Gewonden speedbootongeluk op de Schelde 'snel naar Nederland' 5 *4 Weinig water in Italiaanse meren Hoe langer ze in deze giftige buurt blijven, hoe moeilijker het is ze gezond te maken buitenlandse Syriëgangers zitten in een afgeschermd deel van het kamp waar niemand bij mag. Waarom dat zo is? Ik zou het niet weten." ,,De wereld keert zich tegen IS en dat is terecht. Ouders die hun kin deren in deze situatie hebben ge bracht, hebben heel wat op hun geweten. Kinderen hebben hier part noch deel aan. Hoe langer wij ze in deze giftige omgeving laten, hoe moeilijker het wordt om ze gezond te maken. Deze kinderen moeten zo snel mogelijk deradica- liseren en een normaal bestaan leiden. Gebeurt dat niet, dan cre- eer je een groot probleem voor de toekomst." „Buiten het kamp sprak ik Barfi, een vrouw met twee kinderen. Ze is een jezidi, een bevolkingsgroep die gruwelijk heeft geleden onder IS. Barfi is acht keer als slaaf ver kocht. Ze kwam in een huis van een Russische IS-strijder. Als zj kinderen huilden, werden ze ge troost. Als haar kinderen huilden, werden ze geslagen. Ze hebben niet anders gezien dan hoe hun moeder werd geschopt, geslagen en verkracht. Zulk gedrag verto nen ze nu ook richting hun moe der. Ze gillen en bijten. Hoe moe ten deze kinderen ooit weer nor maal worden? Er zit geen voor- en achterkant aan dit verhaal, de el lende is zó groot." ANTWERPEN Eén van de vier Ne derlanders die nog in het zieken huis liggen na een speedbootonge luk afgelopen vrijdag op de Schelde in Antwerpen, is overgebracht naar een Nederlands ziekenhuis. De an dere drie volgen de komende da gen, verwacht het ministerie van Buitenlandse Zaken. Zaterdag meldde Buitenlandse Zaken dat nog vier Nederlanders in het ziekenhuis lagen, van wie twee met ernstig letsel. De gewonden verkeren niet in levensgevaar. De slachtoffers hadden vrijdag een teambuildingactiviteit op het programma staan met een bootuit stapje op de Schelde. Dat uitje pakte ongelukkig uit: twee kleine speed boten met in totaal zeventien Ne derlanders en twee Belgische schippers aan boord botsten iets na zes uur frontaal op elkaar op de Antwerpse rivier. Alle opvarenden liepen lichte tot zware verwondingen op. Op ama teurbeelden is goed te zien dat de boten eerst een keer vlak langs el kaar varen en daarna met flinke snelheid op elkaar botsen, waarbij mensen overboord vallen. Veel passagiers belandden in het water. De hulpdiensten in Antwer pen rukten massaal uit. De Belgi sche politie doet nog onderzoek naar het voorval. De aanhoudende droogte baart de boeren en onderne mers in Noord-Italië grote zorgen. De alarmerend lage waterstand in de Po en de schaarse neerslag leiden tot droge akkers en lege meren. Met name de bij Nederlandse toeristen populaire gebieden zijn getroffen. Per jaar gaan er honderdduizenden Nederlan ders op vakantie naar Italië, het overgrote deel naar de meren in het noorden van het land. Na de Duitsers zijn de Nederlanders de grootste groep toeristen aan het Gar- dameer, van de 8 miljoen jaar- lijkse bezoekers aan het groot ste meer van Italië komt een vijfde uit Nederland. Maar door de grote droogte die deze winter Noord-Italië treft, staat het water in het Italiaanse merengebied alar merend laag. Het Gardameer lijkt voorlopig gespaard, maar de situatie in het Lago Maggi- ore en het Comomeer is dra matisch. Het water in het Lago Maggiore staat 16 centi meter boven het peil dat nor maal aan het eind van de zo mer wordt bereikt, volgens experts 'ontbreekt' er 300.000 kubieke meter in het meer. Ze werken in het geheim. Vaak mogen ze thuis niet eens praten over hun stress Venezuela eist stroom, water en vertrek Maduro Tienduizenden Venezolanen zijn zaterdag na weken van stroomuitval en watertekor ten de straat opgegaan om op positieleider Juan Guaidó een hart onder de riem steken en het vertrek te eisen van presi dent Nicolas Maduro. Zij be schuldigen de socialistisch leider ervan het olierijke land steeds verder de vernieling in te helpen. De humanitaire cri sis neemt met de dag toe. In de meeste steden bleef het rustig. Snorfietsers tegen regels Kuipers start museumweek 'Nederzetting niet verlaten' maandag 8 april 2019 GO - normaal worden?' -Tineke Ceelen Veel Nederlanders zullen niet overlopen van medelijden omdat het hier om IS-strijders gaat. Hoe kijkt u daar tegenaan? TURKIJE Aleppo S Y R E Baghuz Homs Damascus Syriscn-Koerdisch opvangkamp Al Hol 73.041 bewoners 92% vrouw/kind Een derde van de vrouwen is zwanger. Een derde is net bevallen. Voor 19.000 is geen familie tent. Ze slapen buiten of in een grote tent A U reist het hele jaar door naar vluchtelingenkampen. Wat raakte u zo erg in Syrië? Een van de gecrashte boten bij Antwerpen. foto belga DROOGTE De Engelse prins William liep drie weken mee met de Britse inlichtingen- en veiligheids diensten PROTESTEN DAPPER Niet spetteren? Wél spetteren! Deze jongens op het strand van Bloemendaal genieten van de eerste warme dag, waarbij de zon zich van zijn prettige kant laat zien. De buitentempe ratuur is prima. En die van het water? Brrr. foto anp 42.000 Een petitie tegen het verplaatsen van snorfietsers van fietspad naar rijbaan heeft bin nen een maand ruim 42.000 hand tekeningen gekre gen. De opstellers zijn bang voor on gelukken op de rijbaan. Snorfiet sers in Amsterdam moeten vanaf vandaag ook een helm op. 130 art sen hebben voor de helmplicht ge pleit. ASTRONAUT Met de onthulling van een enorm beeld van André Kuipers' astronau- tenpak, vandaag in de openlucht bij Sassenheim, be gint de Nationale Museumweek. De ruimtevaarder is er zelf ook. ISRAËL Slechts enkele dagen voor de parlementsverkie zingen in Israël heeft premier Ben jamin Netanyahu de annexatie van joodse nederzet tingen op de Wes telijke Jordaanoe- ver beloofd. ,,Ik zal geen enkele ne derzetting verla ten.'' Netanyahu hoopt met zijn be lofte kiezers over de streep te halen. In de peilingen ligt zijn partij achter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5