Arnemuiden heeft de smaak te pakken t nog terug na late openingstreffer van UNA Teleurstellende zaterdag De Meeuwen en Kloetinge 1-1 11 het zaterdagelftal. Ik heb in de rust mijn spelers proficiat gewenst. Het was 0-1, maar ik vond ons tactisch beter spelen. We hebben maar één kans weggegeven, het was meteen bingo. Maar in de omschakeling vond ik ons gevaarlijker. In de tweede helft zijn we niet meer ge vaarlijk geweest, maar 0-3 vind ik geflatteerd. Ze maakten het af op het moment dat wij achterin met drie man gingen spelen. Doe je dat niet, dan krijg je in de bestuurska mer of kantine te horen waarom je niet meer naar voren ging spelen. Je weet dat je een beetje geluk moet hebben als je de sluizen wagenwijd open zet.'' Communicatie De 0-3-zege van Philippine mas keerde het slechte spel, dat de for matie van John Karelse - die on langs de opgestapte Tom Nieuwe- link opvolgde - had laten zien. ,,Het was loom, het was traag, het was niet om aan te gluren'', vond de trainer. Hij is iets harder in zijn communicatie'', zei aanvoerder Yannick Vanhijfte. ,,Hij is iets stren- Dit was echt ondermaats. Zó veel spelers, dat kunnen wij niet opvangen ger, staat er meer boven. Ik denk dat deze groep dat nodig had. We heb ben afgelopen zomer vijf dertigers ingeleverd. Daar zijn alleen maar jonge gasten voor teruggekomen. De ene week is het goed, de andere week is het minder. We trainen hard, iedereen wil graag. Dat ont brak er wel eens aan. Het waren wel eens eilandjes. Het weekend in Bar celona (tijdens de winterstop, red.) heeft daar goed aan gedaan.'' HVV'24 gunde Philippine veel balbezit en loerde op de counter. Beide ploegen kregen voor de rust een paar kansen. Mitchell de Nooi- jer zorgde met een geplaatst schot voor 0-1. In de tweede helft raakte Philippine de binnenkant van de paal (De Meijer) en lat (Haitam Ka- diri). De beste kans voor HVV'24 kwam uit een spelhervatting. Uit een verre inworp van Marnicq de Regt redde doelman Sjef van der Kinderen op een schot van Lamine Tew. Marik Waterman en Kadiri bepaalden in de laatste zes minuten de eindstand op 0-3. Klaas Verspoor Arnemuiden Corré had de laatste weken wel de tijd om na te denken. Na afloop van het duel met Bruse Boys liep hij door commentaar op de lei ding van de arbiter tegen een schorsing van twee duels op. Zijn vervanger pakte in de daaropvol gende twee duels zes punten. ,,Mijn vervanger Kees Davidse heeft het hartstikke goed gedaan. Met 4-0 winnen bij Oostkapelle en met 5-0 winnen van Axel. Dan doe je het als invallende trainer goed'', aldus Corré. Voor FC Axel - dat op plek elf staat, net boven de streep - komen er cruciale weken aan. Tholense Boys en Krabben- dijke hijgen de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de nek, maar aan de an dere kant is het gat naar Arnemui den 'maar' vijf punten. Dat een si tuatie snel kan veranderen, weet Corré maar al te goed. Arnemuiden kende onlangs na melijk ook een slechte fase. Corré: ,,De groep is bij elkaar gebleven en we zijn volle bak blijven trainen. Het gaat een keer omdraaien, heb ben we geroepen. De gifbeker was leeg en we winnen nu drie keer op rij waardoor we weer naar boven kunnen kijken. En wie weet waar dit toe leidt. Misschien wel rich ting een scenario als dat van Ter- neuzense Boys vorig seizoen.'' Die ploeg bereikte met een sterke reeks na de winterstop de nacompetitie voor promotie. ZOUTELANDE De twee Zeeuwse zaterdag-eersteklas sers hadden een teleurstel lende zaterdag. Kloetinge ver loor op eigen veld van West- landia (0-1) en zag de titel uit het zicht verdwijnen, terwijl De Meeuwen in de slotfase on deruit ging tegen directe concurrent RWH. Kloetinge begon nog aardig aan de wed strijd, had controle, maar tot grote kansen kwam het nauwelijks. Can Özgan was in het eerste bedrijf dichtbij een treffer, maar zijn inzet leverde geen doelpunt op. De bezoekers stelden daar ook weinig tegen over, maar een kwartier voor tijd keek de ploeg van Lourens toch tegen een achterstand aan (0-1). Een slotoffensief leverde niks op en dus moet Kloetinge voorlopig even een pas op de plaats maken. ,,Als de titel een keer kon, was het dit jaar'', al dus Lourens (foto). ,,Nu is het herstellen, hopen dat die an deren nog struikelen, maar vooral realistisch naar onszelfkijken." De Meeuwen had een zege nodig om van f de laatste plaats af te r Lt' komen en leek ook op weg naar die overwin ning. Delano Langezaal (1-0) en Alfaro Pentury zetten de thuisploeg na rust twee keer op voorsprong, maar in de slotfase ging het alsnog mis. RVVH scoorde twee keer (2-3) en drukte De Meeuwen steviger op de laatste plaats. helft en een vrije schotkans (over) in het tweede bedrijf. Jarreau Manuhuwa en Roycel James vormden het hart van de de fensie. Klaas van Hecke schoof door naar het middenveld. Sherief Tawfik startte als reserve. ,,Ik wil geloofwaardig blijven'', verklaarde trainer Rogier Veenstra. ,,Eén keer trainen na een blessure vind ik te weinig. Bovendien stond het cen trum vorige week goed.'' James werd kort voor tijd gewisseld, van wege hamstringklachten. ,,Ik hoop dat het niet ernstig is. Het is nu nogal stijf.'' De linkspoot zag dat UNA veel de bal had. ,,Zij waren dreigend met voorzetten, maar wij kregen meer échte kansen.'' Franse was in de zesde minuut voor het eerst gevaarlijk. Zijn schot werd geblokt. Drie minuten later gingen Steve Schalkwijk en zijn di recte tegenstander onderuit in het strafschopgebied. ,,Een honderd procent penalty'', oordeelde de spits. ,,Ik zette mijn schouder erin. Daardoor viel hij. In zijn val pakte Ik kan geen vent van negentig kilo dragen rond mijn nek hij me vast. Ik kan geen vent van negentig kilo dragen rond mijn nek.'' In het tweede bedrijf zag Tim de Winter een inzet van dichtbij ge keerd worden door de doelman. Ook Franse en Schalkwijk faalden vervolgens in de afwerking. ,,We speelden één van onze betere wed strijden'', constateerde Franse. ,,Op de momenten dat we de bal ver overden, gingen we goed met de ruimte om.'' Even niet scherp Het eerste serieuze schot van UNA tussen de palen was raak. Goes werd verrast door een hoge bal in de diepte. Mart van Gevel ver schalkte doelman Brian Meulmees- ter een kwartier voor tijd in de korte hoek. ,,We waren even niet scherp'', oordeelde Franse. ,,Daar- door hadden we zelfs kunnen ver liezen.'' Dat gebeurde niet. In de tachtigste minuut werd de aanval ler over het hoofd gezien door de achterhoede van de thuisploeg. In- valler Ray Kroon zag Franse vrij staan in het zestienmetergebied. De buitenspeler dreigde, kapte de bal naar zijn rechterbeen en knalde droog raak in de korte hoek. De treffer voelde als een bevrij ding. „Eindelijk boeken we een keer een resultaat na een late achter stand'', jubelde Franse. ,,We had den kunnen winnen. Maar als je zo laat een doelpunt tegen krijgt, mag je blij zijn met een gelijkspel.'' Door de remise blijft Goes koplo per in de derde periode. Koploper Jong FC Volendam volgt op een punt Ook de tegenstander van vol gend weekend - middenmoter HSC'21 - heeft een punt minder dan de Goesenaren. ,,We spelen nu echt ergens voor'', stelde James. ,,Als we mee willen blijven doen, moeten we volgende week winnen.'' fo' maandag 8 april 2019 VL ehavend HVV'24 -Sinan Coban, die door een blessure toe moest kijken In de tweede klasse E won Ar nemuiden zaterdag op eigen veld met 5-0 van FC Axel. Waar voor Arnemuiden de derde zege op rij als geroepen kwam, is FC Axel nog niet gevrijwaard van degradatiezorgen. Zorgen van dien aard zijn voor Arne- muiden-trainer Nick Corré (foto) een eind verdwenen. -Steve Schalkwijk UNA-Goes 1 O ^101 lï''* 7 4. Van de Gevel 1-0 1-1 80. Franse Opstellingen Derix Meulmeester Sebregts Klap Van Dijk Manuhuwa Anpong James Scheerlinck 85. Nguyen Van Boekel Dekker Boulghalgh 69. Tawfik Tielemans Hollemans Boogers Van Hecke Van de Gevel De Winter Schijvenaars Franse 67. Jagt Schalkwijk Scheidsrechter: T. Voncken (Hulsberg) Toeschouwers: 450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57