MEDIA CULTUUR 23 Art met Waldemar Torensta, Thijs Römer en Frederik Brom voor de dag. 's Middags volbracht hij, zo berekende hij zelf, 48 interviews in 2,5 uur tijd en 's avonds zong hij een indrukwekkende versie van Arcade voor bijna 5000 Songfestival- fans. Waar sommige concurrenten hun stem richtingloos over de me nigte lieten schieten, hield Laurence het gecompliceerde Arcade vocaal prima bij elkaar. Het lied was de climax van het grootste voorbereidingsfeest voor het Eurovisie Songfestival waarvan de finale op 18 mei plaatsvindt. De ko mende weken zijn er soortgelijke media-evenementen in Londen en Madrid. Laurence is daar niet bij, hij gaat zijn podiumact voor Tel Aviv polijsten. Het wordt een optreden zonder opsmuk, zegt hij. ,,De muziek krijgt de belangrijkste plek. Het is tenslotte een liedjeswedstrijd.'' Laurence vertrekt op maandag 6 mei als topfavoriet naar Israël. Tij dens de mediamiddag deed hij ech ter zijn best zo min mogelijk over de winst te spreken. Terwijl achter de schermen al voorzichtig wordt onderzocht waar volgend jaar even tueel een Nederlandse Songfestival editie kan plaatsvinden, wuifde Lau rence vooral zijn concurrenten lof toe. De Zwitserse meisjesmagneet Luca Hanni bijvoorbeeld. Die staat inmiddels op de tweede plek bij de wedkantoren en blijkt een flinke do sis aangeboren podiumcharisma te hebben. Laurence bleek ook een uitstekend gevoel voor Eurovisiediplomatie te hebben ontwikkeld: ,,Er kan de ko mende weken nog zo veel gebeuren. Nu ben ik vooral blij dat ik al die ge weldige kandidaten heb mogen ont moeten.'' De liefde bleek wederzijds. De Belgische deelnemer Eliot ver telde dat hij Laurence het Song festival wel ziet winnen, en de Griekse Katerine Duska meldde Arcade vaak te beluisteren. Zelfs de IJslandse neopunkers van Hatari - in glimmend leder met ijze ren pinnen op de ongemakkelijkste plekken - prezen Laurence uitvoerig. IJsland levert dit jaar de meest besproken inzending. De sm- en bondage-act met brulzang past op het eerste gezicht bij het Songfestival als Geer Goor bij de Biënnale van Venetië, maar kreeg in de AFAS Live toch veel bijval van het publiek. IJslands worstelen Hatari zingt in het IJslands een lied dat vertaald 'Haat zal overwinnen' heet. Een onvervalste antikapitalis tische boodschap, legden de twee frontmannen uit: ,,Als we niets ver anderen in Europa zal haat overwin nen.'' Als deel van hun missie daag den ze de Israëlische premier Netan yahu alvast uit voor een partijtje IJslands worstelen in Tel Aviv. Ze ontvingen nog geen reactie. De muziek krijgt de belangrijkste plek. Het is tenslotte een liedjeswedstrijd 's Avonds kwam de opwarming van het opvallend internationale publiek van enkele Eurovisie-veteranen. Dana International toonde zich in doorschijnende catsuit nog steeds een volbloed diva, Sieneke 'Shala- liede' nog een keer over een coupe vers mokka-ijs en Nicole is nog altijd op zoek naar Ein Bisschen Frieden. Daarna bleek dat het niveau van het deelnemersveld dit jaar zeker geen duizelingwekkende toppen bereikt. Fraai dieptepunt bleek de show van Serhat, de sympathieke Turkse deelnemer namens San Marino. Hij componeerde zijn lied, Say Nanana, in perfect Songfestival idioom. Het schrijfproces duurde precies vijf minuten, vertelde hij trots. Wie het deuntje beluistert, kan niet anders dan constateren dat er nog enige tijd aan andere zaken moet zijn verspild. Wie voor de winst wil gaan, heeft in Tel Aviv ruimere kansen dan in voorgaande jaren. En dat was voor Duncan Laurence het zoveelste positieve bericht van de dag. €5,- KORTING PER TICKET Bestel nu tickets op pzc.nl/art maandag 8 april 2019 uncan Li aurence maakt favorietenrol waar Duncan Laurence maakte een sterke indruk tijdens Eurovision in Concert. foto's anp 44 —Duncan Laurence Duncan Laurence deed 48 interviews in 2,5 uur én nam ruim de tijd voor zijn fans. Deze uptempo uitvoering van het bejubelde stuk Art is een prettige kennismaking voor nieuwe liefhebbers van theater. In Art wordt de vriendschap tussen drie vrienden op de proef gesteld. Het gaat over de projectie van je eigen ideeën op de wereld, of dat nu over kunst is of over je vrienden. De voorstelling is voortdurend spetterend en knetterend, en boeit van begin tot eind met uitstekend op elkaar ingespeeLde Waldemar Torenstra, Thijs Römer en Frederik Brom. Art is t/m 7 juni 2019 te zien in de Nederlandse theaters. *Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23