Rothenberger pakt draad in Zeeland op na felle brand Van der Klooster naar Gent Bij Oostkapelle kijken ze verder dan het prijskaartje 9 Dat Van der Klooster volgend sei zoen elders het doel zou verdedi gen, stond al vast. CTO Eindho ven stopt namelijk en wordt overgenomen door PSV. Van der Klooster, die bij Arnemuiden be gon en via JvOz in Eindhoven belandde, had ook de optie langer in de Lichtstad te blijven. ,,Ik kon naar de beloften van PSV, maar voor mijn gevoel kan ik me bij KAA Gent beter ontwikkelen", zegt ze. ,,En bij de eerste kennis making in Gent voelde ik me daar erg welkom." Het is nog niet bekend in welk team Van der Klooster gaat spe len. ,,Die keuze maken ze pas in of na de voorbereiding", aldus de doelvrouw. ,,Ik hoop mijn minu ten te kunnen maken bij de be loften en in de toekomst bij de eerste ploeg te spelen." Haar overstap naar België leidt tot wat aanpassingen in het dage lijks leven. Van der Klooster gaat weer thuis wonen in Arnemui- den. Daarnaast kan ze Sport- kunde gaan studeren aan de HZ in Vlissingen. Van der Klooster denkt haar hbo-studie goed te kunnen com bineren met het voetballen bij KAA Gent. ,,De trainingen zijn vooral 's avonds en twee keer in de week 's middags én 's avonds", verklaart de keepster, die zondag achttien wordt. ,,Als het goed is, heb ik rond juni mijn rijbewijs, dus dan kan ik met de auto rei zen. Ik heb heel veel zin in deze uitdaging en kijk ernaar uit om me nog verder te ontwikkelen." De paardensport zit bij Söne Ro thenberger in de genen. De hele fa milie rijdt paard. Zijn vader, de in Duitsland geboren Sven Rothen- berger, nam na zijn huwelijk met Gonnelien Gordijn de Nederlandse nationaliteit aan. De twee wonnen in 1996 met het Nederlands team zilver tijdens de Olympische spelen van Atlanta. Zoon Söne, die sinds het begin van zijn internationale carrière Duitsland vertegenwoordigt, nam het stokje van zijn ouders over. Bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016 veroverde hij met het team goud en eindigde hij individu eel op de negentiende plaats. Op het EK van 2017 in Gothenburg was er voor de Duitser al weer teamgoud. En tijdens het WK van 2018 in Tryon veroverde hij met het team voor de derde keer op rij de hoofd prijs. Het geluk lacht het Duitse 'won derkind' echter niet altijd toe. Ter wijl de familie begin maart bij een wedstrijd in België aanwezig was, legde een felle brand hun thuisha ven, Gestüt Erlenhof in Bad Hom burg, volledig in de as. Ook vijf paar den kwamen hierbij in de vuurzee om. De jonge Grand Prix-rijder raakte erdoor gefrusteerd, maar blijft hoopvol voor de toekomst. Hij pakt morgen in Nieuw- en Sint Joosland de draad weer op. Evenals Söne Rothenberger ver overde Jeanine Nieuwenhuis tij dens Europese en nationale kampi oenschappen tal van medailles. De de aanvoerder van de FEI-wereld- ranglijst U25 komt met haar top- paard TC Athene naar Stal de Kroo. De amazone uit Serooskerke is al ja ren een vaste waarde voor de Ne derlandse jeugdteams. Op twintig jarige leeftijd had ze al meerdere teammedailles op Europese kampi oenschappen gepakt. Het jaar 2019 kende een uitste kende start voor de Walcherse ama zone. Bij het NK indoor werd ze met TC Athene kampioen in de U25. En tijdens Jumping Amsterdam ein digde ze in de Kingsley Future Cup als tweede met de merrie Charming Lady, achter Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen en de merrie Es- peranza. Zij is ook al een aanstor mend talent dat op het CDI in Nieuw- en Sint Joosland aan de start komt. Nieuwenhuis is er ook onge twijfeld op gebrand om revanche te nemen. ,,Met Söne Rothenberberger en Jeanine Nieuwenhuize hebben we twee absolute toppers in huis", ver telt Martin de Kroo, bestuurslid bij Zeeland Outdoor International. ,,Met Vincent Bol, Annemijn Boo gaard, Stephanie de Frel, Marijke van Giesen, Jessica Nijpjes, Maxime Osse en Thamar Zweistra zijn ook veel andere goede Zeeuwen van de partij. De doelstelling van ons is de dressuursport te promoten. Wat is er dan mooier om je krachten voor eigen publiek met een deel van de wereldtop te meten?" OOSTKAPELLE Sinds eind vorig jaar maakt zaterdag-twee deklasser Oostkapelle gebruik van het fenomeen VoetbalTV Penningmeester Jeroen Burgs lobbyde al jaren bij de KNVB om onderdeel uit te mogen ma ken van eerdere pilots. ,,Vorig jaar april nam de KNVB contact op met de mededeling dat het concept definitief werd uitgerold'', vertelt Burgs. ,,Wij willen als club professionalise ren. Spelers en trainers worden hier beter van en spelers kun nen makkelijker worden behou den, zo denken wij.'' De kosten voor een installatie bedragen 999 euro per jaar, maar Burgs kijkt verder dan en kel het prijskaartje. „Sponsoren komen vaker in beeld en krijgen dus meer exposure. En wie weet komt er nog een optie bij dat we zelf sponsoruitingen bij de beel den kunnen plaatsen.'' Bang dat er op termijn minder toeschouwers naar thuisduels komen nu VoetbalTV steeds be kender wordt, is Burgs niet. ,,Maar we hebben bijvoorbeeld een oud-lid dat nu in Amster dam woont. Die kijkt nu ge woon op zaterdag vanaf zijn bank naar onze thuiswedstrij den.'' Oostkapelle-trainer Harro Ha zelaar introduceerde VoetbalTV vlak voor de winterstop bij zijn selectie. Tot dusver nam hij en kele trainingen op en gebruikt hij de app vooral voor de wed strijdanalyse. ,,Ik let dan vooral op onze opbouw. Het taggen doen we nog niet, maar tijdens de wedstrijden schrijf ik zelf de minuten op, zodat ik de situatie nadien snel kan terugvinden. Vanaf volgend seizoen wil ik de fragmenten gaan gebruiken voor mijn wedstrijdbesprekin gen.'' VoetbalTV. Samen met vier andere partijen maakte zijn camerasys teem begin 2017 deel uit van een pilot, uiteindelijk werd het sys teem van de Terneuzenaar ook ge kozen. Plaatsgenoot Marc Verwei (25), personeelslid van Van Leeu wen, is van het duo het nauwst be trokken bij de samenwerking met VoetbalTV. Verwei rolde dankzij zijn baas in het VoetbalTV-project. Hij wordt nu als het ware verhuurd aan Talpa. „Eigenlijk ben ik er fulltime voor werkzaam'', vertelt Verwei, die de titel Sales Operational Manager heeft in het bedrijf van John de Mol. ,,Ik doe de sales, maar ondersteun ook bij de marketing. Twee da gen per week ben ik werk zaam op het hoofdkantoor in Amsterdam, en verder ga ik langs bij clubs in écht heel Nederland. Remco bemoeit zich van afstand vooral met de software en werkt een dag of twee per week voor VoetbalTV." Het gaat hard met VoetbalTV, dat nu in Nederland al zo'n 75 clubs dient en voor volgend jaar mikt op 250. Na het inloggen met je KNVB-account heb je op zowel smartphone, tablet als computer toegang tot de meeste wedstrijd- beelden. Heeft je eigen club een VoetbalTV-installatie, dan zijn er meer opties. Verwei: „Dan komt Voet balTV Analyse pas om de hoek kijken. Wedstrijden kunnen, zowel live als na afloop, voorzien worden van relevante tags. Doel punten, vrije trappen, dat soort zaken. Meteen na de wedstrijd kan een trainer dus al fragmenten laten zien aan spelers." Waar er bij het analyse- werk nog mensenhanden aan te pas komen, daar is het camerawerk door de Terneuzense innovatie volledig geautomatiseerd. Bij het terugkijken van wedstrijden kunnen de ca mera-instellingen zelfs worden gewijzigd in 'totaal beeld' of 'ingezoomd'. Verwei, die mede door de VoetbalTV-drukte aan het eind van dit seizoen stopt met voetballen bij VV Terneuzen, erkent dat er in het begin nog wat kinderziektes waren. ,,De bal wordt door middel van een speci aal algoritme automa tisch gevolgd, maar een paar maanden terug was er bij een wedstrijd een kale grensrechter. Je snapt wel wat er gebeurde..." Ook de komende tijd zul len er nog veel nieuwe mo gelijkheden worden toege voegd. Beelden kunnen wor den gekoppeld naar kantine- schermen, zodat bijvoorbeeld ook wedstrijden van de concurrentie live kunnen worden bekeken. ,,En samenvattingen van de eerste elf tallen staan nu een dag later on- line, maar in de toekomst maken we dit ook voor lagere elftallen mogelijk. We werken nu nog met een redactieteam van vijf man, die ook nog andere items maken, zoals clubspecials en voor- en nabe schouwingen.'' In Zeeland maken Terneuzen en Oostkapelle gebruik van Voet- balTV en er is volgens Verwei meer interesse. ,,Zeeland loopt nog wat achter, maar ik weet dat HVV'24 ook belangstelling heeft. Net als Hoek overigens, waar ik een positief gesprek mee heb ge had. In hun competitie maken al heel wat clubs gebruik van ons systeem. Die verenigingen doen trouwens allemaal aan blacklisten, wat betekent dat enkel de leden de wedstrijden van hun club kunnen zien. Ook mét VoetbalTV kun je dus pottenkijkers buiten de deur houden.'' dinsdag 9 april 2019 Anouk van der Klooster (17) uit Arnemuiden is aan haar laat ste maanden bezig bij CTO Eindhoven, een opleidings instituut van de KNVB voor meisjes die goed kunnen voet ballen. De keepster komt na de zomer uit voor KAA Gent. Stefan Maas Arnemuiden De Duitse international Söne Rothenberger en de nummer één van de wereldranglijst van de U25, Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke, zijn de grote trek pleisters op het CDI3-concours Zeeland Outdoor International. En met deelname van ruiters uit zestien verschillende landen is de zesde editie, die van morgen tot en met zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland gehouden wordt, weer sterk bezet. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland M Jeanine Nieu- wenhuis bij een eerder optre den in Nieuw en Sint Joos- land. FOTO LEX DE MEESTER A Marc Verwei op het dak van de kantine van VV Ter- neuzen. Links van hem staat de paal met came ra's, waardoor wed strijden live te volgen Zijn. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41