'Zette college de raad onder druk bij project zonnepark?' Postume expositie werk Frans Buissink 6 Supermarkteigenaar vreest omzetverlies Supermarkteigenaar André van der Hoofd en de COOP proberen de komende twee weken een oplossing te vinden voor de toekomst van de Emté-supermarkt in Serooskerke. De supermarktketen vindt dat die Emté een COOP moet worden. De eigenaar wil echter verder gaan als een Plus omdat hij vindt dat dit de beste formule is voor Serooskerke en omgeving. „Anders raak ik klan ten kwijt." De twee partijen zijn het al maanden oneens. Ze troffen elkaar gisterochtend in de Middel burgse rechtbank omdat de keten meent dat Van der Hoofd contrac tueel aan hen is gebonden. Emté verkocht vorig jaar immers zijn su permarkten aan Jumbo en COOP. Van der Hoofd heeft een contract met Emté en moet dus gewoon een COOP worden, aldus raadsman Victor Kruit. Volgens hem valt er niet te praten met de ondernemer omdat hij vasthoudt aan zijn keuze voor Plus. Maar advocaat Alex Dolphijn stelde namens de Serooskerkse franchisenemer dat zo'n afgedwon gen overstap de ondernemer finan cieel heel erg raakt. ,,Je kan toch niet gedwongen worden mee te werken aan je financiële neergang?" Uit be- rekeningen blijkt namelijk dat zijn supermarkt dan een verliesgevend bedrijf wordt. Terwijl hij nu jaar lijks een redelijk winst maakt. Want per week zou hij in vergelij king tot nu, een omzetverlies van 25 mille lijden als hij verder gaat onder de vlag van COOP. Je kan toch niet gedwongen worden mee te werken aan je financiële neergang? Van der Hoofd benadrukte te genover de kantonrechter dat hij in zee wil met de Plussupermarkten. ,,En niet met een B- of C-merk." Kruit stelde op zijn beurt dat het contract tussen Emté en de onder nemer heel duidelijk is en geen ruimte laat voor Van der Hoofd om zelfstandig te beslissen met welke keten hij als supermarkteigenaar in zee gaat. Dat kan alleen als hij het contract zou afkopen voor ruim drie miljoen euro. Van der Hoofd vertelde dat hij er nooit op rekende dat Emté zou stoppen en dat hij vervolgens als franchisenemer gedwongen is met die 'zwakke' keten in zee te gaan. Hij zei dat zijn familie al 65 jaar in Serooskerke deze winkel heeft en dat zijn zoon en dochter de zaak willen voortzetten. ,,Ik wil ervoor zorgen dat ook zij een goed bedrijf kunnen overnemen." Hij vertelde ook dat door de lagere omzet het bedrijf minder waard wordt waar door zijn pensioenvoorziening in gevaar is. Nadat kantonrechter Kees Kool beide partijen had aangehoord, raadde hij aan alsnog te proberen er samen uit te komen. ,,Want nu ste ken jullie allebei heel veel energie en geld in het conflict." Wat hem betreft investeren ze vanaf nu in oplossingen. Na een schorsing van een half uur lieten beide partijen weten dat ze weer mogelijkheden zien om er toch nog samen uit te komen. Daar krijgen ze twee weken de tijd voor. Lukt dat niet, dan beslist de kanton rechter wie het gelijk aan zijn zijde heeft. Bovendien loopt Van der Hoofd dan het risico dat hij ge dwongen wordt zijn supermarkt te verkopen. Want de COOP heeft ook al een kort geding aangespan nen om de ondernemer uit zijn be drijf te zetten. Zolang er echter wordt onderhandeld, wordt dat kort geding niet doorgezet. Het bedrijf ZonXP wil in de polder langs de Bernhardweg bij Vlissin- gen-Oost een ruim opgezet zonne park bouwen. Dat wordt zo ruim dat schapen tussen de panelen kunnen grazen. Het college van B en W was daar erg enthousiast over en vroeg de raad uiterlijk op 1 april in te stemmen met het plan. Want op 3 april zou de deadline voor subsidie vervallen. De raad liet zich desondanks niet vermur wen en besloot goedkeuring uit te stellen; eerst moeten er regels ko men voor de aanleg van zonnepar- ken binnen de gemeentegrenzen, vond de raad. Caroline Diepeveen van de PvdA heeft daarna nog eens naar de sub sidieregels voor dit project geke ken en concludeert dat in het na jaar nog een mogelijkheid bestaat geld te krijgen. Zij heeft daar schriftelijke vragen over gesteld aan het college van B en W. De PvdA wil van het college weten of deze conclusie klopt. Een deel van de subsidie hangt samen met de kosten voor het pro duceren van duurzame energie. Het kan zijn dat dit deel van de subsidie in het najaar lager uitvalt, erkent de PvdA. Maar dat maakt voor de betaalbaarheid van het park niks uit, stelt de partij. Im mers, de kosten om zonne-energie te maken zijn dan ook lager, rede neert de PvdA. Als het college dat ook vindt, resteert voor de PvdA die ene vraag: is de raad dan onno dig onder druk gezet? IN DE REGIO Rondleiding door museum Sobere maaltijd Beurs in de Zuiderkerk MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 9 april 2019 WA Emté Serooskerke wil geen COOP zijn Emile Calon Serooskerke (W) -Alex Dolphijn, advocaat COLIJNSPLAAT In Galle- ryMaritime in Colijnsplaat is de komende weken een bij zondere expositie te zien. Zilte Stromen heet de ten toonstelling, met werk van de in januari overleden kunstschilder Frans Buis sink (75). Buissink deed in augustus mee aan het evenement 'En plein air Colijnsplaat', waarbij mensen diverse maritieme kunstenaars aan het werk konden zien langs de Oosterschelde. Buissink zegde toe te komen expo seren in Colijnsplaat, maar overleed op 28 januari plot seling. Zijn werk is tot en met 31 mei (de vrijdag na Hemel vaartsdag) dagelijks tussen 12.00 en 17.00 uur te zien in de galerie aan de Voor straat. Is de gemeenteraad van Middel burg onnodig onder druk gezet om snel in te stemmen met de aanleg van een zonnepark in de Quarlespolder bij Nieuw- en Sint Joosland? Dat gevoel leeft wel bij de PvdA, die na bestudering van subsidieregels concludeert dat ook in het najaar nog geld gekregen kan worden voor dat project. Maurits Sep Middelburg VEERE In Museum Veere is er op morgen en zaterdag 13 april een rondleiding langs de pronkstuk ken van het mu seum. De rondlei ding, onder leiding van Ton Thiebosch, vindt plaats in het kader van de Natio nale Museumweek (8-14 april) waarin musea hun 'verbor gen goud' extra onder de aandacht brengen. Tijdens de rondleiding is er aandacht voor de unieke stadhuis- beelden in de beel denzaal van de Schotse Huizen. De rondleiding be gint beide dagen om 14.00 uur en is gratis bij een en treekaartje voor het museum. Aanmel den kan op de dag zelf aan de balie VLISSINGEN In de veertigdagen tijd worden er in De Herberg regelmatig sobere maaltijden geserveerd, zo ook morgen. Met de maaltijd wil de orga nisatie aandacht schenken aan so berheid en solidari teit. De maaltijd be gint om 18.15 uur. Rond 19.00 uur wordt de maaltijd afgerond, zodat de deelnemers aanwe zig kunnen zijn bij de aansluitende vesper in de Sint Jacobskerk. Aan melden via w.al- serda @pkn-vlissin- gen.nl. MIDDELBURG In de Zuiderkerk (Schoutstraat 1) wordt donderdag van 9.00 tot 15.00 uur een tweede- handsbeurs gehou den. Op de beurs is een groot aanbod aan kleding en speelgoed te koop. DREISCHOR Acrogym, karate, paardrijden: werkelijk alles wat er op sportgebied te bedenken is, komt deze weken op Binnen de Veste voorbij. Zo bezochten leerlingen gisteren Manege Balans in Dreischor. Elk jaar storten leerlingen en docenten van de Zierikzeese daltonschool zich twee weken lang op een bepaald thema. Dit jaar is dat sport en spel. ,,Het is verbazingwekkend te zien hoeveel mensen en verenigin gen meedoen", zegt directeur Jeroen Nouwens. Leuk én zin vol, volgens hem. Beweging helpt om (beter) te kunnen leren. foto ernesta verburg Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor se nioren met o.a. biljarten, kaar ten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30 17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30 19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Padma, Verwerijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie vogelaar Arjen van Gilst; Desafinado, 10.30 12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen; Cinema Middelburg, 15.00 uur: Vertoning 'Dromme land'; SVRZ 't Gasthuis, vanaf 17.30 uur: Resto VanHarte en gezonde voeding quiz OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15-11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Tennis; 14.00 16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers SINT LAURENS Noordweg 372, 19.30 uur: Praisavond met zanger uit Jeruzalem VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troel- straweg 473, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00-20.00 uur: Expositie Adri Karman. IN BEWEGING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38