3 dagen Giethoorn EUWS 11 79.- 69.- dinsdag 9 april 2019 incl. diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg 4 dagen Wetzlar (DE) 3 dagen Twente HP over SAIMR. ,,Toen daarover werd doorgevraagd, zweeg die man en daarna kwam het niet meer ter sprake. Iedereen had er belang bij om dit verhaal in een donkere kast te la ten en te vergeten. Waarom? Omdat de Waarheids- en Verzoeningscom missie aanvoelde dat deze kast moest dichtblijven. Als zwarte Zuid-Afrika nen zouden horen wat daar allemaal werd bekokstoofd door organisaties als SAIMR, zou het hele idee van ver zoening instorten. Destijds heeft die verzoening misschien gewerkt, maar nu zijn er veel jongere Zuid-Afrika nen die zich afvragen hoe het kan dat degenen die moorden en martelden nu vrij mogen rondlopen." Aidsgenocide Brüggers theorieën werden ont kracht door The New York Times dat oordeelde dat het destijds technisch niet mogelijk zou zijn geweest een zo grootschalige aidsgenocide te organi seren door injecties. „Natuurlijk is The New York Times een heel scepti sche krant. Maar ik had liever gehad dat ze er echt in waren gedoken in plaats van dit snel als complottheorie af te wijzen. Er zijn ook mensen die ons hebben verteld dat het wel mo gelijk was met de kennis van die tijd. En als je zoiets plant, heb je een grote organisatie nodig met veel geld. Onze geheime operatie van SAIMR betrof het infecteren van zwarte Afrika nen met aids. Dat werd gedaan middels injecties door nepartsen bij nietsvermoedende patiënten in Zuid-Afrika, Congo en Mozambique. Na door bijna alle ex-mede werkers van SAIMR te zijn afge wezen, vindt Brügger eindelijk de man die wel wil praten over deze nazipraktijken. En dan wordt het eng. Want SAIMR zou banden hebben gehad met de geheime diensten van Zuid- Afrika en Groot-Brittannië. Brügger erkent dat hij vooral verontrustende aanwijzingen en toevalligheden heeft gesignaleerd, maar nog geen harde bewijzen. Veel reacties verwacht hij dan ook pas over twee maanden als zijn do cumentaire ook in Zuid-Afrika gaat draaien. ,,Ik denk dat we de slecht heid van het apartheidsregime nog steeds niet volledig snappen", zegt de Deen. ,,En hoe wanhopig die lui wa ren toen ze voelden dat het erop zat. Wanhopige tijden dus voor een min derheidsregime dat wanhopige maatregelen overweegt om de meer heid van de macht te houden. Ik denk dat SAIMR zocht naar manier om het onvermijdelijke te voorkomen." Oké, relativeert hij zichzelf, je moet tegenwoordig voorzichtig zijn met termen als Deep State en complotten want autoritaire regeringsleiders be dienen zich er graag van. Maar in Zuid-Afrika werden echt de meest idiote overlevingsplannen gesmeed, is de overtuiging van Brügger. Eén keer tijdens de verhoren over de moord op communistenleider Chris Hani vertelde een getuige iets belangrijkste getuige vertelt ons dat SAIMR zwom in het geld. Ik heb ten minste twee mensen gevonden die betrokken waren bij een sinister vac cinatieprogramma van die club. Dat verdient verder onderzoek." PC Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting Het wrak van het toestel waarin Dag Hammarskjöld omkwam. fotosap Vanuit dit, in Heerenveen gelegen hotel, bezoek je eenvoudig het mooie Giethoorn! 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hajé Hotel Heerenveen 1 keer een diner (hoofdgerecht) 1 keer een rondvaart van 1 uur door Giethoorn Gratis wifi en parkeren. Betaal pas bij aankomst! 3* arcona UVING ERNST LEITZ (8,7) 3* Hotel Wyllandrie, Ootmarsum (7,8) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. entree Leica Welt Gratis gebruik van wifi 2 nachten incl. ontbijtbuf 2x diner (hoofdgerecht) Gratis parkeren en wifi et Deense j ournalist j aagt op afgrijselijk complot in Zuid-Afrika 'Cold case Hammerskjöld' draait in diverse bioscopen en filmhuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11