Nederland - Chili 5 Grootmacht uit München laat Borussia Dortmund voelen wie de beste is: 5-0 Ga naar pzc.nl/oranje Het leek wel alsof ze er speciaal op hadden gewacht. Op dit moment, op dit podium, in deze fase van het jaar. 'Leuk dat jullie er ook zijn, jon gens van Borussia Dortmund, maar als de schijnwerpers gaan schijnen, dan is het speelkwartier over en herstellen wij de traditionele ver houdingen.' Met dat superieure ge voel danste Bayern München zater dag in de 100ste confrontatie tussen de twee rivalen over het veld. Was dit de ploeg die dit seizoen zo vaak een uitgebluste indruk maakte en in alle linies toe is aan verbetering? Wat, zo vroegen de verbaasde toeschouwers op de tri bune zich af, heeft bondscoach Joa chim Löw bezield om Mats Hum mels en Thomas Müller af te serve ren? Beter dan in de eerste helft gaat het in München niet snel wor den. Na 17 minuten was het 2-0, bij rust 4-0 en bij het eindsignaal 5-0. Bayern verzorgde zaterdagavond een zeldzaam vertoonde machtsde monstratie in een topduel. Dort mund werd niet verslagen, Dort mund werd vernederd. ,,We heb ben voetballes gehad", stamelde de verliezende trainer Lucien Favre. Op zes duels voor het einde is Bay- ern weer op de plek waar het wil zijn: bovenaan in de Bundesliga. Zie ze daar maar eens weg te krijgen. De masterclass van de vedetten was het passende antwoord op een ouderwets roerige week in Mün- chen. Bayern speelde vorige week gelijk in Freiburg en kwam een paar later dagen later in het bekertoer nooi met de schrik vrij tegen twee deklasser Heidenheim. Vulkaan In München wordt dat niet gepikt. Dan begint de vulkaan te pruttelen, alsof er iemand ergens van binnen uit op een knop drukt. Niet voor het eerst dit seizoen stak er weer een storm van kritiek op, waarbij vooral trainer Niko Kovac het moest ont gelden. En dan was er ook nog gedoe rond de geblesseerde Jéróme Boat- eng die op de avond na de topper een feestje had georganiseerd in een zeer exclusieve club in de stad. Naast onder anderen sprintlegende Usain Bolt had de aanvoerder ook al party 'waanzin', en dus waren de zijn medespelers uitgenodigd. poppen aan het dansen in de aan- Voorzitter Uli Hoeness noemde die loop naar zaterdag. Eenmaal FC Hollywood, altijd FC Hollywood. Kovac hekelde na afloop al dat ve nijn van de media. ,,Het gaat tegen woordig alleen nog maar over bijza ken. Dat stoort me. Wij zijn alle maal mensen. Trainers moeten al les opvangen, en dat hoort erbij, maar ik mis vaak de nuance. Als je wint heb je niet alles goed gedaan, en als je verliest niet alles fout.'' Wervelwind Uitgerekend de twee oud-Dort- mund-spelers Mats Hummels en Robert Lewandowski plaveiden de rode loper met hun snelle doelpun ten. Vervolgens was er geen hou den meer aan en raasde er een rode wervelwind over het veld. Dort mund werd weggeblazen. De enige statistiek waarin de bezoekers ho ger scoorden, was die van het aantal overtredingen. ,,Dit was een cata strofe, met afstand onze slechtste wedstrijd van het seizoen", treurde Marco Reus van Dortmund. ,,Dat we nu een punt achterstaan, zal me worst zijn. Het gaat erom wie na 34 wedstrijden bovenaan staat.'' Helemaal waar, maar het verschil tussen beide teams was zo onvoor stelbaar groot dat de neutrale lief hebber geen seconde twijfelt: de oude kampioen wordt ook de nieuwe. Dat kan bijna niet anders. per ticket* Dinsdag 9 april 118.30 uur I AFAS Stadion Alkmaar Wil jij de OranjeLeeuwinnen nog een keer in Nederland aan het werk zien voordat het WK in Frankrijk begint? Kom dan op dinsdag 9 april naar het AFAS Stadion in Alkmaar, waar Nederland het opneemt tegen Chili. Ben jij erbij om de Leeuwinnen aan te moedigen in de aanloop naar het WK? Bestel nu tickets en mis het niet! maandag 8 april 2019 Bayern geeft masterclass De machtsovername was veel meer dan een signaal. Bayern München liet tegen Borussia Dortmund zien (5-0) dat de ware kampioen is opgestaan. In het oog van de storm rechtten de vedetten de rug. Leon ten Voorde München Robert Lewandowski maakt namens Bayern de 2-0 in het duel met zijn oude club, Borussia Dortmund. foto bsr agency/soccrates Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33