Oemoemenoe slaat pas aan 14 Zege Van Anrooij in aanloop WK w TJOBA LIJFSBEHOUD IN EERSTE KLASSE De korfballers van Tjoba verslaan Rapid in een beslissingsduel (21-17) en blijven daardoor in de eerste klasse. Voor Robin Harinck is de wedstrijd het slot van een zwaar zaalseizoen. De pas zeventienjarige atlete uit Kapelle, uitkomend voor het 185-Cecemel-Sportoase Triteam van Marc Herremans, maakte na 2,5 kilometer lopen deel uit van een kopgroep van drie. Zij begonnen met een aardige voorsprong aan de twintig kilometer fietsen. Na dat onderdeel, en met nog vijf kilometer lopen voor de boeg, ging de strijd om de zege nog tussen Van Anrooij en de Nederlands kampioene bij de senioren: Jony Heerink. De Zeeuwse atlete trok aan het langste eind. Met een ver snelling in de laatste kilome ters liep ze een voorsprong van tien seconden bijeen en pakte ze de winst. Voor Van Anrooij was de zege een opsteker met het oog op het wereldkampioenschap duathlon, waarvoor bonds coach Armand van der Smis sen haar heeft geselecteerd. Die wedstrijd is later in april in het Spaanse Pontevedra. Het was een goede test voor de rest van het seizoen Van Noorden en Ton tweede op Texel Atleet Huub van Noorden is gisteren tweede geworden tij dens de Zestig van Texel. De ultraloper uit 's-Heer Abts- kerke voltooide het rondje over het Waddeneiland in 4.05 uur. Hij moest alleen de Belg Wouter de Cock voor la ten gaan. Leonie Ton uit Wissenkerke liep op Texel de dubbele af stand. Zij werd tweede bij de vrouwen en vijfde overall. Haar eindtijd was 10.40 uur. Favoriet Irene Kinnegin won. Godschalk mist brons Van de Guchte bij de besten BANKDRUKKEN Asrian is de sterkste Dat uitgerekend Robin Harinck zaterdagavond een groot aandeel in het lijfsbehoud van eersteklas ser Tjoba had, was mooi. Voor hem was het zaalseizoen namelijk extra zwaar en de dag van de apotheose extra bijzonder. ,,Ik zit hier met een heel dubbel gevoel", zei hij dan ook na de 21-17-overwinning op Rapid. Toen de competitie nog maar een paar rondes op weg was, overleed plotseling Johan Harinck, een clubman pur sang. De vader van Robin was pas 61. Het was een schok voor de vereniging en na tuurlijk voor de aanvoerder van het eerste team in het bijzonder. ,,Vandaag zou mijn vader jarig zijn geweest", vertelde hij op een bankje in de hal in Ridderkerk. ,,Hij was hier vandaag heel graag bij geweest. Dat weet ik zeker. Aan de kant staan bij dit soort wed strijden vond hij prachtig." Johan Harinck overleed in no vember op een doordeweekse dag. Op de zaterdag erna, thuis tegen Vriendenschaar, was Robin er 'ge woon' bij. Na een indrukwek kende minuut stilte speelde hij zelfs nog heel verdienstelijk, al werd er dik verloren. ,,Korfbal is mijn leven, korfbal was zijn le ven", legde hij uit. ,,We hebben het er nog even over gehad dat Vandaag zou mijn vader jarig zijn geweest Tjoba helemaal niet zou spelen die zaterdag. Maar er is uiteinde lijk besloten om het wel te doen. Ik heb ook gespeeld. Tja, het leven gaat door. Ook mijn broer Sander speelde die dag gewoon mee bij zijn club SDO." In de eerste twaalf rondes van het zaalseizoen was Robin Harinck de captain. Nadat hij bij het thuisduel met Rust Roest op de bank was begonnen, leverde hij zijn aan- Door de zege houden de Middel burgers kans op plaatsing voor de plate-finale in eigen hand. In de eerste helft speelde Oemoe- menoe zonder pit en leek niemand van de spelers te beseffen dat er ge- wonnen moest worden om zicht te houden op de plate-finale. Het vlot combinerende Amstelveen had het Oemoemenoe heeft plaatsing voor de plate finale nog in eigen hand na zege beste van het spel en de Middelbur gers grossierden in fouten. Na een kwartier kwamen de gas- ten verdiend op voorsprong en vijf minuten later werd de voorsprong na een nieuwe fout aan Middel burgse zijde opgevoerd naar 0-8. Pas een minuut voor de pauze legde Oemoemenoe de eerste fatsoen lijke aanval op de mat en meteen was het raak. Matthijs Albregtse en Joey Luitwieler verkleinden de ach terstand tot 7-8, maar direct daarna liep Amstelveen weer uit naar 7-11. Diep in de blessuretijd van de eer ste helft zette Nino Wullems Oe- moemenoe echter alsnog op een 12-11-voorsprong. Na rust bracht trainer Reweti maandag 8 april 2019 PM ATLETIEK Multitalent Shirin van An rooij heeft dit weekeinde in het Belgische Geel een run- bike-run-wedstrijd voor elite vrouwen gewonnen. In de laatste kilometers sloeg ze het beslissende gat. Arjan Poleij De jonge wielren ner uit Kruiningen (18) won za terdag verrassend de Ster Omloop van Nieuwland. Robbert Schaap werd tweede, plaats drie was voor Giovanni Debaere ATLETIEK WATERPOLO Bas van Houwelingen in actie tijdens DZK-De Kempvis. De Vlissingse waterpoloërs wonnen met 15-9. De vrouwen, met de titel op zak, verloren na achttien zeges weer eens: 8-9 tegen Lutra. De mannen van De Schelde waren Aegir met 4-3 de baas in eigen huis. foto yvonne stap JUDO Judoka Indy God schalk uit Middel burg is zaterdag bij een European Cup in Teplice (Tsje chië) vijfde gewor den in de klasse -48 kilo. De pas vijftienjarige Wal- cherse verloor in haar derde partij en bereikte vervol gens via de her kansingen de strijd om het brons. Daarin ging ze on deruit tegen de Italiaanse Chiara Zuccaro. WIELRENNEN Wielrenster Quinty van de Guchte (foto) kon zater dag bij een wed strijd voor elite vrouwen in het Waalse Celles met de besten mee. Ze eindigde op een verdienstelijke ze vende plaats. Krachtsporter Art Asrian is giste ren Nederlands kampioen bank- drukken geworden in de 83 kg-klasse. Hij drukte 185 kg omhoog. Voor As- rian is de Neder landse titel een opsteker met het oog op het wereld kampioenschap. Over vijf weken vertegenwoordigt de Hulstenaar Ne derland tijdens het mondiale toernooi in Japan. Mooi om juist op zo'n Roeland van Vliet Ridderkerk VADERS VERJAARDAG Robin Harinck krijgt twee mi nuten voor tijd een publiekswis- sel. FOTO MARTIN HULSMAN/ORANGE PICTURES Robin Harinck AANVOERDER-AF De rugbyers van Oemoemenoe kwamen zaterdag in het thuis duel met Amstelveen moeilijk op gang, maar wonnen na een sprankelende tweede helft toch nog afgetekend met 47-14. Hans Markusse Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42