Dorst geniet ondanks strijd tegen degradatie Samantha Luitwieler loopt ook in Rotterdam voorin mee 17 Het laatste woord Twee vliegen in één klap op de Oosterscheldeloop. Bij zowel de mannen als de vrouwen ging het parkoersrecord eraan. De dertiende Oosterscheldeloop leverde de organiserende atletiek vereniging AV'56 zaterdag wat ex tra kosten op. Zowel Tim Pleijte als Yvonne Moerland verbeterde het parkoersrecord op de 10 Engelse mijl met een kleine twee minuten. Na afloop konden ze de bijbeho rende bonus ophalen. Klokslag 14.00 uur vertrokken op de Zwembadweg zo'n 120 deel nemers voor de 10 Engelse mijl. Al snel werd een kopgroep gevormd door Erin Harmes, Patrick de Vos, Tim Pleijte, Jeroen van Damme en Robbert Meeuwse. Na twee kilo meter zette Harmes de aanval in en liep een half minuutje uit. Half koers was het gedaan met de aanvalsdrift van Harmes en kon Pleijte, in training voor de Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen van komend weekeinde, gemakkelijk de kop overnemen. Met een flink tempo was de zege en het par koersrecord voor Pleijte, in 1.53.52 uur. Hij finishte ruim voor Har mes, die een minuutje meer nodig had. Grap Al snel ging natuurlijk de grap rond over Pleijte: ,,Hij moest zo hard lopen om bij de bevalling van zijn eerste kind te zijn." Zijn vrouw Renate stelde hem gerust: ,,Ik heb nog een paar weken te gaan." Jeroen van Damme liep on danks zijn medische problemen naar de derde plaats en kwam als eerste H45 binnen. Patrick de Vos finishte op plaats vier. Yvonne Moerland had haar wedstrijd goed uitgekozen en fi nishte bij de vrouwen in 1.05.13 uur ruim onder het record van Neder lands kampioen 10 km én halve marathon Carolien van de Kreeke. Lydia Kleinjan volgde op zes mi nuten en Sophie Miljoen had 1.13.07 nodig voor de ruim 16 kilo meter. Mooie finish De vijf kilometer vertrok vijf mi nuten na de 10 mijlers en eindigde met een mooie finish voor Abra ham Mehari, die na 17 minuten en 1 seconde over de streep kwam op de Zwembadweg. Jasper Zuidhof had 35 seconden meer nodig en Wouter Schets maakte het erepo dium vol. Marianne de Kok blijft goed presteren tussen haar blessures door en was de snelste op de 5 km bij de vrouwen, in 18.56. Annette Bevelander gaf bijna twee minu ten toe, met Durby Meiboom op slechts zes seconden. Vergis je niet, bij IJsselmeervogels komt een paar duizend man kijken ROTTERDAM Samantha Luitwie- ler uit Vlissingen is gisteren als ze vende Nederlandse gefinisht tij dens de Marathon van Rotterdam. In pas haar tweede marathon no teerde ze een tijd van 3.01.46. Slechts drie Zeeuwse loopsters wa ren afgelopen jaren sneller in Rot terdam (Monique Verschuure, Leo- nie Ton en Marlies Kort). Ruim een halfjaar geleden meldde Luitwieler zich aan het front van de marathons. In de Kust- marathon verraste ze vriend en vij and door vierde te worden in 3.16.32. Vanwege haar werk in de kinderop vang is ze geen wekelijkse verschij ning in wedstrijden, maar haar ont wikkeling bij de Loopgroep Zee land zet gestaag door. Oude bekende Luitwieler moest een oude be kende voor zich dulden tijdens de marathon van Rotterdam. Beste Nederlandse werd gisteren immers Liselotte van den Berg uit Zoeter- woude. Zij won in oktober de Kust- marathon waarin de Vlissingse zo verrassend goed liep. De snelste Zeeuwse man was Jo- zias Boone uit Goes. Hij scherpte zijn eigen toptijd op de marathon aan tot 2.42.49. Daarmee finishte de loper van AV'56 op de 167ste plaats in het deelnemersveld van duizen den. Zijn voorgaande tijden in Rot terdam waren 3.07.38 (in 2017) en 2.56.03 (in 2018). maandag 8 april 2019 PM Record en bonus voor Pleijte en Moerland in Goes Sjaak Sinke Goes Middenvelder Yarick Dorst uit Bruinisse speelde afgelopen zaterdag een belangrijke wed strijd met zijn club Baren- drecht. Winnen was een bit tere noodzaak voor de inwo ner van Bruinisse en zijn teamgenoten. Slagen in hun missie deden ze niet, want er werd - ondanks een goal van Dorst - met 1-3 verloren van concurrent VVSB. Lijfsbehoud in de tweede divisie wordt hierdoor erg lastig. Bas Dingenouts Bruinisse Oef, dat moet een tegenvaller zijn. Vond je de nederlaag te recht? Het zat in ieder geval niet echt mee bij ons. Ik moet zeggen dat onze eerste helft een van de beste helften van het hele sei zoen was. Toch gingen we met een 0-2-stand rusten. Op de een of andere manier maken onze tegenstanders uitgerekend tegen ons wereldgoals, zo ook afgelopen zaterdag. Vlak voor rust kregen we ook nog eens een in mijn ogen onterechte pe nalty tegen. in de tweede helft probeerden we nog wat te her stellen, maar dat lukte niet be paald. En nu, kan het nog goedko- men? Het kan wel, maar het gaat een lastige opgave worden. We staan laatste, op vier punten van de plaats die recht geeft op na- competitie. Ons programma is ook niet eenvoudig, want we krij gen onder meer de toppers AFC en Katwijk nog. Maar goed, we gaan er natuurlijk nog volledig voor. Hoe het komt dat we zo laag staan? Vorig jaar eindigde Barendrecht in de top van de ranglijst. Daarna zijn er helaas acht basisspelers vertrokken. Daar zijn vooral jonge spelers, Yarick Dorst A Yarick Dorst. FOTO MARTIN HULSMAN/ORANGE PICTURES waaronder ikzelf, voor terugge komen. Daarnaast loopt het aan tal blessures en schorsingen ge staag op. De schorsingen heb ben we echt aan onszelf te wij ten, we pakken te makkelijk kaarten. Is het niveauverschil met je vorige club, Bruse Boys, erg groot? Ja, absoluut. Dat kun je goed merken. Het meeste merk ik het aan de slimmigheidjes van veel spelers, de veelgebruikte term 'voetbalgogme' zeg maar. Daar naast zijn de meeste spelers technisch simpelweg veel be gaafder dan ik gewend was. Er zijn genoeg jongens die makke lijk mee kunnen met het niveau van de Keuken Kampioen Divisie. Je bent nog maar twintig jaar, dus je droomt wellicht nog van een stapje hogerop? Dat klopt helemaal. Met een beetje geluk zou het misschien wel kunnen gebeuren. Ik doe er in ieder geval alles voor. Nu al houd ik rekening met mijn voe ding, ga ik op tijd slapen en ga ik nooit op stap voor de wedstrijd. Schijnbaar is FC Dordrecht een keer komen kijken, maar daar heb ik nooit iets concreets over gehoord. Het zou in ieder geval fantastisch zijn. Het is zo gaaf om voor een groot publiek te spelen. Vergis je niet, bij bijvoor beeld IJsselmeervogels komt er gerust een paar duizend man kij ken. Als je dan in de catacom ben staat en in de verte al ge zang en vuurwerk hoort, is dat geweldig. A Samantha Luitwieler foto arjan schotanus/fotorunner.nl wea^r A Tim Pleijte liep zaterdag overtuigend naar de zege in Goes. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45