bolclerman.nl Voor fantastische reizen! bolderman, nl ff 4 AL HOL IS-VLUCHTELINGENKAMP fe *1 Afgelopen week overleed in Syrië de dochter (3) van IS-sympathisant Angela B. uit Soesterberg. Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling bezocht het kamp Al Hol, waar B. verblijft. Ceelen was aangeslagen door de treurnis. V 1 ff mff Het kamp Al Hol wordt bevolkt door ruim 73.000 IS-vluchtelingen. Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling (r) neemt het op voor de kinderen. fotos afp, tineke ceelen en eddy wessel en meisje van een jaar of vijf in een roze truitje komt hun auto tege- moetlopen. Ze is net aangekomen in het Syrische kamp Al Hol. Tineke Ceelen maakt vlug een foto met haar telefoon. Als ze inzoomt, schrikt ze van de blik in haar ogen: bang, leeg, ont redderd. Die nacht kan Ceelen, in middels gewend aan de meest schrijnende situaties in vluchte lingenkampen, nauwelijks slapen. De blik van het meisje laat haar niet los. Na de val van het laatste IS-bol- werk Baghuz zijn tienduizenden mensen naar Al Hol getrokken. Het kamp, dat wordt bewaakt door Koerdische militairen, was inge richt op 40.000 mensen. Nu zitten er 73.041, onder wie Syriëganger Angela B. De Nederlandse kwam aan met haar zwaargewonde dochtertje Soumeya dat in haar hoofd was geraakt door een bom scherf. Na lang smeken kreeg ze Soumeya in een ziekenhuis, maar doktoren konden niets voor haar doen. De scherf zat te diep. Tineke Ceelen, directeur van Stichting Vluchteling, bezocht Al Hol vorige maand. Ze zag over volle tenten, zwangere vrouwen, ondervoede baby's en kinderen die een armpje of beentje missen, of een combinatie van beide. ,,De kinderen in het kamp zijn zwaar getraumatiseerd, verwilderd en bang. Ze hangen maar rond in een kamp vol modder en troep." ,,De omstandigheden in Al Hol De sfeer was grimmig. In het kamp gelden de normen van het kalifaat zijn slecht. Het kamp was bij lange niet klaar toen de tienduizenden vrouwen en kinderen erin trok ken. Er is nog steeds veel te weinig sanitair, geen stromend water en de medische voorzieningen schie ten gruwelijk tekort. We zijn gelijk medische hulp gaan geven. Toen ik er was, was het er nog koud. Maar dat slaat binnen een maand om in temperaturen rond 35 gra den. Dat is nog problematischer." ,,Grimmig. Er heerst grote span ning tussen de van top tot teen be dekte vrouwen. De normen uit het kalifaat gelden ook in het kamp. Met buitenlanders of ongesluierde vrouwen zoals ik spreken is not done. Ik had me vooraf niet gereali seerd dat het zo beklemmend zou zijn." ,,Ik heb driftig mijn best gedaan, maar kon niet bij ze komen. De 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Kirchbergin Tirol 8 dagen Lourdes en de Pyreneeën 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol 8 dagen De noordkust van Wales maandag 8 april 2019 GO WÊÊ 'Hoe moeten deze kinderen ooit Koen Voskuil Den Haag E V sSTÏ> Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling schrok van de ont redderde blik van dit meisje. Wat trof u voor kamp aan? -Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling Hoe is de sfeer? Hebt u Nederlandse Syriëgan- gers zoals Angela B. gespro ken? Vertrekdata: 18,25 mei 1,8,15, 22,29juni/6,13,20,27juli etc. Vertrekdata: 4,18 mei 1,15,29 juni 113,27 juli/10,24 aug etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 1,15,22,29juni/ 13,20,27juli/10,17,24 aug etc Vertrekdata: 1,29 juni 13 juli/ 3,17,31 aug/21 sept/5 okt. Vertrekdata: 29 april/13,27 mei! 10,24 juni/8,22 juli 126 aug etc. Vertrekdata: 11 mei/1,22 juni/ 13 juli/3,17,31 aug etc. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4