Kees Jobse wil graag bijblijven in het verkeer Kringloop in oude pand Jumbo? 6 'Oude foto's op vaandels zijn niet origineel' Stichting Vlam beticht winkeliersver eniging InZzee van plagiaat. De vaandels met oude foto's van monumenten die InZzee heeft opgehangen in het centrum van Zierikzee 'zijn niet origineel'. Volgens Stichting Vlam, verant woordelijk voor de foto's in de bin nenstad met teksten onder de vlag van 'O kijk hier', komen de beel den uit hun koker. Sinds vier jaar organiseert Vlam raamexpo's met oude foto's op locatie 'O kijk dat zijn die oude foto's van hier!' ,,Onze exposities krijgen altijd veel positieve reacties", aldus de stich ting. In een persbericht wordt uit gehaald naar het bestuur van InZzee. ,,Dat wilde echter nooit mee- of samenwerken." Kopiëren ,,Nu hangt InZzee ineens in het centrum vaandels met oude foto's van monumenten. Dat is natuurlijk verregaand kopiëren, omdat het kan. Vorig jaar was er al een klei nere overlap waar het bestuur toen geen gesprek over wilde met Vlam. Een jaar eerder kopieerde InZzee zonder overleg een event van een andere groep. Dit alles is ook nog mogelijk door een riante 'steun in NIEUWERKERK In Nieuwer- kerk wordt woensdag 24 april een informatieavond gehouden over mogelijke invulling van het oude Jumbo-pand aan de Delta straat. Stichting Woord en Daad ziet in het supermarktpand een ideale plek voor een kringloop winkel. Initiatiefneemster is Anne- rienke de Bilde. Volgens haar hebben zo'n twintig vrijwilli gers zich al aangemeld voor dit plan. In totaal zijn er zo'n zestig vrijwilligers nodig om een kringloop te kunnen draaien. De opbrengsten van de verkoop worden gekoppeld aan Bijbelse doelen. Woord en Daad heeft meerdere kringloopwinkels in Nederland. Oktober vorig jaar onderzocht de Nederlandse franchiseonder- neming Welkoop nog of de oude Jumbo in Nieuwerkerk een dier tuinwinkel kon worden. De informatieavond is woens dag 24 april in Punt-3 op het Kerkplein en begint om 19.30 uur. de rug', die zij jaarlijks krijgen van de gemeente Schouwen-Duive- land. Vele malen hoger dan wat Vlam en anderen krijgen voor hun welkome en gewaardeerde projec ten", aldus de stichting. Het steekt Vlam dat individuele winkeliers nauwelijks tijdig op de hoogte gebracht zijn van het plan Niet omdat je vanaf een bepaalde leeftijd niet meer kunt rijden, maar omdat er van alles en nog wat ver anderd is als je al pak 'm beet 20, 30 of 40 jaar een rijbewijs hebt. ,,Je moet allemaal van tijd tot tijd je kennis weer eens opfrissen. Dat is bij je werk toch ook zo? Opfrissen, bijscholen en ook bewustwording", zegt voorzitter Manon Kelder van VVN Schouwen-Duiveland. en dat ze ook niet weten dat Vlam gepasseerd werd. Op een uitnodi ging om erover te praten heeft InZzee niet gereageerd, luidt het. ,,Zierikzee is creatieve, leuke en eerlijke samenwerking waard." Authentieke sfeer Volgens bestuurder Steven Schra- venzande wordt InZzee 'om on duidelijke reden' beticht van pla giaat. ,,Hoewel InZzee, Stichting Vlam een leuk initiatief vindt, hebben wij geen interesse in het uitdragen van eenzelfde concept. Wij maken bij de promotie van de binnenstad van Zierikzee alleen gebruik van met toestemming ver kregen materiaal. Recent gemaakte foto's worden in zwart-wit ge plaatst, waardoor het een authen tieke sfeer uitstraalt. InZzee neemt daarom afstand van de aantijging kopierechten te schenden." In de huidige campagne van InZzee zijn de beelden op de ba nieren geschoten door fotograaf Danny Havelaar. ,,Dat zijn sfeer beelden van typisch Zierikzeese straten en bezienswaardigheden, gemaakt in 2018 en 2019. Omdat Zierikzee 800 jaar stadsrechten viert, wordt in diverse uitingen de link gelegd met het jubileumfeest in de stad", aldus InZzee. De win keliersvereniging en Stichting Vlam hebben overigens eerder wel al eens samengewerkt tijdens een evenement. Marlies Kastelein van de Zeeuwse Autorijschool uit Burgh-Haam- stede voert haar cursisten vlotjes door de theorie. Als het even kan aan de hand van bekende kruisin gen als de Grachtweg met het Jan- newekken in Zierikzee. Daarnaast staan een ogen- en gehoortest op het programma en wordt later deze maand in Goes nog een half uur met een instructeur rondgereden. Mensen die vrezen hun rijbewijs door de cursus te verliezen, kunnen rustig ademhalen. ,,J e wordt niet af geserveerd op dingen die je niet weet. En in het ergste geval krijg je te horen dat een extra lesje geen kwaad kan. Deze cursus is juist po sitief bedoeld. Even kijken hoe het ook alweer zit." Jobse maakt zich ook absoluut niet druk. ,,Ik ben hooguit benieuwd wat de verbeterpunten zijn. Ik kom naar de cursus omdat ik de laatste ontwikkelingen wil volgen. Een segway bijvoorbeeld had je een paar jaar geleden nog niet. Ver keersregels veranderen." IN DE REGIO Cursus sociale vaardigheden Concert in Nieuwe kerk Taxatiedag voor sieraden MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 9 april 2019 InZzee beticht van plagiaat door Vlam Gerrit van Loon Zierikzee Zierikzee. FOTO ERNESTA VERBURG Kees Jobse (68) uit Zierikzee heeft al heel wat kilometers in zijn leven gemaakt en stapt nog altijd zonder problemen in de auto. Maar bijblijven in het ver keer kan in zijn ogen geen kwaad. Dus meldde hij zich gis teren in het dorpshuis van Sir- jansland waar de afdeling Schouwen-Duiveland van Veilig Verkeer Nederland een opfris cursus hield voor automobilis ten. Esme Soesman Sirjansland BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE Boerderij Molenberg, 12.30 uur: Paaslunch Vrouwen van Schouwen; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdan sen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.00 uur: Natuurrondvaart; GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé KERKWERVE Dorpshuis,14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.00 uur: Bewegen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Doubles Vies, 20.00 uur: A Star is Born Encore. SD ZIERIKZEE Nieuwe contacten aangaan, een ge sprek beginnen en gaande houden, het uiten van je mening en beter leren om gaan met en reage ren op boosheid en kritiek. Dit zijn on derwerpen die aan bod komen tijdens de training Sociale Vaardigheden voor volwassenen. De training vindt plaats in het Jongerencen trum 4SD. De orga nisatie is in handen van SMWO Schou- wen-Duiveland. De eerste bijeenkomst is donderdag om 10.00 uur. Aanmel den kan via cursus sen @smwo.nl of 0113 277111. Deel name is gratis. ZIERIKZEE Het Orkest Konink lijke Marechaussee treedt vrijdag op in de Nieuwe kerk ter gelegenheid van 800 jaar stadsrech ten Zierikzee. Het orkest staat onder leiding van kapitein Peter Kleine Schaars. Aanvang om 19.30 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Van der Krieke Computers (Mol 11) of te reserveren via zierikzee800@ gmail.com GOES Tijdens de muse- umweek houdt het Historisch Museum de Bevelanden in samenwerking met het Zeeuws Veiling huis woensdag een gratis taxatiedag voor streeksiera- den en juwelen. De taxatie vindt plaats in de educatie ruimte van het mu seum (Singelstraat 13) van 11.00 uur tot 16.00 uur. Voor de taxatie is de toegang tot het museum gratis. IN BEWEGING DREISCHOR Acrogym, karate, paardrijden: werkelijk alles wat er op sportgebied te bedenken is komt deze weken op Binnen de Veste voorbij. Zo bezochten leerlingen gisteren Manege Balans in Dreischor. Elk jaar storten leerlingen en docenten van de Zierikzeese daltonschool zich twee weken lang op een bepaald thema. Dit jaar is dat sport en spel. ,,Het is verbazingwekkend om te zien hoeveel mensen en vereni gingen meedoen", zegt directeur Jeroen Nouwens. Leuk én zinvol, volgens hem. Beweging helpt om (beter) te kunnen leren. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49