volgens hem valt er niet te praten met de ondernemer omdat hij vasthoudt aan zijn keuze voor Plus. Maar advocaat Alex Dolphijn stelde namens de Serooskerkse franchisenemer dat zo'n afgedwon gen overstap de ondernemer finan cieel heel erg raakt. ,,Je kan toch niet gedwongen worden mee te werken aan je financiële neergang?" Uit be- rekeningen blijkt namelijk dat zijn supermarkt dan een verliesgevend bedrijf wordt. Terwijl hij nu jaar lijks een redelijk winst maakt. Want per week zou hij in vergelij king tot nu, een omzetverlies van 25 mille lijden als hij verder gaat onder de vlag van COOP. Je kan toch niet gedwongen worden mee te werken aan je financiële neergang? Van der Hoofd benadrukte te genover de kantonrechter dat hij in zee wil met de Plussupermarkten. ,,En niet met een B- of C-merk." Kruit stelde op zijn beurt dat het contract tussen Emté en de onder nemer heel duidelijk is en geen ruimte laat voor Van der Hoofd om zelfstandig te beslissen met welke keten hij als supermarkteigenaar in zee gaat. Dat kan alleen als hij het contract zou afkopen voor ruim drie miljoen euro. Van der Hoofd vertelde dat hij er nooit op rekende dat Emté zou stoppen en dat hij vervolgens als franchisene mer gedwongen is met die 'zwakke' keten in zee te gaan. Hij zei dat zijn familie al 65 jaar in Serooskerke deze winkel heeft en dat zijn zoon en dochter de zaak willen voortzet ten. ,,Ik wil ervoor zorgen dat ook zij een goed bedrijf kunnen overne men." Hij vertelde ook dat door de lagere omzet het bedrijf minder waard wordt waardoor zijn pensi oenvoorziening in gevaar is. Nadat kantonrechter Kees Kool beide partijen had aangehoord, raadde hij aan alsnog te proberen er samen uit te komen. ,,Want nu ste ken jullie allebei heel veel energie en geld in het conflict." Wat hem betreft investeren ze vanaf nu in oplossingen. Na een schorsing van een half uur lieten beide partijen weten dat ze weer mogelijkheden zien om er toch nog samen uit te komen. Daar krijgen ze twee weken de tijd voor. Lukt dat niet, dan beslist de kanton rechter wie het gelijk aan zijn zijde heeft. Bovendien loopt Van der Hoofd dan het risico dat hij gedwongen wordt zijn supermarkt te verkopen. Want de COOP heeft ook al een kort geding aangespannen om de ondernemer uit zijn bedrijf te zet ten. Zolang er echter wordt onder handeld, wordt dat kort geding niet doorgezet. Juhas kwam naar eigen zeggen op het idee omdat ze duurzaamheid belangrijk vindt, maar ook waarde hecht aan sociale verbinding en participatie. „Kinderen groeien snel uit hun kleding en een nieuwe gar derobe kost geld. Weggooien vind ik zonde, vooral als de kleding van mijn kinderen een ander nog blij kan maken. Het ruilpunt is niet al leen een plek voor gratis kleding, maar ook een manier om moeders van alle achtergronden samen te brengen." Vanaf 1 mei houdt ze iedere eer ste woensdag van de maand een ruilmiddag, tussen 14.30-16.30 uur. Juhas draait het ruilpunt vrijwillig. Ze heeft zich aangesloten bij de website KrijgdeKleertjes.nl, een site voor ouders om kinderspullen te ruilen. Om nog meer spullen een tweede leven te geven zijn er de KrijgdeKleertjes-ruilpunten. De Thoolse vestiging is het eerste lo kale ruilpunt in Zeeland. Meer in formatie staat op de facebookpa- gina van KrijgdeKleertjes Tholen. IN DE REGIO Cursus sociale vaardigheden Lezing over numerologie Taxatiedag voor sieraden MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 9 april 2019 BE Emté Serooskerke wil geen COOP zijn Emile Calon Serooskerke (W) -Alex Dolphijn, advocaat COLIJNSPLAAT In Galle- ryMaritime in Colijnsplaat is de komende weken een bij zondere expositie te zien. Zilte Stromen heet de ten toonstelling, met werk van de in januari overleden kunstschilder Frans Buis sink (75). Buissink deed in augustus mee aan het evenement 'En plein air Colijnsplaat', waarbij mensen diverse maritieme kunstenaars aan het werk konden zien langs de Oosterschelde. Buissink zegde toe te komen expo seren in Colijnsplaat, maar overleed op 28 januari plot seling. Zijn werk is tot en met 31 mei (de vrijdag na Hemel vaartsdag) dagelijks tussen 12.00 en 17.00 uur te zien in de galerie aan de Voor straat. Woensdag wordt ruildag bij The resa Juhas. De inwoonster van Scherpenisse begint een ruil- punt voor kinderkleding aan het Schuttershof 7 in haar dorp. Michiel Bouwman Scherpenisse De eerste kleding ligt klaar. ZIERIKZEE Nieuwe contacten aangaan, een ge sprek beginnen en gaande houden. Dit zijn onderwerpen die aan bod komen tijdens de training Sociale Vaardighe den voor volwasse nen. De training vindt plaats in het Jongerencentrum 4SD. De organisatie is in handen van SMWO Schouwen- Duiveland. De eer ste bijeenkomst is donderdag om 10.00 uur. Aanmel den kan via cursus sen @smwo.nl of 0113 277111. KLOETINGE Numeroloog Gerrit Jansen geeft mor gen een lezing in Dorpshuis Amicitia. Tijdens de lezing geeft Jansen via een geboortedatum inzicht met welke uitdaging/ missie iemand op aarde gekomen is. Ook wordt inzichtelijk gemaakt hoe getal len bepalend en sturend kunnen zijn in een leven. De en- treekosten bedra gen 5 euro voor do nateurs en 9 voor niet-donateurs. De lezing begint om 20.00 uur. GOES Tijdens de muse- umweek houdt het Historisch Museum de Bevelanden in samenwerking met het Zeeuws Veiling huis een gratis taxatiedag voor streeksieraden en juwelen. De taxatie vindt morgen plaats in de educatie ruimte van het mu seum, Singelstraat 13 in Goes van 11.00 uur tot 16.00 uur. Voor de taxatie is de toegang tot het museum gratis. DREISCHOR Acrogym, karate, paardrijden: werkelijk alles wat er op sportgebied te bedenken is komt deze weken op Binnen de Veste voorbij. Zo bezochten leerlingen gisteren Manege Balans in Dreischor. Elk jaar storten leerlingen en docenten van de Zierikzeese daltonschool zich twee weken lang op een bepaald thema. Dit jaar is dat sport en spel. ,,Het is verbazingwekkend om te zien hoeveel mensen en vereni gingen meedoen", zegt directeur Jeroen Nouwens. Leuk én zinvol, volgens hem. Beweging helpt om (beter) te kunnen leren. foto ernesta verburg GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30 11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder professio nele begeleiding in de Be- weegtuin KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; Fruitteeltmu seum, 13.00-17.00 uur: Exposi tie 'Van Zeeuwse bodem' KRUININGEN Markt, 13.00 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activiteitenmid dag voor senioren RILLAND Restaurant De Vlied berg, 09.30 uur: Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren SINT MAARTENSDIJK Haes- tinge, 18.30 uur: Avondwande ling van de Oosterscheldes- tappers THOLEN De Meulvliet, 09.30 uur: Puzzelfietstocht voor 55+ WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00 16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemuseum. IN BEWEGING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51