£3 e? Logisch advies was geen abc'tje Dertien awards bij nieuw festival voor korte films Zes toprestaurants strijden om bokaal Generatiekloof 16 ZEELAND MOTORFIETS ELEKTRISCH Commentaar informateur René Verhulst komt met een logisch advies over de samenstelling van het nieuwe provinciebestuur. De hui dige coalitie van CDA, SGP, VVD en PvdA kan het best wor den uitgebreid met Forum voor Democratie (FvD). Zo wordt recht gedaan aan de uitslag van de verkiezingen en de wensen van beide winnaars. Nieuwkomer FvD is vanuit het niets met vijf zetels de Staten in gekomen en wil meeregeren. Het CDA - met zeven zetels de grootste geworden - wil een stevige, stabiele coalitie. Liever niet een meerderheid van één zeteltje. Dat kun nen er nu dus zes worden. Dat Verhulst drie gespreksrondes nodig heeft gehad om tot dit advies te komen, wijst erop dat het ook weer geen abc'tje was. Stabiliteit is geen kwestie van zetels tellen alleen. Nie mand weet precies waar FvD staat. In hun flinterdunne verkie zingsprogramma staan nauwelijks standpunten en partijleider Thierry Baudet heeft afgelopen week nog laten zien hoe mak kelijk hij stemt tégen een van de weinige dingen waarvan ieder een altijd dacht dat FvD vóór was, een nexit. De onberekenbaarheid van Forum is een onzekere factor. Kennelijk hebben ze in ieder geval Verhulst gerust kunnen stel len. Mochten ze op enig moment toch afhaken, dan houden de overige vier nog steeds een meerderheid. Naast FvD zal vooral de PvdA zich in deze coalitie moeten profileren. Als Forum zich niet onderscheidt, zal de kiezer zich afvragen waarom hij daarop heeft gestemd. En hoe links kan de PvdA zijn in een verbond met zoveel rechtse partijen? Naast Forum voor Democratie zal vooral de PvdA zich in deze coalitie moeten profileren Bij het nieuwe International Short Film Festival in Middelburg zijn za terdag dertien prijzen uitgereikt. Won't forget you van Maarten Swaan kreeg de award voor beste Zeeuwse film. De andere Tegeltjes van Middel burg, zoals de prijzen heten, gingen naar Émilie Bierre in My Last Sum mer (beste actrice internationaal), Antoine Marchand-Gagnon in My Last Summer (beste acteur interna tionaal), Linda Korevaar in Retro spect (beste actrice nationaal), Pierre Bokma in The Blue Virgin (be ste acteur nationaal), Turn It Around van Niels Bourgonje (beste natio nale film), My Last Summer van P- Claude Demers (beste internatio nale film plus de publieksprijs), Won't forget you van Maarten Swaan (won ook de publieksprijs beste Zeeuwse film), Empty View van Ali Zare Ghanatnowi (beste animatie film), The Blue Virgin van Tim Klok (publieksprijs nationale film), Who Am I van Rose Hanawi (beste docu mentaire) en Sand of Time van Tim Visser (aanmoedigingsprijs). Het debuut van het nieuwe film festival vond zaterdag plaats in de Kloveniersdoelen in Middelburg. ALMANAK Die Middelburgse oma heeft het er soms maar moeilijk mee, die digitale wereld. Liken op Face- book lukt haar wel, net als tij dens Ik Vertrek met een schuin oog Twitter in de gaten houden. Vorige week bewees ze echter andermaal dat het voor haar soms te snel gaat. Haar 10-jarige kleindochter meldde dat ze voor haar verjaar dag graag AirPods wilde hebben (voor hen die het ook niet weten: draadloze oortjes Het vraagteken boven oma's hoofd kon niet groter zijn. ,,Wit wil je voor je verjaardag? Errepels?'' Vrouwen mishandeld Politie gebruikt pepperspray HOOFDPLAAT Auto rijdt tegen terras na botsing Van een elektrische fiets kijkt niemand meer op. Ook kopen of leasen steeds meer Zeeuwen een elektrische auto. Jean-Pierre Gödde van Electric Motorcycles wil nu de Zeeuwse motorrijder warm maken voor de elektrische motorfiets. En niet alleen dat. Hij wil mbo-school Scalda helpen onderhoudsmonteurs voor het elektrisch tijdperk af te leveren. Bij de Zeelandhallen snijdt een dui vels gekrijs door merg en been als Jean-Pierre Gödde voor de foto- shoot even accelereert. De Energica Ego, het topmodel van de Italiaanse fabrikant van sportieve elektrische motorfietsen, zoeft allerminst on hoorbaar langs. Het geluid van de straatlegale racemotor lijkt op dat van een vliegtuigturbine. ,,Ja, het geluid is wel apart. Je ziet nekken draaien als ik voorbijraas." Kraanmachinist Electric Motorcycles is een lande lijke dealer. Gödde is het verkoop punt in Zeeland. ,,Ik ben de enige dealer van elektrische motorfiet sen in de regio." Eind 2017 besloot de 44-jarige motorrijder een eigen bedrijf op te starten. Zijn hoofdin komen haalt hij nog steeds uit zijn baan als kraanmachinist bij Vol kerRail, dat spooronderhoud uit voert. ,,Ik werk in Rotterdam. De reisafstand is tot daar aan toe, maar ik weet niet of ik tot mijn pensioen nachtdiensten wil blij ven draaien. Ik hoop op termijn van Electric Motorcycles te kun nen leven." Gödde zocht zijn 'neventak' in elektrisch vervoer. ,,De fossiele brandstoffen raken op en om de kli maatdoelen te halen, moeten we elektrisch gaan rijden. Ik voorzie de Zes toprestaurants strijden dinsdag 21 mei op de Oosterschelde om de bokaal tijdens de kookwedstrijd Slag op de Schelde. De deelnemers aan de vijfde edi tie van de kookwedstrijd zijn De Ertepeller in Papendrecht, De Sjalot in Nijmegen, Cuisine Conseil (zon der vestiging), 't Amsterdammert j e in Loenen aan de Vecht, Basiliek in Harderwijk en Wolfslaar in Breda. De laatste drie dragen één Michelinster. Tijdens de Slag op de Schelde ko ken teams op het rondvaartschip Denick II. Onder leiding van een chef of souschef bereiden ze een gerecht met asperges en een pro duct uit de Oosterschelde, waarbij zij een bijpassende drank moeten serveren. De prestaties van de teams wor den beoordeeld door een vakjury, waarin SVH Meesterkok Sjaak Jobse (Plat de Zélande), Eric van Bochove ('t Vlasbloemeken, één ster) en Jer- main de Rozario (De Rozario, één ster). Sommelier Tim Theuns (Pure C, twee sterren) beoordeelt de drank-spijscombinaties. De persjury bestaat uit uitgever Herlinda De Clerck (Passion HI) en culinair schrijver en horeca-advi- seur Astrid Schreuders (Astrids- Taste). "J-.JS die mee de over komende jaren een enorme sprong voorwaarts. Straks hoefje niet meer bij te laden aan het Fastned, maar is thuis laden voldoende." Dat hij zich op de elektrisch mo torfiets zou storten, lag voor de hand. ,,Ik ben actief geweest in de motorcross." De kunst is nu motor rijders te verleiden om eens een elektrische motorfiets te testen. Dat A ligt wat moeilijker dan bij elektri- -A sche auto's, zegt Gödde. „Emotie speelt een grote rol. Motorrij- *imk ders vallen vaak voor een be paald motorgeluid." Gödde heeft niet de il lusie dat hij verstokte Harley David- son-rijders voor zijn elek trische motor fietsen kan win nen. „Want die doen geen 'hakkepufHij mikt dan ook niet op de 'petrolheads', maar op de nieuwe genera tie motorrijders. „Ik probeer in Zeeland een netwerk op te bouwen. Ik ben bijvoorbeeld met de provin cie in gesprek over een infor matiedag voor alle Zeeuwse scholen. Als je uie mee kunt nemen in de overstap naar maandag 8 april 2019 Frank Balkenende Middelburg Won't forget you met Frits Lambrechts en Nelly Frijda. FOTO SHORT FILM FESTIVAL MIDDELBURG Tip? redactie@pzc.nl GOES Een 31-jarige Grijpskerke- naar is in de nacht naar zondag aangehouden op de Zwembadweg in Goes. Hij wordt ervan verdacht twee vrouwen te hebben mishandeld. De man zou de vrouwen hebben ge slagen bij een uitgaans gelegenheid in het cen trum van Goes. De man uit Grijpskerke is gisteren verhoord. Uit een speek- seltest bleek dat de ver dachte onder invloed was van drugs. WEMELDINGE Een huisfeestje in We- meldinge is zaterdag avond uit de hand gelo pen. Na een melding van geluidsoverlast moest de politie pepperspray inzet ten om betrokkenen onder controle te krijgen. Toen agenten vroegen of de muziek zachter mocht, werd de muziek juist harder gezet. Reden voor de agenten om de woning te betreden en de bewoners aan te spre ken. Omdat de heer des huizes zijn identiteitsbe wijs niet wilde tonen en begon te dreigen, werd hij aangehouden. De vrouw des huizes heeft geprobeerd de arrestatie van haar man te belem meren. Daarbij esca leerde de situatie zoda nig, dat de agenten zich genoodzaakt voelden om pepperspray te gebrui ken. Ook de vrouw werd opgepakt. In Hoofdplaat zijn gis termiddag twee gewon den gevallen bij een bot sing tussen twee auto's. Het ongeluk gebeurde om 15.05 uur ter hoogte van hotel-café-restau rant De Vriendschap, vlakbij de kruising van de Kersenlaan en de Achterweg. Een Neder landse VW Golf en een VW Bora met Pools ken teken kwamen met el kaar in botsing. De VW Golf kwam tot stilstand tegen een glazen terras afscheiding. Twee per sonen zijn naar het zie kenhuis gebracht. Op het terras raakte nie mand gewond. Schoon Frank Balkenende 's-Heer Hendrikskinderen Frank Balkenende Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16