MLTC heeft een vliegende start Dallinga.com komt niet in buurt van zege na rust Favoriet Kevin Spruijt is de sterkste in Wemeldinge 15 WEMELDINGE Bij de eerste clubcross van MC de Sproeier in Wemeldinge had de organi satie vooral de hoop gevestigd op de jeugd. Bestuurslid Frank Rottier: ,,Ons circuit is met name geschikt voor de jeugd.'' Maar juist deze categorie liet het afweten. Bij de sterkste klasse van de senioren was er volop strijd. In de eer ste manche kwam favo riet Kevin Spruijt (foto) uit Axel moeizaam uit de eer ste bocht. Guido Boone uit Oost-Souburg profiteerde en pakte de kop, gevolgd door plaatsgenoot Casper Ovaa. Boone vergrootte zijn voor sprong al snel, maar kon niet voorkomen dat Spruijt daarna dichterbij kwam. Tot halverwege duurde deze situatie, toen had Spruijt het wiel van Boone te pakken en een ronde later was de Ya- maha-rijder de nieuwe kop man. Dat bleef zo tot aan de fi nish. Inmiddels was de Engelsman Kelton Gwyther voorbij Ovaa gesneld en finishte als derde. Hij won zo bo vendien de 250 cc. In de tweede manche had Spruijt een betere start en pakte de koppositie voor Ovaa, Jochem van den Dorpel en Gwyther. Spruijt zegevierde en pakte de dagwinst. In de 250 cc won Andre Voogd uit Ouddorp de tweede manche en het dagklassement. MLTC-TC Etten 3 5-1: Rowin Ta- zelaar zette zijn nieuwe ploeg op het juiste spoor, door zijn debuut voor de Middelburgers met een keurige 6-1 6-0-overwinning te bekronen. Paul van Hoeve kon het goede voorbeeld niet volgen en moest zijn meerdere erkennen in Chris van Duuren: 6-7 1-6. Eddy Sprinkhuizen (6-3 6-2 tegen Rens Mantel) en Stefan Nonnekes (6-2 6-3 tegen Jeroen van Hoofstadt) zorgden er voor dat de thuisploeg met een 3-1-voorsprong uit de sin gles kwam. MLTC bezegelde de dagzege met twee klinkende overwinningen in het dubbelspel. De Schelde-'t Loo 2-4: Kopman Marc Felius stond twee uur op de baan, maar moest desondanks te gen Jurren van Vondelen met 2-6 0-6 het onderspit delven. Jurjen Mooibroek trok de stand weer ge lijk. Nadat hij in de tweede set een De Schelde gaat met 2-2 de dubbels in, maar komt niet als winnaar uit de bus matchpoint tegen overleefde, knokte hij zich met 4-6 7-6 6-2 langs Stefan Kooima. Door de ne derlaag van Ferry Sonnemans (0-6 4-6) en de winst van Jasper Smit (6-3 6-1 was de tussenstand na de enkelspelen geheel in even wicht: 2-2. De dubbels leverden uiteindelijk niet het gewenste re sultaat op. Het hoogtepunt op biljart tech nisch gebied was niet voor Dal- linga.com. Jean Paul de Bruijn kreeg, ondanks 1.888 gemiddeld, een enorme veeg te verwerken van Frans van Kuyk. Hij snelde, mede dankzij een serie van 16 in 9 beurten, naar de finish: 40-17. Het gemiddelde: 4,444. Steven van Acker verloor voor de vierde keer dit seizoen met 40-39. Dit keer van Kurt Ceulemans. Berry Dallinga opende met een prima optreden tegen Kenny Mi- atton en won gedecideerd van de jonge Belg met 29-40, na 33 beur ten. Op de andere tafel kon Joey de Kok weinig uitrichten tegen zijn hoofdsponsor van volgend sei zoen: Jerry Hermans. De thuis- speler begon met 10 van acquit en was vertrokken. In de beginfase volgde De Kok nog wel met een gemiddelde van 1.000, maar hij kwam niet dichter bij. ,,Wat pech voor mij en een ge lukje voor hem knaagden aan mijn zelfvertrouwen. Ik had graag wat laten zien'', zei hij. Montgomery vier verse krachten binnen de lijnen en binnen vier minuten scoorden TeAho Morrice en Yedney America en met de 24- 11-stand was het meteen gedaan met Amstelveen. De Noord-Hol landers geloofden het verder wel en kwamen er helemaal niet meer aan te pas. De Middelburgers vonden elkaar na rust wel blindelings en via try's van Alex Harrod, Leroy Kersten en Joey Luitwieler en twee conversi ons van TeAho Morrice won Oe- moemenoe uiteindelijk afgetekend met 47-14. helft, wat leidde tot een 14-7-rust- stand. Hierna zakte de 'thuisploeg' in, verwaterden de afspraken en kwamen de Haarlemmers bij 19-16 nog verrassend dichtbij. ,,Iedereen zei vooraf dat wij de grote favoriet waren vandaag. Want op papier hadden we de be tere ploeg", zei Harinck. ,,Wij wis ten echter dat we rekening moes ten houden met een moeilijke wedstrijd en dat we meteen bij de les moesten zijn. Dat heeft zich uitbetaald in een goede eerste helft. Na rust werd het wat lasti ger. Rapid wisselde goed - ze brachten er een lange heer in - en wij zetten het niet altijd even goed neer. Op basis van onze individu ele kwaliteiten en met veel vecht lust hebben we het gered." Drie weken voor het einde van de reguliere competitie stond Tjoba nog kansloos achtste, met vier punten achterstand op de concurrentie. Niemand gaf de ploeg nog een kans, binnen de club werd zelfs al volop gesproken over degradatie. Na de winst op Rapid werd de term 'Houdini-act' weer veelvuldig gebezigd. Twee minuten voor tijd kreeg Ro bin Harinck een publiekswissel. Dat was niet voor niets natuurlijk. Bij de stand van 17-10, de grootste voorsprong, had hij er al vier in liggen. ,,Mijn schoten vielen lek ker binnen", zei hij. ,,Rapid zal er op gehoopt hebben dat ik niet uit de verf zou komen in de punt van de aanval, maar het ging vandaag juist heel goed. Niets is lekkerder dan in zo'n wedstrijd op zo'n bij zondere dag te schitteren." Harinck is dertig. Hij is één van de 'oudjes' in het team. Tegen Ra pid zag hij dat Tjoba nog steeds niet zonder de ervaren krachten kan. Dennis Broerse en Esmee Walraven hadden immers ook een bepalende rol. Harinck: ,,Dit team kan, met de zelfde mensen, gewoon in de middenmoot van de eerste klasse eindigen. Natuurlijk hebben we goed nieuw bloed nodig, maar ik weet dat er spelers aankomen. Ik kwam zelf ook pas rond mijn 25ste in het eerste terecht. Sommigen hebben gewoon wat meer tijd no dig om te groeien." voerdersband in bij coach Remko Dardenne. Dennis Broerse werd zijn vervanger. ,,Begrijp me goed: ik voel me niet te groot om een keer aan de kant te zitten", zei Ha- rinck zaterdag. ,,Maar ik vond dat er tactisch de verkeerde keuzes werden gemaakt en ik kon daar door richting de rest van de selec tie geen verlengstuk van de trainer zijn, wat je als aanvoerder wel moet zijn. Toen heb ik gezegd: dan kun je maar beter een ander zoe ken..." Harinck en Dardenne spraken het wel 'als twee volwassen men sen uit'. ,,Daarna zijn we vol voor het lijfsbehoud gegaan. We gingen er voor vechten, no mather what. We zijn allebei ook echt heel blij dat het gelukt is." Tjoba was zaterdag duidelijk beter dan Rapid, dat in een andere poule ook als zevende was geëindigd. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren overtuigde vooral in de eerste maandag 8 april 2019 PM De tennissers van MLTC ken den een uitmuntende start in de landelijke hoofdklasse op zaterdag. De Middelburgse nieuwkomers waren met 5-1 te sterk voor het derde team van TC Etten. De mannen van De Schelde, het enige andere Zeeuwse hoofdklasseteam, ging op de eerste speeldag met 2-4 onderuit tegen 't Loo. Menno Kole Vlissingen Dallinga.com kreeg in de eredi visie driebanden een nederlaag voor de kiezen. Het team ver loor met 6-2 bij Team Eek hoorn. Joop van den Oudenhoven Oosterhout dag te schitteren' Yedney America (links) wordt in stelling gebracht bij Oemoeme- noe FOTO LEX DE meester PUBLIEKSWISSEL LIJFSBEHOUD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43