'Badstrand is Blauwe Vlag nu niet waard' Achttien jongeren maken kans op vrijwilligersprijs 7 DE FONTEIN OVERNAME DOOR ZONEN DE WITTE Jan en Hannie de Witte dragen de Fontein in Westkapelle over aan hun zonen. „Maar ik blijf betrokken." Jan en Hannie de Witte voor de Fontein. foto lex de meester Kapotte koeling is risico marktkooplui De schnitzel, die staat nog steeds op de me nukaart van de Fon tein in Westkapelle. ,,Die staat er al op, zo lang ik in de zaak zit", zegt Jan de Witte. In de ruim veertig jaar dat hij de brasserie op de Markt uit baatte, zag hij gerechten komen en gaan. ,,De gehaktbal staat er ook niet meer op. En de karbonade, toch ook lekker vlees, is al zeker 25 jaar verdwenen. Maar de schnitzel blijft. Daar komen we echt nooit vanaf", zegt de 68-jarige inwoner van Westkapelle die donderdag af scheid neemt. Samen met zijn vrouw Hannie draagt hij de zaak over aan de zo nen Pascal en Ramon. Het echt paar vindt dat het tijd is om het wat rustiger aan te doen. Jan: ,,Maar ik blijf nog betrokken. Blijf de boekhouding doen en zal zo nu en dan nog wel eens bijspringen." Toen hij in '74 de zaak overnam van zijn vader ging het maar om een kleine horecatent aan de markt in Westkapelle. In de loop der jaren breidden Jan en Hannie de zaak uit en uit en nog eens uit. Dat zijn voor hem ook de hoogte punten van zijn carrière. „Steeds iets groter, steeds iets mooier." De Fontein is een begrip in Westkapelle. Elke inwoner van het dijkdorp komt er wel. Niet vreemd want het is de plaats voor recep ties. Jan: ,,Soms heb je de ene avond een bruiloft en de volgende middag een begrafenis." En de Fontein is toch ook een van de plaatsen in Westkapelle waar de inwoners even een frietje of een visje halen of iets drinken met el kaar en dan de gebeurtenissen van de dag bespreken. Daardoor wist Jan altijd wel wat er speelde op het dorp. ,,Maar daar hield ik verder mijn mond over. Ik vertelde niets door. Dat wisten ze." Als twaalfjarige hielp hij al zijn vader die was begonnen met de zaak. ,,Ik mocht aardappels pitten of bracht emmers friet naar de camping." Hij is nog steeds blij dat het Er zit een groot verschil tussen het zomerse Westkapelle en dat in de winter oude gemeentebestuur van West- kapelle op het gebied van toerisme een wat conservatief beleid voerde. Mede daardoor wordt zijn dorp niet elk jaar overspoeld met toeristen en zijn de huizenprijzen in vergelijking tot omliggende kustdorpen wat lager. „Gelukkig maar want het toerisme moet niet overheersen." Hij ziet echter wel dat toeristen regelmatig vallen voor de charme van Westkapelle. ,,Dan komen ze hier een aantal zo mers en het bevalt hen zo goed dat ze een huis kopen en hier gaan wonen. Maar er zit een groot ver schil tussen het zomerse Westka- pelle en dat in de winter. Dat reali seren velen zich niet waardoor ze na een paar jaar toch weer vertrek ken." Hij ziet soms ook dat begin nende horeca-ondernemers het vak onderschatten. ,,Dan opene- nen ze een zaak en denken ze dat ze in de zomermaanden of net daarna ook zelf op vakantie kun nen. Of al vroeg kunnen sluiten." Hij zwijgt even en zegt dan: ,,Maar na een paar jaar sluiten ze voor goed." Met nadruk: ,,Je kan hier goed een boterham in de horeca verdienen, maar dan moet je er wel hard voor voor willen wer ken." VLISSINGEN De SGP stelde in de Vlissingse raad aan de kaak dat afgelopen zomer bij marktkoop lui de stoppen doorsloegen. Dat zou liggen aan de te zwakke elektriciteitsaansluitingen op de Spuistraat: 16 ampère. Dat was op de Coosje Buskenstraat het dub bele. Dat is gedaan in overleg met de marktcommissie, aldus het college. Voor de meeste verko pers volstaat de aansluiting, maar aanbieders van verse waar zagen hun koeling worstelen in de bij zonder warme zomer. Voor één koelwagen is de zekering ver zwaard naar 20 ampère, maar dat bleek niet genoeg. Volgens het college is dit ondernemersrisico. MIDDELBURG Achttien jon geren zijn voorgedragen voor een Lange Jan Award, de prijs voor vrijwilligerswerk in Mid delburg. Dat is het resultaat van de nominatieperiode, die gisteren is afgesloten. Volgens Stichting Welzijn Middelburg (SWM) zijn in de categorie jongeren tot en met 23 jaar 37 nominaties inge diend. Een aantal mensen droeg dezelfde vrijwilliger voor, zodat uiteindelijk acht tien jongeren nu kans maken op een prijs. De Lange Jan Awards worden uitgereikt in drie categorieën. Bij de indivi duele vrijwilliger vanaf 24 jaar zijn 97 nominaties ingediend. Ook daar zitten dubbele bij, zodat er tachtig unieke voor drachten zijn. En in de catego rie organisatie/groep vrijwilli gers ontving SWM 76 voor drachten op 31 unieke organi saties. In totaal zijn 210 nomi naties uitgebracht, op 129 unieke mensen en organisa ties. Een jury gaat daaruit per categorie drie voordrachten selecteren. Daarna kan het pu bliek van 1 tot en met 8 juni stemmen op de finalisten. De winnaars krijgen hun vrijwil- ligersprijs op 13 juni. VLISSINGEN Vlissingen moet be ter zijn best doen om het minder- validen mogelijk te maken naar het strand te gaan. Zoals het nu gere geld is, is het Badstrand niet Blauwe Vlag-waardig. Dat vinden de CDA- en D66-fractie. De Blauwe Vlag staat voor schone en veilige stranden, maar ook toe gankelijkheid is een vereiste. Op de Boulevard Evertsen kun je dicht bij het strand parkeren, maar er is geen gereserveerde invalidenparkeer plaats. Er is een hellingbaan, maar die ligt onder het zand. Die baan leidt enkel naar het paviljoen Pier 7, melden CDA en D66. De betonplaten die vroeger een plateau vormden bij het badcaisson liggen opgestapeld naast de strand- wachtpost bij het Nollehoofd. Die platen moeten terug, vinden de partijen. Sinds de laatste zandsup- pletie ligt de verharde voet van de zeewering onder het zand, zodat rolstoelers daar ook niet over kun nen rijden. En waar is de elektrische rolstoel gebleven die de strandwacht onder beheer zou hebben, vragen CDA en D66 zich af. Die CadWeazle off- roadrolstoel is het enige middel waarmee alleenstaande minderva- liden zelfstandig het strand op kun nen. Volgens de partijen is de rol stoel spoorloos. De jutters, de hand matig aan te duwen strandrolstoe- len, zijn er nog wel. dinsdag 9 april 2019 De schnitzel is altijd gebleven Emile Calon Westkapelle -Jan de Witte Op 11 april is er vanaf 16.00 uur een receptie in de Fontein. Dan nemen Jan en Hannie afscheid en kunnen belangstellenden de opnieuw verbouwde brasserie bekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39