NYNKEDEJONG Sultan Brunei moet zijn onderscheiding inleveren, vindt D66 kpn 08:08 Let op! Geld lenen kost geld 6 EXCLUSIEF BIJ KPN a Huawei P30 Pro Sonos One t.w.v€229,- 15 GB 150 bel/sms <r Column ,,Twee mannen die van elkaar houden kunnen straks worden gestenigd'', zegt Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma. ,,We willen toch niet dat iemand die zulke barbaarse wetten invoert, rondloopt met een ereteken van ons Koninklijk Huis op zijn borst?'' De sultan kreeg zes jaar geleden tijdens een staatsbezoek het Rid der Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Nederland en het olierijke Brunei onder houden al lang innige banden. Bolkiah, door olie-inkomsten een van de rijkste mensen ter wereld, is al op de vingers getikt door de Verenigde Naties, maar trekt zich daar niets van aan. Volgens Sjoerdsma moet minis ter Stef Blok van Buitenlandse Zaken nu de ambassadeur van Brunei om uitleg vragen over de ingevoerde wetgeving. Daarnaast moet de onderscheiding worden ingetrokken. Dat is nog niet zo eenvoudig. Formeel kan dat alleen wanneer iemand is veroordeeld voor een misdaad. Sjoerdsma wil dat het kabinet onderzoekt wat er mogelijk is. ,,En mocht het niet kunnen, dan moeten we de regels aanscherpen. Dat in het vervolg een onderscheiding ook kan wor den ingevorderd wanneer iemand het internationale recht schendt.'' Vorige week deed het Duitse parlement een soortgelijk ver- i In Duitsland kreeg het parlement het niet voor elkaar zoek. Eind jaren 90 kreeg de sul tan het Duitse Grootkruis van Verdienste. Volgens bondspresi dent Steinmeier kunnen bij staatsbezoeken verleende onder scheidingen echter niet worden ingetrokken. Inmiddels hebben onder ande ren acteur George Clooney en zanger Elton John al opgeroepen om hotels te boycotten die eigen dom zijn van de Bruneise over heid, zoals het Plaza Athénée in Parijs. KPN winkel I kpn.com I 0800-0115 Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet/JKP 696,- 24,- 672,- 28,- 24 mnd 0% Mijn opwinding is aangeleerde opwinding, die zit niet in mijn dna stond niet naast een frietkot. Een dag per jaar doe ik alsof de Ronde van Vlaanderen ook mijn koers is. Maar het is allemaal nurture. Ik heb een kleine heimwee naar iets wat ik nooit ben geweest. Net zoals ik de rest van mijn leven carnaval zou kunnen vieren, maar dan wellicht nooit helemaal de magie van carnaval zal ervaren zoals echte Venlonaren en echte Maas trichtenaren dat voelen. Ik ben een klein beetje jaloers op mensen die dat als vanzelfsprekend wél hebben meegekregen. en je bij de Haaghoek tussen de mannen staat met Molteni- klakskes op, dan weet je: mijn liefde is groot, maar geen nature. Was ik maar een Vlaming. Voelde ik maar precies hetzelfde als die oude mannetjes langs de kant. Dat gaat nooit lukken. Ik ga voor het beste alternatief: surrogaat Vlaming voor één dag. Ronde. Als-ie wordt gefietst, ben ik er. Ik fietste zelf de toertocht. Ik ken de kasseien van de Koppenberg, ik ken het gevoel van huilende benen wanneer je de Paterberg op fietst. Ik ken het vervreemdende gevoel van uren lang draaien en keren zodat je tel kens vergeet waar je bent en waar Oudenaarde ook alweer ligt. Ik kan als toeschouwer urenlang op de Kwaremont staan om een paar seconden lang de renners aan te moedigen. opgewarmd in een standje, bemand door twee buur vrouwen, langs de kant van de weg. Mijn dochter noemde haar pop zelfs Renaat, zonder dat wij die sug gestie gaven. Maar ik ben geen Vlaming. Mijn opwinding is aangeleerde opwinding, die zit niet in mijn dna. Mijn wieg Gisterochtend stond ik op de Grote Markt van Ant werpen te kijken naar het begin van de Ronde van Vlaan deren, maar vooral te kijken naar de toeschouwers, die met hon derdduizend naar 't Stad waren gekomen. Allemaal wielerfans, die al weken naar deze dag uitkeken zoals Friezen kunnen verlangen naar een Elfstedentocht. De voor beschouwingen, de voorpret. De nationale opwinding bereikte bijna het kook punt. Ik zag al die Vlamingen, en dacht: ik wou dat ik jou was. maandag 8 april 2019 GO ^0 @Nynke Surroaaa aming D66 wil dat het kabinet de onderscheiding intrekt die koningin Beatrix in 2013 aan de sultan van Brunei gaf. Deze Hassanal Bolkiah voerde onlangs sharia-wetgeving in, waardoor homoseksuelen de doodstraf kunnen krijgen. Hans van Soest Den Haag GRATIS Recognising face— Tues, Mar 26 54,- c <u "O l_ <u (0 5 o O <D "O i— O E O u c Q. Q. O Wanneer je naar de Ronde gaat, Ik ben een oprechte liefhebber van De Ik eet broodjes hamburger,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6