'Bbq-troep opruimen is een tien waard' ZEELAND 17 mers vaak tegen geluidsbeperkin gen op. Gödde bereidt voor dit - greep momenteel het crossevene ment MEX City voor. Vanuit zijr elektrisch motorrijden, maak je een flinke stap vooruit. Verder doe ik mee aan het evenement 'Try electric' dat de ANWB op 31 augustus houdt bij het stadskantoor in Goes." Hij heeft ook contact met motor crossclubs, want die lopen nu im- tegen geluidsbeperkin- bereidt voor die voor. Vanuit zijn stichting Duurzame Motorsport Promotie praat hij ook met Scalda. „Doel is een nieuwe opleiding op te zetten voor begrip van en onder houd aan elektrische voertuigen. ICT speelt hierbij een grote rol, want auto's zitten bomvol senso ren. Ze worden ook steeds slimmer. Kijk maar naar de ontwikkeling van autonoom rijden." Zelf houdt Gödde 20 april een testdag bij zijn showroom in 's Heer Hendrikskinderen. Electric Motorcycles zorgt dat er voldoende motorfietsen klaarstaan voor een ritje. De ondernemer voert zes merken. TacitaJohammer, Kum- pan, Kuberg, Zero en Energica. „Energica is de Tesla onder de elek trische motorfietsen. Zes jaar lang zijn de modellen getest alvorens ze op de markt zijn gezet. Daardoor zijn de kinderziektes eruit." Het topmodel Ego is dan ook ver kozen tot motorfiets voor de Moto E-klasse, die gelijktijdig met de Moto GP wordt gereden. De weg- versie is ook bloedsnel: 145 pk en 200 Newtonmeter koppel. In 2,5 sec katapulteert de Ego zich naar 100 Je hebtgeen CO2-uitstoot en nauwelijks onderhoud -Jean-Pierre Gödde kilometer. De topsnelheid is be grensd op 240 kilometer. ,,En door dat je met een elektromotor een constant koppel hebt, rijdt en stuurt de Ego ook geweldig." De Ego kost 32.000 euro. Gödde vindt dat niet duur. ,,Een Harley of een top Ducati kost vaak meer." Tot nu toe heeft Gödde acht mo torfietsen verkocht. Eén van zijn klanten is Sipke Brouwer (70) uit Oostburg. ,,Ik heb een Energica. Een prima keus. Hij rijdt fantas tisch, de service is optimaal, je hebt geen CO2-uitstoot en nauwelijks onderhoud. Ja, de motor is met 280 kilo zwaar en de actieradius is maar 200 kilometer. Maar ach, 20 minu ten aan het Fastned en ik kan weer verder." Emile Calon Vrouwenpolder Dankzij zijn rapporten werden vanaf 2011 tot en met 2017 de stran den van Sluis, Domburg (2x), Noord-Beveland (2x) en Oostka- pelle (2x) uitgeroepen tot de mooi ste van Nederland. Afgelopen jaar ging die eer voor het eerst in vele jaren naar een niet- Zeeuws strand: Ouddorp. Maar De Bloois zegt dat het verschil tussen dat strand en de Zeeuwse minimaal was. Hij verwacht dat zeker de Veerse stranden ook dit jaar weer heel hoog eindigen. Dat komt vol gens hem omdat de medewerkers van beheersorganisatie Stichting Strandexploitatie Veere (SSV de hele dag bezig zijn met het schoon houden van de stranden. ,,Op veel andere plaatsen worden de stran den 's morgens en 's avonds schoongemaakt. Maar daar grijpt niemand in als tussendoor een prullenbak vol raakt en bezoekers daardoor hun afval niet meer direct kwijt kunnen. Hier wel. Als een strandwacht of SSV-medewerker tijdens zijn dienst ziet dat een prul lenbak vol begint te raken, wisselt hij de zak." Hij vindt ook heel goed dat op de Veerse stranden, maar ook die van West-Zeeuws-Vlaanderen, Voor alles geven we punten, van nul tot en met tien bij strandpaviljoens heel zichtbaar zakjes hangen die bezoekers kun nen gebruiken voor het verzamelen van afval. ,,Dat stimuleert mensen om zelf ook actief te zijn." De inwoner (70) van 's-Graven- zande bezocht donderdag en vrij dag de conferentie in Vrouwenpol der over de toekomst van het strand voor de laatste ontwikkeling op het gebied van toerisme. Zo hoorde hij dat Marjan Poortinga (Rijkswater staat) verwacht dat over een aantal jaren het roken op het strand verbo den wordt. Vooral omdat in filters van sigaretten plastic verwerkt zit. Volgens hem vervuilen peuken nog steeds het strand omdat er maar weinig rokers zijn die ze netjes ver zamelen en in afvalbakken gooien. Eind mei bezoekt De Bloois en zijn team weer alle stranden voor een eerste inspectie om te bepalen welk het mooiste is van 2019. ,,Van Cadzand-Bad tot en met de Wad deneilanden." En in juni nog eens tweemaal. Aan de hand van een speciale app kijken de inspecteurs hoe het strand erbij ligt en maken ze foto's van alles wat in hun ogen mis is. ,,We beginnen bij de par keerplaatsen, daarna inspecteren we de strandovergangen en vervol gens de stranden zelf. Eerst kijken we in een straal van 25 meter rondom de paviljoens om vervol gens al zigzaggend verder over het strand te lopen." Hij kijkt dan onder meer naar het zwerfvuil maar ook of er voldoende prullenbakken en sigarettendovers staan en of er dui delijke informatie is over veiligheid. ,,Voor alles geven we punten, van nul tot en met tien." Het komt we- leens voor dat hij een tien geeft. ,,Als mensen 's nachts een feestje geven op het strand en alle bbq- troep laten liggen. Als wij dan zien dat het de volgende ochtend direct grondig wordt opgeruimd, dan is dat een tien waard." maandag 8 april 2019 en bloectenel A ►Jean- Pierre Gödde op zijn elektri sche motorfiets Energica Ego. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN „Kijk, die tak, die hoort daar niet." Aad de Bloois wijst naar een tak nabij de vloedlijn op het strand van Vrouwenpolder. ,,Dat kan een minnetje opleveren", zegt de man die elk jaar samen met een team van veertien me dewerkers de Nederlandse stranden inspecteert. -Aad de Bloois, strandinspecteur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17