Arnemuiden heeft de smaak te pakken Cornelisse wil Veere als derdeklasser achterlaten Rentmeester leeft zich uit tegen Spui Goes slaa 10 maandag 8 april 2019 In de tweede klasse E won Ar nemuiden zaterdag op eigen veld met 5-0 van FC Axel. Waar voor Arnemuiden de derde zege op rij als geroepen kwam, is FC Axel nog niet gevrijwaard van degradatiezorgen. Zorgen van dien aard zijn voor Arne- muiden-trainer Nick Corré (foto) een eind verdwenen. Klaas Verspoor Arnemuiden Corré had de laatste we ken wel de tijd om na te denken. Na afloop van het duel met Bruse Boys liep hij door commentaar op de lei ding van de arbiter tegen een schorsing van twee duels op. Zijn vervanger pakte in de daaropvol gende twee duels zes punten. ,,Mijn vervanger Kees Davidse heeft het hartstikke goed gedaan. Met 4-0 winnen bij Oostkapelle en met 5-0 winnen van Axel. Dan doe je het als invallende trainer goed'', aldus Corré. Voor FC Axel - dat op plek elf staat, net boven de streep - komen er cruciale weken aan. Tholense Boys en Krabben- dijke hijgen de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de nek, maar aan de an dere kant is het gat naar Arnemui den 'maar' vijf punten. Dat een si tuatie snel kan veranderen, weet Corré maar al te goed. Arnemuiden kende onlangs na melijk ook een slechte fase. Corré: „We zijn rustig ge bleven, de groep is bij el kaar gebleven en we zijn volle bak blijven trainen. Het gaat een keer om draaien, hebben we geroe pen. De gifbeker was leeg en we winnen nu drie keer op rij waardoor we weer naar boven kunnen kijken. En wie weet waar dit toe leidt. Misschien wel rich ting een scenario als dat van Ter- neuzense Boys vorig seizoen.'' Die ploeg bereikte met een sterke reeks na de winterstop de nacompetitie voor promotie. VEERE Voor Joachim Corne lisse resten - als het positief uitpakt - nog vijf duels als hoofdtrainer van Veere. Cor- nelisse hoopt dat hij afscheid kan nemen in de wetenschap dat Veere ook komend seizoen derdeklasser is. ,,Wij moeten knokken om ons te handha ven'', beseft de trainer. De thuisnederlaag tegen Ka- pelle (1-3) betekende de elfde nederlaag in 21 duels. ,,Wij kre gen zowel in de eerste als in de tweede helft de eerste kans, maar we scoorden niet. Daarna kwamen zij vrij snel op 0-1'', keek Cornelisse terug op de beide openingsfases. Kapelle kwam via Marco den Deur waarder en Reinier Goede- mondt (2x) op 0-3 voordat Veere via Michael Strenk nog wat terug deed. Cornelisse: ,,Maar dat kwam ook omdat Ka- pelle het wel geloofde. We heb ben verdiend verloren.'' Op de ranglijst heeft Veere (22 punten) FC Dauwendaele (17 punten), Kruiningen (14 punten) en Vlissingen (9 pun ten) nog onder zich. ,,We moe ten nog uitkijken, maar we heb ben vijf punten lucht op Dau- wendaele. Ik denk dat we er met één of twee overwinnin gen wel zijn, maar het kan nog alle kanten op. Wij hebben een lastige reeks gehad met een paar moeilijke tegenstanders. Nu krijgen we een paar ploegen uit het rechterrijtje.'' In de vierde klasse A zette Pa trijzen met grote cijfers Spui opzij. Na negentig minuten stond er een 1-9-eindstand op het scorebord. Een produc tieve middag dus voor de ploeg van Stéphane Cépèro, die zag dat Lars Rentmeester drie van die negen treffers voor zijn re kening nam. Robin Hamelink Spui De afgelopen maanden stond de middenvelder met een ham stringblessure langs de kant. Daarna moest hij het doen met enkele invalbeurten. Zaterdag mocht hij vanaf de eerste minuut in actie komen en hoe. ,,De laatste tijd ging het wat moeizamer door die blessure'', vertelde de 21-jarige Rentmeester. ,,Ik ben blij met die drie treffers. Ik zit al sinds mijn zestiende bij het eerste elftal en zo vaak heb ik nog geen hattrick ge maakt.'' Patrijzen trainde afgelopen week op voorzetten. Dat pakte goed uit. ,,Credits voor de trainer, want vijf goals van ons kwamen uit voorzetten van de zijkant. Ik moet zeggen dat Spui niet echt veel weerstand bood'', aldus Rentmeester. Voor Patrijzen lonkt de derde plek. Rentmeester: ,,We willen het seizoen afsluiten met een periode. De strijd om de derde plek is in ieder geval spannend.'' EERSTE KLASSE DEGRADATIEKANDIDAAT Eersteklasser uit Zoutelande slaagt er niet in om concurrent RVVH te verslaan. De ploeg van Daan Eikenhout komt twee keer op voorsprong, maar verliest uiteindelijk met 2-3. Daniel Wissel Zoutelande Eerste klasse B 2 De Meeuwen 3 RVVH Na afloop was het muisstil in de kleedkamer van de thuisploeg. Het had alles moeten worden, maar het werd niets. Lang leek het alles te worden, maar twee fouten in de laatste vijf minuten werden De Meeuwen fataal. De belangen waren vooraf duide lijk. Enkel met een overwinning op RVVH kon De Meeuwen afstand doen van de laatste plaats en zicht houden op directe handhaving. De verslagenheid was na afloop dan ook groot bij de spelers van de thuisploeg. Eikenhout was na ne gentig intense minuten teleurge steld, maar kon geen van zijn spe lers een verwijt maken. ,,Het is vooral zonde voor die jongens. Ie dereen heeft keihard gewerkt en zijn best gedaan, maar het is helaas niet genoeg.'' Die teleurstelling leek lange tijd plaats te moeten maken voor hoop, want de ploeg uit Zoutelande kwam via doelpunten van Delano Langezaal, uit een fraai aangesne den vrije trap van Martijn Houter man, en Alfaro Pentury twee keer op een voorsprong. Vooral de 2-1 van Pentury, voorafgegaan door We strijden voor wat we waard zijn, maar geven doelpunten te makkelijk weg -Daan Eikenhout een assist van Yannick van de Woestijne, leek de thuisploeg rich ting drie broodnodige punten te loodsen. Die tussenstand zorgde echter voor de nodige paniek bin nen de ploeg van Eikenhout. ,,Het lijkt wel alsof de bal dan onder stroom staat, zo onrustig. Dan maak je het jezelf onnodig moei lijk.'' Die woorden werden pijnlijk be vestigd in het verloop van de tweede helft. Na de 1-0 hield doel man Jesse Kerkhove zijn ploeg met twee fraaie reddingen op de been, maar bij de derde grote kans was het via Brandon Könemann alsnog raak (1-1). Vlak voor tijd dompelde de spits De Meeuwen opnieuw in rouw, toen hij met zijn tweede treffer van de middag tekende voor de 2-2. Met Enkele minuten na de wedstrijd tegen UNA (1-1) telde Erwin Franse de schaafwonden die hij overhield aan het duel op het kunstgras in Veldhoven. De moegestreden aanvaller keek tevreden terug op het gelijkspel tegen de nummer twee van de ranglijst. ,,We zakten iets meer in dan normaal. In balbezit zoch ten Steve (Schalkwijk, red.) en ik de diepte. We moesten steeds dertig meter voluit sprinten'' Len Wolters Veldhoven De gekozen tactiek bleek succesvol. Goes gaf nauwelijks kansen weg. Naast de treffer kreeg de thuisploeg 'slechts' twee serieuze mogelijkhe den: een kopbal (over) in de eerste Jelle Klap duelleert met UNA-speler Pieter-Jan Scheerlinck (rechts). Geheel links Tim de Winter. foto erwin goossens/orange pictures PM De Meeuwen laat 55. Langezaal 1-0 68. Könemann 1-1 78. Pentury 2-1 86. Könemann 2-2 90. De Jesus 2-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38