Geen punt, maar klap voor NAC in Almelo 1-4 i Feyenoord weer derde 2 HUGO BORST EREDIVISIE WILLEM II - AJAX De uitwedstrijd tegen Willem II werd de perfecte generale voor Ajax (1-4) op weg naar Juventus. Ook voor Joël Veltman. Woensdag wacht Cristiano Ronaldo. Column Ajax-PSV (3-1) was een gekke, zenuwslopende wedstrijd, maar het ver loop van Vitesse-PSV (3-3) was pas echt krankzinnig. Wat een ruimte op het veld. En wat een hoeveelheid kansen. Professio neel analyseren had geen zin. Heerlijk. Ik kan er geen genoeg van krijgen als spelers taken aan hun laars lappen. Het wordt een zooitje. De inzet was ook aanste kelijk. Hoe er werd verdedigd. Mark van Bommel zag het nagelbijtend aan. Ik vond hem voor zijn doen stilletjes. Nooit was er enige con trole, iets wat trainers altijd wil len. Dat de Vitesse-spelers Pas veer en Matavz hun oude club PSV met zoveel gif en blijdschap de das om deden, maakte van de wedstrijd een koningsdrama. Vijf wedstrijden voor het einde staat Ajax op doelsaldo voor. Ei genlijk moeten ze zich in Am sterdam kapot schamen voor zo'n krappe marge na speelronde 29. Ajax heeft veel betere spelers. Het is knap dat PSV nog altijd kans maakt op de landstitel, al geloof ik niet dat Ajax het nu nog weggeeft. De eredivisie is ontzettend leuk en vaak opwindend. Er zijn al jaren plannen om de competi tie spannender te maken. Een onzalig idee dat tot mijn vreugde steeds niet slaagt. Het enige wat de bedenkers willen, is meer geld verdienen. Koester wat je hebt, de eredivisie is een levendige competitie waar talenten jong boven komen drijven. Slechts vier clubs doen nergens om mee: Heerenveen, PEC Zwolle, ADO Den Haag en VVV. Nog veertien clubs vechten voor een prijs, of - even dramatiseren - voor hun leven. De gedood verfde nummer 18 (NAC) kan zich zelfs veilig spelen, de num mer 14, Fortuna Sittard, blijkt er nog rechtstreeks uit te kunnen gaan. En dan genieten we in Neder land sinds begin augustus van de Europese tour van Ajax. Nou, niet iedereen. Haters van die club - ik ken er een hoop - hebben het zwaar: Ajax wordt rijker en rijker. We gaan er woensdag allemaal voor zitten: Ajax-Juve. De haters hopen op een fitte Ronaldo, de voetballiefhebbers rekenen op Frenkie, Matthijs, Hakim en Dusan. Man, wat een zalig voet balseizoen. De eredivisie is ontzettend leuk en vaak opwindend Yadran Blanco Almelo ,,Als we zo lang in de wedstrijd blijven, moeten we 'm over de streep trekken. Doodzonde dit", zei doelman Benjamin van Leer. Hij zag recht voor zijn neus hoe Heraclied Kristoffer Peterson door het centrale duo geen strobreed in de weg werd gelegd om de thuis ploeg naar de winst te koppen. Menno Koch en Erik Palmer- Brown waren onrustig in de op bouw en niet sterk in het verdedi gende werk. ,,De kansen die zij in de eerste helft kregen, waren onze fouten", vond Van Leer. ,,Eigenlijk was er weinig aan de hand. We maken het onszelf lastig. Wat moet ik zeggen? Normaal gespro ken kan je verliezen bij Heracles. Alleen in de situatie waarin wij zitten, is ieder punt van levensbe lang. Zelf hebben we niet veel ge creëerd. Zijhadden de bal, wij werden teruggedrongen. We had den een punt kunnen hebben, maar zijn tegen een klap aangelo pen." Het doelpunt vlak voor tijd was vermijdbaar, vindt Van Leer: ,,Bij Kuwas (de aangever van de 1-0, red.) moet je altijd rekening hou den met het schot. Met zijn linker staat hij vrij voor het doel. Dat is een plekje waar hij zich fijn bij voelt. Ik kan niet alleen voor de voorzet klaarstaan. Dan is de korte hoek open. Dat vindt Bradley wel leuk. Begrijp me niet verkeerd, maar de nederlaag verandert niks aan onze situatie. Wij moeten vrijdag van Emmen winnen." Joël Veltman vertelde vo rige maand in een inter view uitgebreid over de zware strijd die hij de af gelopen periode voerde. Negen maanden revalideren na weer een zware knieblessure. De Ajacied voegde tot slot van het in terview een hoopvol zinnetje toe. 'Misschien kan ik dit seizoen nog een rolletje spelen voor het team.' Een rolletje? Kijk nu eens. Nor maal gesproken staat de verdedi ger woensdag in de basis tijdens de kwartfinale van de Champions League tegen Juventus. Tegen Cristiano Ronaldo waarschijnlijk. De Portugese ster die wordt klaar gestoomd voor de wedstrijd in de Johan Cruijff Arena. ,,Het ziet ernaar uit dat hij erbij is. Mooi natuurlijk", zei Veltman na de wedstrijd tegen Willem II (1-4). ,,Ronaldo staat eigenlijk overal op het veld, maar ik zal hem ook veel tegenkomen. Zeker met hem erbij is Juventus voor mij dé favoriet om dit jaar de Champions League te winnen. Soms ziet het er niet uit, maar mede door Ronaldo zijn ze dit seizoen aanvallend echt top.'' Vastberadenheid In Tilburg beleefde Ajax zaterdag de perfecte generale. Het team van trainer Erik ten Hag toonde vast beradenheid. Het was scherp, ge concentreerd, fel. Het zijn vooraf wat clichématige termen voor een lastige uitwedstrijd. Maar Ajax bracht het uiteindelijk allemaal in de praktijk. Dat gold ook voor Veltman persoonlijk. Nu Noussair Mazraoui in de eredivisie én tegen Juventus geschorst is, moet Velt- man zijn kans pakken. De rechts back speelde goed en maakte, om het af te maken, een uitstekend doelpunt. Zelf is Veltman (27) vooral blij dat hij na negentig minuten niet eens 'leeg was'. En dat hij op het veld eigenlijk nooit meer aan die eerder vervloekte knie denkt. Tij dens die legendarische 1-4 zege bij Real Madrid mocht Veltman al in vallen, toen de wedstrijd gek ge noeg min of meer al was gespeeld. Straks in de basis tegen 'Juve' is alles anders. Direct zó'n topwed strijd, nu hij net pas fit is. Moeilijk? ,,Ik weet wat het niveau is omdat ik eerder met Ajax in de Champi- Het uitvak schreeuwde geïrriteerd naar de spelers die het zelf wel vol doende vonden om vanaf de mid denstip te zwaaien naar de meege reisde fans. De aanhang wilde ze pal voor het vak in De Koel heb ben. De eerste uitzege sinds 9 de cember, toen FC Emmen werd ge vloerd, zorgde duidelijk niet voor maandag 8 april 2019 GO Zalig seizoen Supporters van de Eindhove- naren moeten stuk zijn gegaan. Eén moment van onachtzaam heid van Menno Koch is NAC fataal op een avond dat het bij Heracles (1-0-nederlaag) lang uitzicht heeft op een punt. Veltman kijkt uit Daniël Dwarswaard I WILLEM II - AJAX 1 0-1 14. Van de Beek 26. Isak (pen.) 1-1 1-2 41. Heerkens (e.d.) 1-3 53. Veltman 1-4 70. Ziyech Opstellingen Wellenreuther Onana Lewis Veltman Heerkens De Ligt Peters Blind Palacios Tagliafico Llonch Schöne Crowley 75. De Wit Anita Van de Beek Vrousai De Jong 76. Dankerlui 83. Sinkgraven Isak Ziyech 84. Coulibaly Tadic Pavlidis 75. Huntelaar 90+1. Saddiki Neres 13 Doelpogingen 14 46% Balbezit 54% 10 Overtredingen 15 3 Hoekschoppen 1 0 Buitenspel 1 Reddingen keeper Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 14.700 Tilburg jé Vier maanden lang won Feyen- oord geen uitwedstrijd. In Venlo was het eindelijk prijs: 0-3 bij VVV. Dat leverde drie punten op, maar geen uitbundigheid. Mikos Gouka Venlo M Nicolai J0rgensen: trefzeker op verfoeid kunstgras. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30