II met ontploffingsgevaar 23 reserve naar de man naar wie morgen tegen Juventus iedereen kijkt CHAMPIONS LEAGUE Programma ,,Tegen Juventus gaan we daar weer voor. Het is best hard gegaan, ja. Jij hebt het over die wedstrijd te- gen Rosenborg. Natuurlijk denk ik daar nog wel eens aan terug, maar ik heb altijd gezegd: ik weet waar voor ik hier ben. Dan moet je niet te snel opgeven.'' Zijn komst in Nederland noemde hij 'een shock'. ,,Als jongetje van Sao Paulo naar Nederland. Natuur lijk heb je dan zware momenten. Maar ik weet wat andere Brazilia nen er voor over hebben gehad om hier in Europa te slagen. Daar denk je aan en daar houd je je aan vast. Met de steun van mijn familie.'' Neres woonde eerst een maand in een hotel. Mét een Braziliaanse 'begeleider' die Engels spreekt. Een zet van zijn management om N eres niet aan zijn lot over te laten. De dribbelaar is inmiddels aan zijn tweede appartement op Amster- dam-IJburg toe. Alleen is hij nooit. Afwisselend komen zijn vader, moeder en broer hem opzoeken. Zijn ouders werkten altijd hard voor hun gezin. Papa was huisschil der, mama schoonmaakster. Wer ken hoeven ze niet meer. Dat heb ben ze genoeg gedaan, vindt Neres. Als jongetje van Sao Paulo naar Nederland. Natuurlijk heb je dan zware momenten Vorige week na Ajax - PSV, met Neres als man van de wedstrijd, di neerde hij in het Braziliaanse res taurant Samba Kitchen in Amster dam. Neres was er wel eens vaker geweest en nu nodigde de eigenaar hem uit. Gratis eten voor de uit blinker. Zo werkt dat met roem en faam. Neres zag de afgelopen winter een transfer naar China in rook op gaan. Hij had in één klap financieel gevuld kunnen zijn. Ajax wilde er niet aan. Zeker met terugwerkende kracht een zegen. Anders had hij morgen tegen Juventus niet de man geweest naar wie iedereen kijkt. ,,En dan was ik waarschijnlijk ook geen international geweest.'' winnelijkheid. Sterk in de duels, begaan met zijn vak, de uitstraling van een sloper. Iemand die je liever in je ploeg hebt dan dat je tegen 'm moet spelen. En daar houden ze wel van bij volksclub Utrecht. Letschert haalde de voorselectie van Oranje en werd voor miljoenen verkocht aan Sassuolo. Vanwege blessureleed speelt hij dit seizoen op huurbasis voor FC Utrecht, waar hij een overwegend prima indruk maakt. Zijn grote wens is om na dit seizoen opnieuw voor zijn kans te gaan in Italië. Bij Sassuolo ligt een optie om zijn contract te verlengen, al ziet directeur voetbalzaken Jordy Zuidam van FC Utrecht hem liever blijven. Tenminste, dat was vóór het afgelopen weekeinde. Zaterdag nam Letschert verbaal alles en iedereen de maat in de rust tegen ADO Den Haag. Vooral de confrontatie met assistent-trainer Zeljko Petrovic was dermate heftig dat aanvoerder Willem Janssen la ter zei dat het gebeurde van invloed was op FC Utrecht in de kansloze tweede helft in de Hofstad. Incident Op zich kijken ze bij FC Utrecht niet heel gek op van het incident. Letschert laat zich altijd horen als het niet loopt. Ging tegen Feyen- oord de week ervoor ook uit zijn dak in de rust, terwijl Utrecht voor stond. Op trainingen gebeurt het vaak dat Letschert schreeuwend en tierend over het veld gaat. Laatst nog trapte hij een krat bidons om ver en verliet hij briesend voortijdig het trainingsveld. De staf keek er naar en liet hem gaan. Letschert zei zondag in een state ment hulp te gaan zoeken. Maar al lang is duidelijk dat die opvliegend heid in het karakter van de excen trieke gifkikker zit opgesloten, vol gens ingewijden niet alleen op en rond het voetbalveld. Maar juist vanwege dat karakter - oprecht, uit gesproken zonder tact, een winnaar - zijn ze in Utrecht gek op Lets chert. Interessant is dan ook wat de club doet met Letschert, zeker nu Oussama Tannane voor het gehele seizoen disciplinair werd geschorst na herhaaldelijke misdragingen op de trainingen. dinsdag 9 april 2019 opzichten gegroeid KWARTFINALES r^\ op gelijke hoogte. Niet alléén in zijn hoofd. Tegen Bayern München en Real Madrid behoorde Neres tot de uitblinkende Ajacieden. Vandaag 21.00 uur Tottenham H. - Man. City 21.00 uur Liverpool - FC Porto Returns op 17 april. Morgen 21.00 uur Ajax - Juventus 21.00 uur Man. United - Barcelona Returns op 16 april. -David Neres (22) Timo Letschert houdt zich bepaald niet in bij een beslissing van scheidsrechter Pol van Boekel in de wedstrijd tegen PSV. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23