Omstreden doelpunt leidt overwinning VC Vlissingen in 13 Spitsen bezorgen Luctor Heinkenszand ook in Zaamslag de zege Derde klasse A Zaamslag Dominique D'Hooge was ontgoo cheld over het resultaat, maar niet over het spel van zijn team. ,,Zij zijn veel efficiënter'', zei de trainer van Zaamslag. ,,De spelers hebben na een mindere periode een erg goede wedstrijd gespeeld.'' Bij de thuisclub ontbrak routinier Peter Dieleman, die als begeleider met de jeugd naar de wedstrijd Willem II-Ajax was. Op de aanval ler kan in moelijke tijden een be roep worden gedaan. Zo speelde hij de laatste weken vaker in het elftal van Zaamslag. Niek Luime, die een sterke eerste helft speelde, was de diepste spits tegen Luctor Hein- kenszand. Het verraste trainer Serge Beulens. ,,Ik had gerekend op Peter Dieleman. Hij is handig en slim. Luime is een heel ander type, hij beweegt meer.'' De Bevelandse verdedigers kon den aanvankelijk moeilijk vat krij gen op de beweeglijke aanvaller, die met zijn acties gevaar stichtte. Al leen vergaten Luime en zijn mede spelers zich voor de rust te belonen. ,,Als wij op voorsprong waren geko men, dan had ik het nog willen zien'', merkte D'Hooge op. De thuisclub speelde met een to meloze inzet, won de duels en gaf de geduchte tegenstander op het moeilijk bespeelbare veld geen kans om in de wedstrijd te komen. De verdediging stond goed, onder lei- ding van Juriën Dam. Zaamslag kreeg de betere kansen via Jordy Marevoet, die een voorzet van Luime net miste, Maikel Krans en Hylke Stroo, die op slag van rust uitviel met een hamstringblessure. Luime leek te gaan scoren, toen hij door Dam werd weggestuurd. De aanvaller had plots een vrij veld voor zich maar twijfelde even, waardoor hij de bal verspeelde. Luctor Heinkenszand was slechts één keer gevaarlijk, maar Zaamslag- doelman Dominique Pijpelink re ageerde gepast op het schot van Van Rossum. Gemakzucht Beulens zocht naar een verklaring voor de zwakke eerste helft. ,,We hebben wedstrijden gewonnen met grote cijfers. Dan sluipt de ge makzucht erin. We waren niet scherp genoeg. Zaamslag was fel ler.'' De trainer pepte zijn spelers op voor een betere tweede helft. Het tempo ging omhoog, er werden meer duels gewonnen en er kwa men kansen. Martijn Simonse miste een kans en een kopbal van de vrijstaande Tim Goovers, die in de basis startte voor de niet fitte Quinten Kaat, miste de juiste richting. Tom Blom- aard, die normaal op het midden veld speelt, stond als centrumver dediger opgesteld. Een moegestre den Zaamslag verloor de grip op de wedstrijd. ,,De taken werden goed uitgevoerd, maar we hadden er veel energie in gestopt. Dat brak ons na rust op'', zei middenvelder Koen Post later. De druk van Luctor Heinkens- zand leidde tot de treffer van Mar- tijn Simonse. De topscorer van de derde klasse kapte zich vrij en We blijven strijden voor een periode. Dit moet ons een boost geven schoot zijn ploeg halverwege de tweede helft naar een 0-1-voor- sprong. In de slotfase profiteerde Van Rossum van een slippertje van Zaamslag-doelman Pijpelink, die de bal uit de handen liet glippen na een vrije trap van Barry Olierhoek. Zaamslag was via Michiel Leijte en Krans nog dicht bij een doelpunt, maar Luctor Heinkenszand gaf ver der niets weg. D'Hooge putte moed uit het optreden van zijn team. ,,We hebben nog een zwaar programma. We blijven strijden voor een peri ode. Dit moet ons een boost geven.'' Post vestigde zijn hoop voor de laatste duels op Dieleman. ,,Peter is belangrijk voor ons.'' Voor Luctor Heinkenszand lijkt het treffen met concurrent 's-Heer Arendskerke beslissend te worden voor de titel. ,,Ik wil graag afscheid nemen met een kampioenschap'', verzekerde Beulens, die deze zomer bij de fusieclub wordt opgevolgd door Giovanni Siereveld. In het eerste bedrijf waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar de bezoekers kwamen na 28 minu ten spelen op voorsprong via Bas van Zoest (0-1). Quincy Gooding had een minuut eerder nog op de paal gekopt. Na rust toonde Vlis- Hoofdklasse B singen zijn aanvallende intenties. Kansen creëerde de ploeg van Jo- han Schouten echter niet. Daarom bracht de oefenmeester een half uur voor tijd twee verse krachten binnen de lijnen. Vjeko Krezo en Raymond Wolff vervin gen Hicham El Kaddouri en gele genheidsaanvoerder Dangelo Mar- tien. Acht minuten later viel de ge lijkmaker. Die treffer kwam op cu- rieuze wijze tot stand. Krezo zocht de diepte, werd op maat bediend door Abdoe Abdenbi en schoot de bal met links tegen de staander Ik wilde even tot rust komen met het trio van het doel. Via het lichaam van Alphense Boys-keeper Tim van de Linden kwam de bal terug het veld in en belandde in het net. Terwijl Krezo baalde van zijn gemiste kans, wees arbiter Wassink naar de middenstip. Doelpunt! De bezoekers uit Alphen aan den Rijn reageerden furieus, want zij hadden een uittrap moeten krijgen. Wassink overlegde met zijn assistent, controleerde of er misschien een gat in het zijnet te vinden was, maar bleef bij zijn be slissing. Opnieuw meldden woe dende Zuid-Hollanders zich bij de leidsman, die besloot een afkoe lingsperiode van zo'n tien minu ten in te lassen. ,,Er gebeurt wat met je'', verklaarde Wassink na af loop. ,,Een stukje adrenaline, ne gatieve stress komt naar boven. Ik wilde even tot rust komen met het trio. Definitief staken was niet de bedoeling.'' De schlemiel uit Hoofddorp was schuldbewust na het zien van de beelden, maar kon er niets meer aan veranderen. Het duel werd hervat en in de 72ste minuut bezorgde de water- vlugge Renzo Roemeratoe Vlissin- gen met zijn tweede treffer van het seizoen de zege: 2-1. ,,Het Schouten-effect'', lachte Etienne Mallie, die niet inzetbaar was we gens een knieblessure. Schouten was het daar niet mee eens. ,,Tho- mas Ragut is nog steeds een stille kracht bij dit Vlissingen", zei hij. ,,Hij zorgt voor rust en heeft veel voetbalervaring. Dus absoluut geen Johan Schouten-effect. We doen het met z'n allen.'' ï£9i?é.l:,. !i maandag 8 april 2019 PM De koploper slaat na rust toe 66. Simonse 0-1 84. Van Rossum 0-2 Luctor Heinkenszand had het zaterdag voor rust knap lastig tegen Zaamslag, maar dankzij een betere tweede helft konden de spitsen Martijn Simonse en Rutger van Rossum het verschil (0-2) maken voor de koploper in de derde klasse A. ,,We werden in de beginfase overklast door Zaamslag'', vond Van Rossum die de overwinning met een si garetje bij de kleedkamer vierde. Aector Dooms Lars Francke, doelman van Luctor Heinkenszand, bokst de bal weg voor het hoofd van Zaamslag-speler Maikel Krans (rechts). foto camile schelstraete Na de overwinning op Zaam slag staat Luctor Heinkenszand op 73 doelpunten voor. De koplo per heeft nog vijf duels om dat aantal verder uit te breiden. -Dominique D'Hooge Van wedstrijden die zondag hoofdklasser VC Vlissingen dit seizoen speelt kun je van alles zeggen, behalve dat ze specta culair zijn. Gisteren was dat an ders. Alphense Boys werd, mede door een bizarre gelijkma ker, nipt verslagen: 2-1. Stefan Maas Vlissingen 2 VC Vlissingen 1 AlphenseBoys 28. Van Zoest 0-1 67. Krezo 1-1 72. R. Roemeratoe 2-1 -Scheidsrechter Wassink over de afkoelingsperiode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41