Van Vleuten probeert van alles, maar het is niet genoeg Terpstra mist Parijs-Roubaix 7 Tegenvaller voor Van der Mark Kromowidjojo steeds iets beter Motorcoureur Michael van der Mark heeft in het WK Super- bike een tegenvallend week einde beleefd in Aragón. De 26- jarige Zuid-Hollander eindigde op zijn Yamaha in twee races op het circuit van Alcaniz res pectievelijk als zesde (zaterdag) en achtste (gisteren). De Span jaard Alvaro Bautista was ook in eigen land ongenaakbaar en won beide races, net als eerder in Australië en Thailand. Van der Mark deed zaterdag nog mee in de strijd om de overige podiumplaatsen achter de dominante Bautista. Een dag later vertolkte de Yamaha- coureur echter een bijrol. Van der Mark staat in het WK-klas- sement nog steeds op de vierde plek, maar het verschil met de top drie is flink opgelopen. De 34-jarige Bautista, overgeko men uit de MotoGP, domineert in zijn eerste seizoen en leidt met 186 punten. Van der Mark staat op 79 punten. TWEEDE PLAATS ZWARE VAL UITSLAGEN Ranomi Kromowidjojo heeft in Den Haag de 50 meter vrij slag op de Swim Cup gewonnen. Ze tikte aan na 24,60 en bleef Femke Heemskerk net voor (24,82). Kromowidjojo en Heemskerk waren al zeker van een ticket voor de 50 meter vrije slag van de WK van komende zomer in Gwangju. ,,Het was een goede race'', zei Kromowidjojo ,,Met stapjes gaat het beter.'' De 28-jarige Groningse voldeed eerder in Den Haag al aan de WK-limiet voor de 100 vrije slag. Op de 50 meter schoolslag vol deden Tes Schouten en Rosey Metz aan de debutantenlimiet voor de WK. Schouten klokte 30,97, Metz in de series 31,22. Gajser beste in Trentino Achtste plaats voor Deurloo Bouwmeester op het podium maandag 8 april 2019 GO MOTORSPORT te verwijten ZWEMMEN BUITENLANDS VOETBAL België: KV Kortrijk - Zulte Waregem 4-2, KV Oostende - Beerschot Wilrijk 2-1, Wes- terlo - STVV 2-2, Union - Waasl.-Beveren 5-1, Moeskroen - Cercle Brugge 2-3, Ra cing Genk - KAA Gent 2-1, Anderlecht - Antwerp 1-2, KAS Eupen - Charleroi nnb, Club Brugge - Standard Luik maa Stand aan kop play-off I: 1. Racing Genk 3-38, 2. Club Brugge 2-34, 3. Standard Luik 2-33. Duitsland: Mainz - SC Freiburg 5-0, Schalke 04 - Eintr. Frankfurt 1-2, Bayer Leverkusen - Leipzig 2-4, Stuttgart - FC Nürnberg 1-1, Hertha BSC - Düsseldorf 1-2, VfL Wolfsburg - Hannover 96 3-1, Bayern München - Borussia Dortmund 5-0, FC Augsburg - TSG Hoffenheim 0-4, Bor. M'gladbach - Werder Bremen 1-1. Stand aan kop: 1. Bayern 28-64, 2. Bor. Dortmund 28-63, 3. Rb Leipzig 28-55. Engeland. FA Cup, halve finales: Man chester City - Brighton Hove 1-0, Wat ford - Wolverhampton 3-2. Competitie: Southampton - Liverpool 1-3, Newcastle United - Crystal Palace 0-1, Huddersfield Town - Leicester City 1-4, Bournemouth - Burnley 1-3, Everton - Arsenal 1-0, Chel sea - West Ham United maa. Stand aan kop: 1. Liverpool 33-82, 2. Man chester City 32-80, 3. Tottenham 32-64. Italië: Parma - Torino 0-0, Sampdoria - Roma 0-1,Juventus - AC Milan 2-1, Lazio - Sassuolo 2-2, Fiorentina - Frosinone 0-1, Udinese - Empoli 3-2, Cagliari - SPAL 2-1, Internazionale - Atalanta 0-0, Napoli - Genoa nnb, Bologna - Chievo Verona maa. Stand aan kop: 1. Juventus 31-84, 2. Napoli 30-63, 3. Internazionale 31-57. Spanje: Girona - Espanyol 1-2, Real Ma drid - Eibar 2-1, Rayo Vallecano - Valencia 2-0, FC Barcelona - Atlético Madrid 2-0, Deportiv. Alavés - Leganés 1-1, Getafe - Athletic Club 1-0, Real Valladolid - Sevilla 0-2, Celta de Vigo - Real Sociedad 3-1, Levante - SD Huesca 2-2, Real Betis - Villarreal nnb. Stand aan kop: 1. Barcelona 31-73, 2. At- lético M. 31-62, 3. Real Madrid 31-60. IJSHOCKEY Peking (Chi.) WK vrouwen, divisie 1B: Nederland - Zuid-Korea 5-2, Nederland - Kazachstan 3-1, China - Letland 3-0, Polen - Kazachstan 5-3, China - Zuid-Korea 5-2. Stand: China 2-6, Nederland 2-6, Polen 2-6, Letland 2-0, Kazachstan 2-0, Zuid- Korea 2-0. OUDENAARDE Annemiek van Vleuten kwam net tekort voor de hoofdprijs in de Ronde van Vlaanderen. Ze eindigde als tweede, achter Marta Bastianelli. Nog een kans had ze: de Pa- terberg. De laatste en loeisteile helling van de Ronde van Vlaanderen. Maar toen Van Vleuten eenmaal boven kwam en zag dat Bastianelli in haar kielzog reed, wist ze dat het nagenoeg onmogelijk was geworden te winnen. Na een gesloten koers ging de groep met favorieten bij de vrouwen de finale in met de Oude Kwa- remont en daarna de Pater- berg. Van Vleuten: ,,Ik was on derweg al aan het balen, want vorig jaar was het een veel zwaardere koers. Nu was het heel moeilijk om mensen als Bastianelli te lossen. Heel jammer dat er zo werd ge koerst.'' In de sprint was Van Vleuten tegen Bastianelli kansloos. ,,Ik heb alles nog geprobeerd. Ik heb de laatste drie kilometer nog twee keer geprobeerd weg te komen. Maar helaas, vergeefs.'' Niki Terpstra ligt er slecht bij direct na zijn val. Later op dag twittert hij vanuit het ziekenhuis een opbeurend bericht. foto's belga, twitter OUDENAARDE Niki Terpstra zal door zijn zware val in de Ronde van Vlaanderen volgende week ook niet kunnen deelnemen aan Parijs-Roubaix. Dat meldt zijn ploeg Direct Ener gie. „Onze arts bevestigt dat het goed gaat met Niki'', schrijft de ploeg op Twitter. ,,Hij heeft bij zijn val wel een hersenschudding op gelopen en is ook even buiten bewustzijn geweest. Daarom kan hij zondag niet starten in Parijs- Roubaix.'' Terpstra, vorig jaar winnaar van de Ronde van Vlaanderen, ging zo'n 160 kilometer voor de streep in Oudenaarde hard onderuit en werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar werden in ieder geval geen breuken ge constateerd. Terpstra liet zich vanuit het zie kenhuis op sociale media zien. Vanuit zijn bed sprak hij een hoopvolle boodschap: „I'll be back." Ranomi Kromowidjojo. FOTO ANP MOTOCROSS Motocrosser Tim Gajser heeft de GP van Trentino in de MXGP op zijn naam geschreven. De 22- jarige Sloveen was op het circuit van Pietramurata in beide manches de beste. De Italiaan Antonio Cairoli, die leidt in de ranking, werd twee keer tweede. Glenn Coldenhoff werd veertiende en zevende. Brian Bogers noteerde een negentiende en negende plaats. TURNEN Meerkamper Bart Deurloo is bij een wereldbeker in Tokio achtste geworden. De Rotterdamse turner kwam tot een tegenvallend totaal van 77,997 punten. De overwinning was voor de Amerikaan Samuel Mikulak, die 86,599 punten bij elkaar turnde. Deurloo neemt komende week niet deel aan de EK in Polen. Hij richt zich op de wereldtitel strijd, komend najaar in Stuttgart. ZEILEN Marit Bouwmeester is op Mallorca bij de Prinses Sofia Cup tweede geworden in de Laser Radial. De Friezin won de medalrace en klom van vier naar twee. De Deense Anne- Marie Rindom won. Nicholas Heiner eindigde als vijfde in de Finnklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35