O O) CD O 9 Derdedivisionist verslaat VVOG op eigen veld met 2-1 2-1 GELDOFB DFB Pokal Smerdiek VVOG is de nummer veertien van de derde divisie. Op de ranglijst van ge maakte doelpunten staat het zelfs op plek vijftien, net boven het trio dat al een heel seizoen onderaan bungelt: Achilles'29, Eemdijk en De Dijk. Waar Hoek dit seizoen in 28 wedstrijden 63 keer scoorde, staat de teller bij de ploeg uit Harderwijk na zaterdag op 38 doel punten. Dat hadden er na het duel in Hoek makkelijk veertig of meer kun nen zijn, als de ploeg een afmaker in huis had gehad. Wij hebben wel een ploeg die gas kan geven als er echt iets op het spel staat Hoek heeft die wel, maar Kyle Does burg werd zaterdag nauwelijks in stel ling gebracht. Tegen Achilles'29 scoorde hij een week eerder twee keer en bracht zijn totaal op twintig tref fers; tegen VVOG kreeg de topscorer één kans. Doesburg verlengde een in zet van Rik Impens achter het stand been langs, maar zag de bal via doel man Wouter Polhoud en de paal terug het veld in stuiten. Het gebeurde na een kwartier spelen en die kans mar keerde meteen het einde van de ener gieke start van Hoek. VVOG kwam beter in de wedstrijd, kreeg kansen, maar scoorde niet. Nonchalant Dat deed Hoek vervolgens wel, na 38 minuten. Jonathan Constansia ver overde de bal, ging meteen diep en werd aangespeeld door Thomas van Renterghem. Met links rondde Con stansia af, in de korte hoek (1-0). Lang kon Hoek niet van die voorsprong ge nieten. Nonchalant opbouwen van Gert-Jan van Leiden resulteerde in balverlies, VVOG zocht de flank en voor het doel stond Henri Kersten klaar om af te ronden (1-1). Keeper Vin Vercouteren voorkwam daarna dat Hoek met een achterstand de kleedka- mer op mocht zoeken, nadat VVOG- rechtsback Jeffrey Snijders zomaar het hele veld had mogen oversteken. Meteen na rust leidde Impens met een knappe individuele actie en een afgemeten pass de 2-1 in. Van Renter- ghem schoot met links onhoudbaar binnen en het bleek uiteindelijk de winnende treffer te zijn. Ook omdat Hoek verzuimde de trekker nog een keer over te halen en VVOG verder ging met het verkwanselen van kan sen. ,,Het was vooral heel hard werken vandaag'', zei Reguillo Vandepitte. De aanvoerder koesterde de drie punten en stipte ook aan dat hij binnen de spelersgroep weinig over vermoeid heid hoort. ,,Ik merkte wel dat de echte motivatie, de echte wil om te winnen, er de afgelopen weken niet was. Nu heb ik dat wel weer gezien.'' Periodisering Als we winnen, zijn jullie maandag avond vrij, had Hugo Vandenheede zijn spelers vooraf verteld. ,,Je merkt aan de spelers dat de wedstrijden door beginnen te wegen'', zei de trainer. ,,Het is ook voor het eerst dat Hoek 34 wedstrijden in een seizoen speelt. Daar komt de nacompetitie nog bij. Met een goede periodisering gaan we proberen iedereen fit aan die nacom- petitie te laten beginnen. En tegelij kertijd proberen om het voetbal naar een hoger niveau te tillen. Want voet ballend gezien kan en moet het nog veel beter.'' Een belangrijke taak voor de trainer en zijn staf is ook om alle spelers bin nenboord én gemotiveerd te houden. Vanuit dat oogpunt was de laatste wis sel zaterdag een opvallende. Natuur lijk was het leuk voor Jari de Jonge (en het tweede elftal van Hoek) dat de aanvallende middenvelder zijn de buut mocht maken. Vorig seizoen speelde hij met Spui in de vierde klasse, zaterdag kreeg De Jonge zijn eerste minuten in de derde divisie en daar was hij terecht trots op. Maar zijn invalbeurt betekende ook dat spelers als Sven Mbikulu, Marijn Wijkhuijs en Zinho Chergui zaterdag middag negentig minuten op de bank bleven. Ze behoren al een heel seizoen tot de eerste selectie, maar zagen nu tot hun teleurstelling dat een speler in mocht vallen die pas twee keer had meegetraind. De kans is groot dat Vandenheede daarom deze week nog wat plooien glad moet strijken. Want hij heeft ie dereen nodig in de laatste maanden van het seizoen. Zijn aanvoerder weet dat ook. ,,We hebben uitgesproken er met z'n allen voor te gaan, om er alles uit te halen'', zei Reguillo Vandepitte. ,,Wij hebben wel een ploeg die gas kan geven als er echt iets op het spel staat. Dus dat gaat straks zeker gebeuren.'' maandag 8 april 2019 4 Het HSV van Rick van Dron- gelen is tijdens de loting voor de halve finales van de DFB Pokal aan RB Leipzig gekop peld. HSV speelt op 23 of 24 april een thuiswed strijd. De andere halve finale gaat tussen Werder Bremen en Bay- ern München. HSV speelt van avond weer voor de competitie, thuis tegen FC Magdeburg. 1 Smerdiek, hek kensluiter in de derde klasse B, heeft een nieuwe trainer vastgelegd. Marc de Weerd (foto) volgt ko mende zomer Bram Kot op bij de club uit Sint Maartensdijk. De Weerd, af komstig uit Ber gen op Zoom, heeft voor één seizoen gete kend. Hij was in Zeeland eerder trainer bij SPS en werkte ook bij onder meer SAB en MOC'17. Hoek wint weer eens maar is nog niet waar het wil zijn Een welkome overwinning was het, de 2-1-zege van Hoek op VVOG. Het zorgde voor een wat beter hu meur bij de achterban, na de te leurstellend verlopen maand maart, maar de manier waarop de drie punten werden binnenge haald, kon nog niet voor tevreden heid zorgen. Hoek speelde op nieuw stroperig, gaf voor rust knul lig een voorsprong uit handen en mocht van geluk spreken dat het tegen een ploeg speelde die héél veel kansen nodig heeft om tot scoren te komen. Barry van der Hooft Hoek - Reguillo Vandepitte li' 1' "iji jSjSggggM Thomas van Renterghem glijdt meteen na rust de 2-1 binnen, na een voorzet van Rik Impens. Rechts topscorer Kyle Doesburg. 38. Constansia Hoek-VVOG 1-0 1-1 40. Kersten 47. Van Renterghem 2-1 Opstellingen Vercouteren Polhoud Wilson Snijders Van Leiden Muller Van den Bergh 78. Meulens Bannani Hop Vandepitte Sturing Constansia 81. Hogetoorn Impens Vossebelt Van Renterghem 53. Buitenhuis De Jager Braam 88. De Jonge Kersten Doesburg Biya 73. Akindayini Latupeirissa Ahrens Scheidsrechter: R.N. de Cock (Tilburg) Toeschouwers: 600 Aanvoerder Reguillo Vandepitte zoekt naar een opening in het duel met VVOG. foto's camile schelstraete a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37