Voetbal Stopt Nooit 18 WALCHEREN Opvang van extra toestroom aan toeristen Geef ondernemers de ruimte en sta toe dat strandpaviljoens langs de Veerse kust groeien. Die oproep doet Michel Kloeg van Horeca Nederland. 'Mensen praten weer met elkaar over Nollebos' Download de app: pzc.nl/app IN DE REGIO Expositie Resto VanHarte Spreekuur natuur MIJN DORP, MIJN STAD De hotelier uit Zoutelande wijst erop dat de paviljoens van de ge meente maar zevenhonderd vier kante meter groot mogen zijn. „Terwijl in de Zeeuwse Kustvisie, ook ondertekend door Veere, staat dat ze duizend vierkante meter mo gen zijn." Hij pleit voor grotere, om ervoor te zorgen dat ze ook in staat zijn de stroom extra toeristen op te vangen die op de kust afkomen. Volgens het Nederlands Bureau voor Toe risme Congressen (NBTC) neemt het aantal toeristen dat de kust bezoekt tot 2030 toe met bijna zestig procent. Grotere paviljoens zijn volgens hem ook nodig zodat ondernemers kunnen investeren in duurzaamheid. ,,We vragen niet om meer paviljoens. Wel ietwat grotere en alleen op verzoek van de ondernemers zelf." Daarnaast vindt hij dat ze het hele jaar door hun deuren open moeten kunnen zet ten en gasten ontvangen. Hij wijst er ook op dat de paviljoens langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust wel 1000 m2 groot mogen zijn. De hotelier is niet bang dat die extra toestroom van toeristen rich ting de Walcherse kust een grote bedreiging vormt voor de leefbaar heid in de Veerse kernen. Maar al leen als de overheid snel in actie komt. Volgens hem wordt er al te lang gewacht met het aanleggen van transferia, rondwegen en royale parkeerterreinen. ,,Zorg voor be reikbaarheid en openbaar vervoer. Zorg dat mensen vanaf transferia met apart vervoer naar de kustker- nen kunnen." ,,En we moeten de inwoners ook vertellen dat die toeristen een groot deel van onze inkomsten genereren en iedere burger en elk bedrijf daar van profiteert." Wonen in een toeristische omge ving geeft ook lasten, aldus de ho- recavoorman. ,,Soms veroorzaakt door het dagtoerisme, soms door de logiesverstrekkende sector en soms door de honderden kamers, schu ren en vakantiehuisjes die de bur gers zelf verhuren en daar extra in komsten uit krijgen." Maar hij stelt heel duidelijk dat de beleidsbepa lers niet moeten zwichten voor de druk die voormalige toeristen uit oefenen. ,,Voormalige toeristen die het zo mooi aan de kust vonden dat ze besloten hier te komen wonen. En daarna willen ze het liefst de deuren sluiten voor elke ontwikke ling die hun rust verstoort." VLISSINGEN Mensen praten weer met elkaar. Dat is volgens landschapsontwerper Jan van Minnebruggen (BoschSlabbers de grote winst van de wandeling die zaterdag werd gehouden door het Vlissingse Nollebos. Zo'n dertig mensen namen daaraan deel. ,,Veel meer dan er hadden ingeschreven", aldus Minnebruggen. Het was de tweede maal dat een dergelijke tocht werd gehou den. Deelnemers konden Van Minnebruggen en de andere be langstellenden laten zien hoe belangrijk ze het Nollebos vin den en vertellen hoe het er in de toekomst uit moet komen te zien. Er zijn plannen om daar een wellnesshotel en/of vakan tiebungalows te bouwen en daar is veel verzet tegen. Om te peilen hoe iedereen denkt over het gebied werd die wandeling gehouden. Van Min- nebruggen geeft echter ook aan dat er nog steeds mensen zijn die blijven roepen dat alleen dit kan of dat juist niet kan. Hij vindt het jammer dat zij niet bereid zijn te luisteren naar anderen en ook niet een open discussie willen aangaan. Maandag 15 april is er een openbare werksessie waar de aangereikte ideeën samen met belangstellenden verder worden uitgewerkt. KOUDEKERKE Mis geen seconde. maandag 8 april 2019 Horeca wil grotere strandpaviljoens WA MIDDELBURG Vogelaar Arjen van Gilst exposeert tot en met zondag 2 juni zijn impressies van dieren en land schappen in olieverf in Padma. Zijn olie verfschilderijen zijn gebaseerd op een reis naar Bolivia en op waarnemingen in Klein-Valkenisse en de Zandvoort- weg, op Walcheren. De werken zijn ook op werkdagen te bekijken in de gan gen en koffieruimte 'de Zonnebloem' in Padma. Actuele openingstijden zijn op te vragen via info@padma.nu. MIDDELBURG Sociaal buurtres- taurant Resto Van- Harte houdt mor gen een resto- avond met als thema gezonde voeding. Locatie is SVRZ 't Gasthuis op Noordpoortplein 2 in Middelburg. Resto VanHarte serveert deze avond een extra ge zonde maaltijd. Ook kunnen gasten tij dens het driegan gendiner meedoen aan de gezonde voedingsquiz. De in loop is vanaf 17.30 uur, het diner begint om 18.00 uur. Kos- ten zijn 7 euro per persoon. Kortings- gasten betalen 4 euro. Reserveren kan via restovanharte.nl. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt woensdag in sa menwerking met de Werkgroep Geolo gie van het Zeeuws Genootschap een gratis natuurspree- kuur. Men kan hier te recht met allerlei vragen over natuur- vondsten. Het spreekuur duurt van 13.30 tot 15.30 uur. OOSTKAPELLE Op de dag dat tuinders de actie 'Kom in de kas' hielden, openden Jaap en Daniëlle Korshuize zater dag hun theetuin in een verbouwde kas bij Oostkapelle. Be zoekers kunnen daar iets drinken en eten temidden van kas planten. Er staan nog oude vijgenbomen en nectarines in de kas, aldus Daniëlle Korshuize. Volgens haar is het voordeel van de kas dat bij regenachtig weer mensen toch het gevoel hebben dat ze in een tuin zitten. foto lex de meester Emile Calon Zoutelande Sporthal De Couburg, 09.15 10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burge meester Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Padma, 09.00-17.00 uur: Ex positie vogelaar Arjen van Gilst; Vergulde Baars, 13.30 15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Green Book' OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peu- ters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activi teit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Badhuisstraat 60, 10.30-15.00 uur: Inloophuis geopend voor spelletjes en een praatje; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maxi maal 5 personen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp. OHTDBOETOP Google Ploy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18