BRZB Vier keer volle bak bij grote voorstelling van Balletstudio Free in De Mythe in Goes BEVELANDEN EN THOLEN 19 FESTIVAL 13 JULI Funfest Outdoor wordt Puur Natuur. Maar veel meer dan de naam willen de nieuwe organisatoren niet veranderen aan het jaarlijkse feestje in de Kunstwei. 'De ingrediënten waren al perfect.' Zaterdag 13 april 2019 10.00 -17.00 uur Tammy Groosman, Janick van Megroot en Wouter Priester lopen door de Kunstwei bij Wolphaartsdijk. Er valt nog heel wat te bespreken. 'Hoeveel foodtrucks kunnen hier staan?', vraagt Janick zich af. Tammy werpt vluchtig een blik in de hoek van het terrein waar straks kan worden gesmuld. ,,Toch zeker acht'', zegt ze. Als mede-or ganisator van Festival De Veste in Goes, waar ook veel foodtrucks staan, kan ze het weten. ,,Zo heb ben we allemaal onze eigen speci aliteit'', grapt Janick. Dan voegt ook Barre Verkerke zich bij het drietal. Hij wordt har telijk begroet. De grote man achter Funfest deed het publiek tijdens de vierde outdoor-editie van vorig jaar perplex staan door aan te kon digen dat het zijn laatste was ge weest. ,,Het gevoel zei dat het ge noeg was'', legt hij uit. ,,Zie het als een kunstwerk. Ook een schilderij is een keer klaar. Wij hebben er al les uitgehaald wat erin zat. Het was tijd om het stokje door te ge ven.'' Dat deed Barre letterlijk, door een stokje het publiek in te gooien. ,,En ik ving dat dus'', vertelt Wou ter, die bekend is als dj. ,,Toen ben ik maar eens gaan kijken of ik het met wat andere mensen kon op pakken.'' Samen met Janick (dj en oprichter van FIJN events) en Tammy (van het Goese Pop Up- team) is Wouter nu al een paar maanden druk in de weer om de veelal trouwe fans van het festival in juli weer een mooie dag te be zorgen. Het festival gaat voortaan door het leven als Puur Natuur, een naam die tweeledig is. Enerzijds staat het voor de verduurzaming die de organisatoren voorstaan. ,,Maar het zegt ook dat iedereen hier zichzelf kan zijn'', legt Janick Het moet een festival blijven waar jong en oud zich thuisvoelt uit. ,,Die unieke sfeer willen we graag behouden. Het moet een fes tival blijven waar mensen bij wijze van spreken op hun blote voeten rondlopen en waar jong en oud zich thuisvoelt.'' Funfest blijft trouwens bestaan als stichting, zo benadrukt Barre, die samen met Simone Rentmees ter en Chantal Peereboom de drij vende kracht is achter het 'merk'. ,,We zijn alleen gestopt met de outdoor-versie. Maar we gaan zeker andere leuke dingen doen.'' De bedenker van het festi val is op de achtergrond nog be trokken bij Puur Natuur. Hij geeft advies aan de nieuwe organisato ren en maakt nog wat kunstwer ken voor op het terrein. Die vor men altijd een belangrijk onder deel van het festival. ,,Maar zo gek als vroeger is het niet meer, hoor'', zegt Barre. ,,Het was soms net car naval, we waren het hele jaar met die kunstwerken bezig.'' De nieuwe organisatoren willen in de toekomst wat vaker kunst gaan hergebruiken. Het festival heeft als vanouds weer een hoofdpodium, een dj- area, een relax-veld en allerlei kin deractiviteiten. Mensen die tij dens het festival een act willen op voeren, hun kunst willen laten zien of workshops willen geven, zijn van harte welkom. Het organi serende drietal ziet met vertrou wen uit naar 13 juli. puurnatuurfestival.nl. De balletstudio pakt één keer in de twee jaar groot uit. ,,Dit is als het ware ons visitekaartje'', zegt Vera Sorber. ,,Voor de leerlin gen is het leuk om een keer in aanraking te komen met alle fa cetten van een grote theater productie. Het kan de jongere leerlingen bovendien erg moti veren als ze zien hoe de wat ou dere dansers mooie bewegin gen maken. 'Dat wil ik ook', zie je ze soms denken.'' In het verleden sloten de grote voorstellingen dikwijls aan op het Goese themajaar. ,,Maar nu moesten we echt op zoek naar een onderwerp'', zegt Sorber. ,,Ik zag dat mijn eigen kinderen helemaal gek zijn op escape rooms. Daar kunnen we wel iets mee, dacht ik.'' Het pu bliek wordt straks getrakteerd op een licht-interactieve voor stelling. De bezoekers spelen een rol in het vinden van de op- lossing om uit de escape room te ontsnappen. Gisteren oefenden alle groe pen alvast een kwartiertje op het podium van De Mythe, om alvast te kunnen wennen. Later in de week vindt de generale re petitie plaats. De vier voorstel lingen van vrijdag, zaterdag en zondag zijn uitverkocht. Wie de boot heeft gemist, maar er toch bij wil zijn, moet de ko mende dagen alert zijn. ,,Er ko men wel eens kaarten terug'', vertelt Sorber. ,,Die worden dan weer aangeboden via de web site van het theater.'' balletstudiofree.nl. maandag 8 april 2019 BE 'Puur Natuur behoudt unieke sfeer' Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Janick van Megroot, mede-organisator Puur Natuur BIJZONDERE ROUTE ZUID-BEVELAND 25 verrassende deelnemers op diverse adressen I nte rieu r- Broca nte-Vi ntage- Curiosa-Nieuw-Retro eet-en drinkgelegenheden- bloemen en planten Informatie deelnemers via fam.kosten@hotmail.com Facebook/bijzondereroutezuid- beveland lnstagram/bijzondere_ route zuid beveland Escape Room, zo heet de nieuwe grote dansvoorstel ling van Balletstudio Free in Goes. Komend weekend is het vier keer volle bak in theater De Mythe. Rob Paardekam Goes Gisteren werd in De Mythe ge oefend om te wennen aan het podium. FOTO MARCELLE DAVIDSE Janick van Megroot, Tammy Groosman, Barre Verkerke en Wouter Priester (vlnr), laatstgenoemde met het stokje dat Verkerke tijdens de laatste editie van Funfest in het publiek gooide met de vraag wie het stokje van hem over wilde nemen. Wouter dus. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52