lyclaaqse Semi All Inclusive 088 - 70 70 600 WAANZINNIGE 20 ZEELAND MATTHAUS PASSION SINT JACOBSKERK De Jacobskerk in Vlissingen zit bomvol. De spanning bij de koorleden is zichtbaar, maar het enthousiasme slaat over op de bijna 600 aanwezigen, die hun Vlissingse Oratorium Vereniging willen zien en horen. Fantastische cruise per 4*+ AIDAperla maandag 8 april 2019 De uitvoering van de Matthaus Passion in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. foto lex de meester Jeanette Vergouwen Vlissingen RECENSIE Een oratoriumkoor, dat alle zeilen bijzet om de twee jaarlijkse uitvoering van de Matthaus Passion van Bach te vertolken voor een over volle kerk, verdient alle lof. De uit voering is totaal anders dan de licht romantische- of authentieke versies. Anders, maar voor vele toehoorders spannend en overtui gend. Tenslotte maakt muziek het leven rijker en met het luisteren naar massaal enthousiasme word je een ervaring rijker. Natuurlijk gaat een massale be zetting ten koste van de transpa rantie. En omdat de helft van de 140 koorzangers klaargestoomd is in enkele weken om de koralen en koren van dit majestueuze werk te zingen kan ook de balans niet per fect zijn. Tijdens het achtstem mige openingskoor zingen de kin derkoren heel sereen het koraal O Lamm Gottes unschuldig, dat erin verweven zit. De vocalisten zingen alle koralen zonder gebruik van fermaten op een gedegen en over tuigende manier. De koralen vor men de harmonische rustpunten in het tragische verhaal en die rust komt over. De turbae (koren waarin het volk of de discipelen aan het woord zijn), mogen veel expressiever gebracht worden. Een stukje drama mag ook gebracht worden in de vragen en antwoor den tijdens de replieken op tek sten van de solisten. Hier kan nog aan gesleuteld worden. Bewondering De balans tussen meditatie en drama in het verhaal is bij VOV in goede handen. De instrumentalis ten zorgen voor een goede begelei ding. De wijze waarop viool, fluit, hobo's en gamba de obligate par tijen spelen maakt indruk, maar door de opstelling achter het or kest komen ze iets te weinig tot hun recht. De basso continuo, die een duidelijke (constante) taak heeft, overtuigt. Bij de solisten blinken Lauren Armishaw (so praan) en Dave ten Kate (alt) uit. Hoogtepunten zijn het duet So ist mein Jesus en de aria's Blute nur, Er- barme dich en Können Tranen. Deze twee solisten zingen zeer genuan ceerd en Ten Kate maakt gebruik van de juiste barokke gestiek. Sereen Bovendien wekt Ten Kates dyna mische benadering en gedoseerd gebruik van zacht en luider, be wondering op. Marcel Reyans (te nor) en Pieter Hendriks (bas) kwijten zich goed van hun taak, soms sereen, soms dramatisch. Jean-Léon Klostermann (evange list) had een enkele keer moeite met de hoge tonen, maar was een echte verteller, Marc Pantus (Christus) brengt zijn rol drama tisch met pathetiek. Respect voor dirigent Pim Over- duin, die alles in de hand houdt en er zorg voor draagt dat er weinig ontspoort. Zijn inzet is onmisbaar. Chapeau VOV! Op naar 2021. Door Zeeuws Concertkoor (VOV), kinderkoren Hemels blauw en Bach Got Talent, Hol land Symfonieorkest, Jos Vogel (kistorgel), Annelies Poortvliet (viola da gamba), solisten o.l.v. Pim Overduin. Gehoord zater dag 6 april in St. Jacobskerk in Vlissingen Z9ÈL m* Mtftl AAA normaal 1699 nu v.a. Nergens voordeliger! Vertrek aankomst Rotterdam Tafeldranken fooien t.w.v. 370,- p.p. inbegrepen O.a. Bergen, Alesund, Stavanger Southampton Gegarandeerd vertrek reizen enl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Enthousiasme maakt je rijker Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20