'Russische dolfijnen worden zo snel mogelijk vrijgelaten' ©088-7070600 All Inclusive Cruis! Middellandse ÜB 12 NIEUWS Onderzoek naar werk als vrijwilliger in weeshuis IN PRIJS VERLAAGD! 8- of 9-daagse cruisevakantie per 4* MS Sovereign ,,Het officiële besluit is genomen om alle dieren in hun natuurlijke omgeving te laten gaan. Russische wetenschappers bepalen wanneer en hoe dat gebeurt'', citeerde Rus sisch persbureau TASS gouverneur Kozjemjako. Eind maart luidde een inter nationaal gezelschap van zoölogen in een brief aan de Russische pre sident Poetin de noodklok over de gezondheid van de dieren. De dol fijnen zijn vorig jaar oktober ge vangen in de Zee van Ochotsk en naar de Srednaja-baai gebracht, waar ze vastzitten in 'kooien'. Ze zijn bestemd voor de illegale verkoop aan China. Daar moeten ze in onderwatershows en aquari ums optreden. Het zou gaan om negentig orka's en twaalf witte dolfijnen (beloega's). Volgens natuurbeschermers le- ven de zoogdieren onder erbarme lijke omstandigheden in te kleine ruimten. Niet alleen zijn ze er fysiek slecht aan toe, maar ook mentaal. De dolfijnen hebben een hoge intelligentie en beseffen dat hun situatie uitzichtloos is, weten experts. Drie dieren zijn er al ver dwenen, waarschijnlijk gestorven. Het Russische instituut voor wetenschappelijk onderzoek van visserij en oceanografie (VNIRO) schat de kosten van het transport terug naar de Zee van Ochotsk, waar de dolfijnen werden gevan gen, op 2 tot 3 miljoen roebel (ruim 27.000 euro) per dier. President Poetin gaf in februari al opdracht aan het Russische mi nisterie van Milieu om een besluit te nemen over de orka's en beloe- ga's. De Russische regering ver klaarde dat de dieren vrijgelaten moesten worden, maar ondernam nog geen concrete stappen. Vol gens het ministerie is de toestand van de meerderheid van de dolfij nen inmiddels 'bevredigend'. Dmitry Lisitsyn van Wereldna- tuurfonds (WFF) Rusland beves tigt telefonisch vanaf het Russi sche eiland Sachalin (gelegen in de Zee van Ochotsk) dat de dieren er inderdaad beter aan toe zijn. Het WFF is sceptischer over de snelle vrijlating van de dieren. ,,Niemand heeft nog een formeel besluit ge nomen'', weerspreekt Lisitsyn de woorden van gouverneur Kozjem- jako. ,,Vooralsnog blijft het slechts bij woorden.'' DEN HAAG Het kabinet gaat onderzoek doen naar 'wees- huistoerisme'. Dat zei minis ter Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssa menwerking) in de Tweede Kamer. Jaarlijks reizen vele Neder landse jongeren naar derde wereldlanden om vrijwilli gerswerk te doen in weeshui zen. Op veel plaatsen is er echter een ware industrie ontstaan, waarbij kinderen onder valse voorwendselen bij hun ouders worden weg gehaald en in een weeshuis belanden. Vrijwilligers hou den deze industrie onbedoeld in stand. De Kamer besprak gisteren een voorstel van VVD'er Wybren van Haga om een einde te maken aan dit 'wees- huistoerisme'. Hij vindt dat er harder tegen moet worden opgetreden. Hij wil bijvoor beeld dat er geen belasting geld meer gaat naar organi saties die erbij betrokken zijn. Hoeveel jongeren elk jaar precies helpen in weeshuizen is niet bekend. I Vliegreis vanaf Rotterdam of Amsterdam Fooien t.w.v. 77,- p.p. inbegrepen 0.a. Napels, Rome Monaco 1 hotelnacht Barcelona bij 9-daagse reis Vertrek april t/m november PT|r' w Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! TOP DEAL! J normaal 999 nu v.a. Exclusief bij Stip Reizen! dinsdag 9 april 2019 GO De orka's en witte dolfijnen die illegaal gevangen zitten bij drie bedrijven aan de Russische Zee van Ochotsk, worden vrijgela ten. Dat heeft Oleg Kozjemjako, gouverneur van de desbetref fende regio, in ieder geval ge zegd. Joost Bosman Moskou A In dit soort 'kooien' zitten zo'n honderd dolfijnen en orka's gevangen. FOTO AFP Kijk op de site bij /video W Walvissen in erbarmelijke omstandigheden stipreizen.nl zie stipreizen.nl/crprtb Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12