Stapel stenen Verhulst ziet coalitie met FvD als optie 1 Pulsvisser: tijd tekort voor ombouw kotters 2 MARLEEN BLOMMAERT Column ch joh, het is toch ge woon een stapel stenen", Izeg ik vol overtuiging te gen een goede vriend. Ik zeg het zonder twijfel in mijn stem, maar het is tegelijkertijd waar en niet waar. Maar dit is mijn thuis!, re ageert hij gestoken. Je kunt een nieuw thuis maken, antwoord ik. Dat hebben wij ook gedaan, het kan, zeg ik streng. Ik verliet 20 jaar geleden het huis in Den Haag waar zo veel lief en leed te vinden is, kinderen werden geboren en een mooi stuk van mijn leven ligt. Af en toe kom ik nog wel eens bij onze oude buren, kijk dan uit op mijn voormalige tuin en word wat weemoedig. Een scheut van gemis trekt dan door mijn middenrif. oude wijk in Den Haag. Ik zag de nieuwe eigenaar en stelde me voor als een voormalige bewoner. Na een klein ongemakkelijk moment bleken er vele onzichtbare lijntjes tussen ons te lopen waaronder ge meenschappelijke kennissen. Ze nodigt me uit om het huis te zien zoals het nu is. De tochtdeur is nog steeds de zelfde met het verzakte glas-in- lood raam. Maar naarmate ik ver der in het huis kom, glipt het huis me langzaam door de vingers. In grijpende verbouwingen, een nieuwe vloer, andere deuren, ruimte veranderd in ramen en deuren veranderd in muren. De plattegrond van het huis wordt door elkaar geschud in mijn hoofd. Het is mijn huis niet meer. cennia niet meer. Maar in mijn hoofd is het nog mijn huis. Een ontnuchterende ervaring was het. Een bewijs dat tijdreizen nog steeds niet tot de mogelijkheden behoort. Ze zeggen dat een huis een ziel heeft. In dit geval was onze ziel eruit verbouwd. Het leerde me nooit nog een huis bin nen te stappen waarin ik eerder woonde. Maar het leerde me ook dat zolang je je ziel meeneemt het mogelijk is om overal je thuis te maken. Je bent het zelf die van de stapel stenen je thuis maakt. En als je verhuist, laat je een stapel ste nen achter waarvan de ziel mee reist in je hoofd. In dit geval was onze ziel uit het huis verbouwd DE STELLING Vandaag: Weg met die toetsen in het voortgezet onderwijs Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters SNORFIETS VAAK ONUNE BESTELfc Man mishandelt ex en haar kind Vertraging door bergen heftruck Vlissingen Auto Roemenen vol gestolen spullen Informateur Verhulst voerde zater dag 'verdiepende' gesprekken met de vijf partijen en denkt dat deze coalitie kans van slagen heeft. Daar bij kwamen onderwerpen als ver voer, werkgelegenheid, toerisme en de omslag naar duurzame energie op tafel. Breekpunten ziet Verhulst nau welijks. ,,In de informatierondes zijn goede gesprekken gevoerd met de partijen. De opgaven voor Zee land zijn duidelijk, alle partijen willen daar op een positieve wijze aan bijdragen. Inhoudelijk zijn er geen grote verschillen." Aanstaande vrijdag presenteert Verhulst zijn eindrapport. Daarin staan vier mogelijke coalities, waar bij deelname door nieuwkomer Fo rum voor Democratie een 'serieuze optie' is. Het is ook de eerste optie. ,,Het is nu aan de partijen dit met hun achterban te overdenken en naast inhoudelijke zaken ook an dere overwegingen te betrekken." Forum voor Democratie was tij dens de verkiezingen voor Provin ciale Staten de absolute winnaar. Vanuit het niets stoomde de partij door naar vijf zetels. Een vijf par tijen sterke coalitie met Forum voor Democratie is goed voor 25 van de 39 zetels in Provinciale Staten. Het CDA is met 7 zetels de leidende Inhoudelijk zijn er geen grote verschillen tussen de partijen partij. SGP en FvD hebben beide 5 zetels. De VVD en PvdA behaalden bij de Statenverkiezingen elk 4 ze tels. Een college van Gedeputeerde Staten met vijf partijen betekent dat de oppositie kleiner wordt. In de afgelopen periode had die nog 17 zetels. Komt FvD in het college dan is de oppositie 14 zetels sterk. ,,Inmiddels hebben de gezamen lijke coöperaties een inventarisatie gehouden waaruit duidelijk wordt dat er veel meer tijd nodig is om alle kotters die met puls moeten stop pen, te voorzien van nieuwe boom korren en netten", aldus VisNed. Alle leden van VisNed die na 1 juni niet meer mogen pulsen hebben een voorbeeldbrief ontvangen waarmee ze om verlenging van de termijn kunnen vragen aan het mi nisterie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. In februari werd door de Europese instellingen overeenstemming be reikt over de toekomst van de puls. In grote lijnen komt het er op neer dat per land nog 5 procent van de vloot elektrisch mag vissen tot 1 juli 2021. Tenzij wetenschappelijk on derzoekt aantoont dat die visserij geen schade toebrengt, wordt puls visserij vanaf die datum geheel ver boden. Het Europees Parlement stemt op 16 april over de visserij verordening. ,,De lobby gaat onver minderd door. Alles wordt uit de kast gehaald om bijvoorbeeld de stemming uit te stellen", aldus Vis Ned. Uitstel betekent dat na de Eu ropese verkiezingen een nieuw parlement een oordeel moet vellen. Daarmee winnen de vissers niet al leen tijd. Ze hopen ook dat het nieuwe parlement anders beslist over de puls. 3 dagen sfeervol Landhotel in de Achterhoek incl. ontbijt maandag 8 april 2019 Ac w z Onlangs was ik weer in mijn Dat is het natuurlijk al twee de Reageer op pzc.nl Zaterdag: Mariniers zijn hier van harte welkom 639 reacties OOST-SOUBURG De politie heeft in de nacht van vrijdag op za terdag een 23-jarige Mid delburger aangehouden in Groot-Abeele bij Oost Souburg. De man wordt verdacht van zware mis handeling van zijn ex. Het slachtoffer vertelde agenten dat ze vlak nadat ze uit haar auto stapte, aangevallen werd door de verdachte. Ook zou hij één van haar kin deren hebben gestompt. De vrouw heeft een ge broken heup opgelopen door de mishandeling en is in het ziekenhuis be handeld. De man werd door een speurhond in een achtertuin in Groot- Abeele aangetroffen. TERNEUZEN Beroepsduikers en ber gers hebben gistermid dag een heftruck uit de Westsluis in Terneuzen getakeld. De duikers waren ter plaatse om onder water een kijkje te nemen en te assisteren bij het takelen door de Multrasalvor 3 van Mul traship. De Westsluis in Terneuzen is vanwege de berging enige tijd geslo ten geweest voor het scheepvaartverkeer. Dit is al het tweede incident op het sluizencomplex van Terneuzen dit week end. In de nacht van vrij dag op zaterdag zonk een met stalen damwan- den geladen ponton. Een man en vrouw uit Roemenië zijn zaterdag aangehouden omdat ze vermoedelijk meer dan 600 artikelen uit een su permarkt in Vlissingen hebben gestolen. De verdachten werden op heterdaad betrapt. Het stel zag desondanks kan om weg te rijden. Agenten in Middelburg zagen de auto, maar de bestuurder negeerde het stopteken. Op de To- renweg zagen agenten kans de auto klem te rij den. In de auto werd een groot aantal artikelen gevonden waarvan de politie vermoedt dat ze gestolen zijn. Forum voor Democratie moet een plek krijgen in het dagelijks provinciebestuur. Informateur René Verhulst oppert in zijn eindrapport een coalitie van vijf partijen: FvD, CDA, VVD, SGP en PvdA. Middelburg -René Verhulst, informateur Het lukt de pulsvissers nooit om binnen twee maanden over te schakelen op een andere vangsttechniek, aldus VisNed, de belangenorganisatie van de Nederlandse vissector. Voor zo'n zeventig Nederlandse vis sers dreigt per 1 juni een verbod op elektrisch vistuig. Theo Giele Vlissingen IX VONC> 't WEI EEN SRAPPISE NAAM VOOR EEN SNORFIETS. MAAR ALLE CHIEL MONTASNES 21JN OP LOSSE SCHROEVEN. LandhoteL de Greune Weide V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ 1 uur gebruik infraroodsauna t.w.v. 9,95 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Gratis wandel-, fiets- en autoroutes V Tip: fiets de flamingoroute hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2